ABDURAHMAN DİLİPAK VE FETÖ

15 Ağustos 2020, 21:58
15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle AKİT TV,de programa çıkan Dilipak “meslek ve meşrep” taassubuyla diyerek konuşmaya başladı.

 Fetullahçılığın Risale-i Nur ekolünden geldiği tezini değişik örneklerle ispatlamaya çalıştı. Bu arada, Adnan Hocayı ve kediciklerini de Risale-i Nur’dan türemişler arasına ekledi. Eğer aynı mantıkla gidersek Yanmayan kefen satan şarlatanı Şahı Nakşibendiye, Haydar Baş,ı Şeyh Abdulkadir Geylaniye, Haşdi Şabi,yi Hazreti Hüseyin (RA),a ve DAİŞ,de İbni Teymiye Ve İmam Hambel,ele bağlamamız gerekir. Bu en hafif tabirle vicdansızlıktır.


Peki Dilipak bunu neden yapıyor, nedeni şudur itikat noktasında FETÖ ile aynı argümana sahiptir. Şimdi oda diğer bir çok hoca ve gazeteci gibi kendisini aklamak adına başkalarına çamur atmaya çalışıyor.


1- Türkiyede Hoş Görü ve Diayalog safsatasını ilk başlatanlardan biridir. Ve üstelik bununla ilgili birisi FETÖ den ikiside FÖTÖ yönlendirmesiyle üç ödülü var. Sırasıyla, a)- 1996 – Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Hoşgörü Ödülü b)- 1997 – Kombassan Hoşgörü Ödülü c)- 1998 – Human Right Watch Helman Hamlet Uluslar Arası İnsan Hakları Ödülü.


2- Dünya tarihinde ilk kez bir Müslüman bir mürtedle Cenabı Hak varmı? Yokmu? Diye kitap yazmıştır. Kitabın adı, KIRMIZI İLE YEŞİL yazarlar ŞENER YURDATAPAN, ABDURRAHMAN DİLİPAK. Kitabın kırmızı bölümünde Yurdatapan Allah’ın haşa yokluğunu Dilipak,ta yeşil bölümde güya varlığını ispat ediyor. “Ama ne ispat”. Bu zatla konferanslarını 2013 yılının ortalarına kadar sürdürdü.


3- 28 Şubat sürecinde “Medine Vesikası” tezini ortaya attı. Bu tezin mevcut durumla hiçbir benzerliği yoktu çünkü vesikanın özünde Peygamerimiz (ASM),nin reisliğini ve hakemliğini kabul etmek şartı vardı. Peki biz ne durumdaydık laik bir devletin paryalarıydık.


4- Hiçbir zaman FETÖ,yü hedef almadı bu tutumunu 2014 yılına kadar sürdürdü. Bizler FETÖ kumpasıyla hapislere girdiğimiz zaman ne kendisi nede çalıştığı gazete bunun bir kumpas olduğunu bildiği halde tek satır yazmadı. Sadece merhum Hasan Karakaya sahiplendi.


5- Son sözümde AKİT TV,ye ikidebir ya Üstad Bediüzzaman Said Nursi,ye veya onun Mümtaz talabelerine çamur atacak birilerini Tv,ye çıkarıyorsunuz. Bu durum gına vermeye başladı haberiniz olsun. Ayrıca Adnan Oktar,ın kitaplarını gazetenizle beraber dağıtıp müslümanların nezdinde meşrulaştırmaya çalışanlarda sizdiniz.


Mehmet Nuri TURAN

19 Temmuz 2017'de yazılmıştır.

Diğer Haberler
CAĞALOĞLU KOMİTESİ
HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK
Dr.Maksut BELEN'den Ahmet AKGÜNDÜZ'e 'ULAN' Reddiyesi Geldi
Gazeteci Süleyman Yasin AKDENİZ'i Tehdit Edenin Said ÖZADALI olduğu Ortaya Çıktı
Bediüzzaman'ın Mutlak Vekil ve Varisi Mustafa Sungur Merhumun Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı
AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ?
Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir!
Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?