Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ'i Tehdit Edenin Said ÖZADALI olduğu Ortaya Çıktı

12 Ekim 2020, 14:00
Araştırmacı Yazarlar sitemiz imtiyaz sahibi Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ, kendisine ve Ailesine yönelik tehditler sonrası Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi olup sosyal medya hesabından kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

SN.AKDENİZİN AÇIKLAMALARI : 


Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin Akdeniz kimliğimle yürüttüğüm serbest gazetecilik faaliyetlerimden rahatsız olup, Ailemi Abdulhamit Doğana ait telefon numarasından arayarak hakaret eden, beni "Öldürmek kastıyla" susturmaya yönelik tehditler savuran kişi, kamuoyunda nurcu olarak kendini tanıtan 'Said Özadalı' isimli şahıstır.

Konuyla alakalı ilgili delilleri toplayarak hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi oldum. Savcılık benim için "can güvenliği ve tedbir kararı" çıkardı.

'Said Özadalı' suçunu kabul ederek  şahsına ait telefondan özür mesajı çekmiştir. Özürü kabahatinden büyüktür. İlgili mesajında Mehmet Fırıncıya hakaret ettiğim iftirası atarak bundan ötürü böyle bir tacize kalkıştığını beyan ediyor.

Süleyman Yasin Akdeniz belgesiz bilgisiz konuşmamıştır. Fırıncıya hakaret yapmamış bilakis en zor anlarında onun korunmasını muhafaza edilmesini ilan etmiştir. Vefatından sonra ise ölümünü şüpheli bulmuş kamuoyuna açık bir şekilde şüphelerini soru şeklinde dile getirmiştir.

Basına verdiğim hangi demecim veya söylemim ortaya koyduğum hangi belge 'Said Özadalı' isimli şahsı rahatsız etmiştir ki susturulmam noktasında aileme tehdit telefonu açmış taciz ve hakaretlerde bulunmuştur.

Said Özadalı, Mehmet Fırıncı abisi veya babası hakkında gerçekten bir sevgisi varsa bunu Süleyman Yasin Akdeniz ve Ailesini arayarak tehdit ve hakaret etmek yerine enerjisini Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu'nun yazdıklarına cevap vermek için harcamalıdır.


Said özadalı isimli şahsın özrünü kabul etmemek ile beraber başlatmış olduğum davamın tüm ayrıntılarını gelişmelerini an be an kamuoyu ile paylaşacağım.


Başıma gelecek herhangi bir can tehdidi saldırısı durumunda birinci şüpheli Said Özadalı olmuştur. Ortak 50 den fazla tanıdık olması sebebi ile nur cemaatinden dolayı ortak ahbablar olması hasebi ile bu konuda arabulucuk yapanları da kimlikleri ve ünvanları ne olursa olsun Said Özadalı'nın suç ortağı olarak göreceğim ve ona göre hukuki mücadelemi yürüteceğimi kamuoyunun bilgisine arz ederim.


Gazeteci
Süleyman Yasin Akdeniz

Sn. Akdeniz'in açıklamaları sebebi ile bizde Araştırmacı Yazarlar Ailesi olarak kendisine geçmiş olsun diyor tüm kadromuzla yanında olduğumuzu beyan ediyoruz. 

Araştırmacı Yazalar
ÖZEL HABER

Diğer Haberler
CAĞALOĞLU KOMİTESİ
HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK
Dr.Maksut BELEN'den Ahmet AKGÜNDÜZ'e 'ULAN' Reddiyesi Geldi
Bediüzzaman'ın Mutlak Vekil ve Varisi Mustafa Sungur Merhumun Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı
ABDURAHMAN DİLİPAK VE FETÖ
AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ?
Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir!
Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?