HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK

17 Ekim 2020, 18:39
Bediüzzaman Said Nursi'ye Üstad demek yerine ULAN diyen Ahmet Akgündüze Cevabımız!


“Tûba limen arefe haddehû velem yetecâvez tavrahu” (Ne mutlu o adama ki, kendini bilip haddinden tecavüz etmez) Lem’alar sh: 132. Ümmetin 1400 seneden beri beklediği ve hadislerle sabit olan mehdiyi azam Bediüzzaman hazretleri ne haddini aşarak ulan kelamını kullanan Ahmet Akgündüz kendini ikaz eden nur talebelerinden özür dilemek yerine kendi ilmi enaniyetinden vazgeçmeyerek Hem Bediüzzaman hazretleri ne hemde nur talebeleri ne hakaret etmiştir. 

Şunu iyi bilmek gerekli ki nur talebeliğinin gerektirdiğinin biride haddini aşmamak ve edep çerçevesinde hizmeti imaniyede ve kuraniyede sadakat ve kanaatle hizmet etmektir. Siz ki bir üniversite de rektörsünüz size üniversite de bir talebe Ulan Ahmet hoca nasılsın dese acaba edebe uygun mu düşer yoksa aykırımı siz kanaat verin. Yahut öğretmenler size Ulan Ahmet hoca dese ve üniversite de öğrencileriniz yanında böyle bir argo üslupla mukabale etse sizce uygun mu dur.  

Bence bu ilmi enaniyetten vazgeçmeli ve önce Üstadımızdan ve Tüm risale i nur talebelerinden özür dilemeniz lazım ve elzemdir.Yoksa ahirette asrın vekili Mehdiyi azam Bediüzzaman hazretleri ne karşı utanç içinde karşısında duracaniz kaçınılmaz dır. Ve biz dahi bizi kamu oyu önünde bir nur talebesi olarak hakaret ettiğiniz için hakkımızı helal etmiyoruz.  

Bizlerki Üstadımız Bediüzzaman hazretleri nin bir talebesi ve risale i nur talebesi olmak hasebiyle gerek Üstadımıza ve gerek vekillerine ve gerek Risale i nur a ve talebelerine yapılan böyle hadsiz tecavuzat karşısında suskun kalmamız kabullenilemez bir hal olduğu ve bizim üzerimize bu değerlerimize sahip çıkmak farz olduğundan böyle gelecek nesilin ağzına bu tarz argo kelimelerin aktarilmamasi ve böyle bir manevi cinayetin önünü kapamak için her daim uyanık olarak gürültüye pabuç birakmiyacaz bu da böyle bilinsin. Son olarak Ahmet Akgündüz Hocayı tüm konu oyu önünde özür dilemeye davet ediyorum.  

Yoksa şöhret sizi yağma edip perişan edecek bilesiniz ve sizi maneviyatta sukutu mutlaka atacaktır Sizi üstadımız ın şu sözüyle ikaz ediyorum. Ey şan ve şerefi, nam ve şöhreti isteyen adam! Gel, o dersi benden al. Şöhret ayn-ı riyadır ve kalbi öldüren zehirli bir baldır. Ve insanı insanlara abd ve köle yapar. O bela ve musibete düşersen إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ de, o beladan kurtul.. 


İZMİR NUR TALEBELERİNDEN 
 SİNAN YILDIRIM 

Diğer Haberler
CAĞALOĞLU KOMİTESİ
Dr.Maksut BELEN'den Ahmet AKGÜNDÜZ'e 'ULAN' Reddiyesi Geldi
Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ'i Tehdit Edenin Said ÖZADALI olduğu Ortaya Çıktı
Bediüzzaman'ın Mutlak Vekil ve Varisi Mustafa Sungur Merhumun Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı
ABDURAHMAN DİLİPAK VE FETÖ
AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ?
Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir!
Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?