MÜSLÜMAN TÜRK FİLİSTİN’E NEDEN AĞLAR?

19 Temmuz 2019, 10:36
Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada dolaşırken Laik ve Kemalist bir sayfanın paylaşımına denk geldim paylaşım aynen bu şekildeydi; ‘’Filistinlilerin dedeleri bize ihanet etti şimdi ise bizim insanlarımız onlara ağlıyorlar ne kadar komik!’’ Bana bak laik oğlan! Bizler Kimiz ve neden Filistin’e ağlarız anlatayım sana;

BİZ KİMİZ? 

Biz Yüce Allah’ın katında tek din olan İslam’la şereflenmiş, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgililerin sevgilisi Peygamber efendimiz (S.A.V)’e ümmet olmuş bir milletiz. Insanlara ve tüm canlılara karşı iyiliği ve adaleti emreden kötülüğü men eden kitabımız Kuran-ı Kerim’i kendine düstur eylemiş Allah’ın Nur’unu ve adaletini yaymak için de kendini öne atmış ve Bin yıl boyunca İslam'a bayraktarlık yapmış bir milletiz.
Bizler kuşu ölen bir çocuğun üzüntüsüne ortak olmak için taziyesine giden Sevgili Peygamberimiz (S.A.V)’in ahlakıyla ahlaklanmış onun emaneti olan Kur’an ve Sünnet’e sımsıkı tutunmuş ve bu temel üzerine Çin Denizin’den Atlas Okyanusu’na Avrupa’nın kalbinden Hint Okyanusu’na oradan ta Afrika’nın güneyine kadar uzanan bin yıllık Türk-İslam Medeniyet’i toplamda da 1400 yıllık İslam Medeniyet’i inşa etmiş bir ümmetin torunlarıyız. 
Bu medeniyet içinde kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur üstünlük sadece takvadadır ve kim mükafat almak istiyorsa darda kalan kardeşine yardım etsin diyen Efendimiz (S.A.V)’den ilham alıp Dicle Nehri kenarında kurdun kaptığı koyunun muhasebesini yapan Emir’ül Müminün Hz Ömer’in adaletini, haçlıların yakıp yıktığı Müslümanlar’ı kadın çocuk demeden katlettiği Kudüs’ü fetheden Sultan Selahaddin’in Kudüs’teki herkese karşı olan hoşgörüsünü, ‘’Yaradılanı severim Yaradandan ötürü’’ diyen Yunus’un insan sevgisini, Sarayın bahçesindeki ağaçlara musallat olmuş karıncaları kırmak için Allah’ın müsaadesi var mıdır acaba diyerek Şeyhülislam efendiye mektup yazan Sultan Süleyman’ın inceliğini ve İstanbul’dan Medine’ye demiryolu döşeyen, demiryolunun sesinden dolayı Peygamber Efendmiz (S.A.V) rahatsız olmasın diyerek Medine’deki raylara keçe serdiren Sultan Abdulhamid’in saygısını okuyan, öğrenen ve bilen bir milletiz…

FİLİSTİN’E NEDEN AĞLARIZ? 
Filistin bin yıl önce olduğu gibi ilk kıblemiz olan Kudüs Siyonistler tarafından işgal edildi bunun için ağlarız.
Müslümanların şerefi ve namusu olan Mescid-i Aksa ayaklar altında ezildiği için ağlarız
Filistin’de bin yıl önce yaşanan Müslüman katliamının aynısı şimdi yaşanmaktadır bunun için ağlarız. 
Atasından yadigar kalan evlatlarıyla haremiyle başını soktuğu evinden ellerinden ayaklarından saçlarından çekilerek zorla çıkarılan kardeşlerimiz için ağlarız.
El konulan kardeşlerimizin evine ne idüğü belli olmayan Filistin’le hiçbir bağı bulunmayan Dünya’nın farklı yerinden gelmiş işgalci Yahudiler yerleştirildiği için ağlarız.
Filistinli çocukları kadınları bebekleri acımadan her canı sıkıldıkça bombalayan sisyonist köpeklere birşey yapamadığımız için ağlarız.
Kudüs ecdad Sultan Selahaddin'in yadigarı Sultan Abdülhamid'in amansız mücadelesidir ve bunu koruyamadığımız için ağlarız.
Peygamberimiz (S.A.V)’in Hadis’i Şerif’i olan darda kalan kardeşinize yardım edin çağrısını uygulayamadığımız için ağlarız.
Ecdadımızın adaletini, hoşgörüsünü, insan severliğini, yardım severliğini, inceliğini, saygısını daha önce olduğu gibi tüm Dünya’ya tekrar hakim kılamadığımız için ağlarız.
Biz nasıl bir gaflet içine düştük te Dünya’yı kan emici sırtlanların hakimiyetine bıraktık diye ağlarız.
1400 yıllık İslam Medeniyeti’nin varisleri olarak neden elimiz kolumuz bağlı diye ağlarız.
İslam’a bin yıllık bayraktarlık yapmış Türk-İslam medeniyeti’nin torunları olarak neden tefrikaya düştük neden zillet içinde yer alarak Peygamber (S.A.V)’in bize emaneti ve vasiyeti olan Kur’an ve sünnet’ten ayrı düştük diye ağlarız. 
En önemlisi laik çocuk! Bizim Filistin’e neden ağladığımızı bilmiyorsun ya, aynı zamanda sana tarihini ve ecdadını unutturan zihniyete olan sinirimizden ağlıyoruz.
Bunu da bil laik çocuk eğer biz ecdadımızı örnek alıp onların seviyesine ve hatta daha üstüne çıktığımızda Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid-ı Aksa’yı kurtarmakla beraber seni de bataklıktan ve zilletten kurtarmış olacağız emin ol…

ABDULLAH ASLAN

Diğer Haberler
ÖZ VATANINDA, ÖZ BAYRAĞININ ALTINDA MÜLTECİ OLMAK!
MÜJDELER OLSUN DOĞDU BATMAYAN GÜNEŞ!
ECZACI İLE MÜNAZARA
BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİ NEDEN YAPILDI?
KERVAN
BİR ABDULLAH'IN KÜNYESİ
ŞEHİDLER ANISINA
BİN YILLIK HAÇLI PROJESİ KUZEY SURİYE