EY AMERİKA

12 Haziran 2019, 10:52
................

Henüz daha kurulalı bir kaç asırlık ömrün dahi yokken güzelim dünyayı tarumar ederek savaş haline çevirme gafletine düştüğün için kendinden utanmalısın. Düzenli bir kültürün, tarihi müktesebatının ve medeniyet kulvarında herhangi bir yerin olmadığından dolayı toplama kampından ibaret bir ülkesin. Bilakis 19 ve 20 yüzyıllarda şeytanın uşaklığına soyunan kirli ve karanlık bir yapıya sahipsin.

 

Şunu bilmen gerekir ki Türkiye senin yol geçen hanım değildir. Her şeye burnunu sokup her istediğin görüşü beyan etme gafletinden artık vazgeçmelisin. Aksi takdirde Türkiye kendi haklarını koruyabilecek güç ve irade sahibi bir devlet yapısında mütekabiliyet gösterebilecek minvalde millet bütünlüğü içerisinde hayat sürmektedir.

 

Kimin ne yiyeceğine, kiminle içeceğine, kimin neyi, nasıl, nerede ve neden düşüneceğine sen karar veremezsin. Türkiye ne 1960 ne 1980 ne 1998 yıllarında değil artık.

 

Türkiye 21 yüzyılın dünyasında yıldızı parlayan Selçuklu ve Osmanlı mirasçısı olan köklü bir medeniyet kullarından gelen güçlü bir devlettir. Bu yüzden şımarık çocuk psikolojisinden çıkarak yetişkin bir birey gibi düşünme evresine yönelip aklıselim hareket etmen gerekmektedir.

 

İçerisine düştüğün gaflet, delalet ve hatta başı buyruk hareket etmenden dolayı güzelim Dünya bir gül bahçesi iken senin yüzünden kurak bir çöle dönme aşamasına gelmiştir. Dünyanın diğer bir ucundan zihninde beslediğin şeytansı zehir ile kıskançlık ve güç sarhoşluğundan dolayı dünyanın diğer ucundaki ülkelerde iç karışıklık, ekonomik kriz ve sosyal problemler ile fitne fücur hareketlerinden vazgeçmelisin.

 

Uzun yıllara dayanarak beslediğin yavrucağın FETÖ artık ülkemizin üzerinde bir karabasan olamayacağı için Ortadoğu'da ve Orta Asya'da kaybettiğin politikaların zararını Müslüman coğrafyasına uçaklarla havadan püskürdüğün zehirler ile yaydığın hastalık bir gün senin kaderin olacak.

 

O kadar cahilsin ki dünyayı kendinden ibaret sanıyorsun. O kadar ahmaksın ki varoluş felsefesinin gerçek yüzünü göremeyecek kadar körsün. Devir yeni bir devirdir, düzen yeni bir düzendir. Yeni sisteminin adı ‘Adil Düzen’dir. Üstelik yeni düzende yerin yok. Çünkü rolüm bitti. Kendini solist görmekten vaz geç ve bir değnekçi dublör olduğunun farkına var. Uzun zamandır tezgâhladığın tek dünya Devleti projesi hiçbir zaman hayata geçmeyecektir. Her ne kadar çalışırsan çalış bunu asla başaramayacaksın.

 

Bu yüzden kaybettiğin gücü fark etmiş olmalısın ki Ortadoğu’ya ve Orta Asya'ya Savaş tohumları ekmek için çaba sarf ediyorsun. Bu topraklarda 1000 yıllık tarihi olan Türk milleti adına beyan etmek isterim ki "yaramaz çocuk yanlış yapıyorsun, kulağını çekip haddini bildirmeden aklıselim hareket ederek uslanmayı denemelisin".

 

Kurduğun silah tesisleri, ürettiği zehirli ilaçlar, savaş pazarına sürdüğün bütün mühimmatlar elinde kalacak. Hatta senin ürünlerini sahte üretenler dahi alıcı bulamadıklarından ürünlerini sana teslim edip faturayı sana kesecekler. Şuan ganimet dediğin bütün teknolojik unsurlar birer elektronik alet olduğundan elektriğin bittiğinde, jeneratörlerin devre dışı kaldığında hurda mahiyetine üç kuruşa pazara çıkaracaksın ve inan hiçbir alıcın olmayacak.

 

Ey Amerika

 

İçerisine düştüğün eşeklik ten çıkmak için ivedili bir şekilde insan olmayı seçin. Aksi takdirde sonra deme neden ve niçin.

 

Kocasının gereksiz dırdır ve kibir kuyusuna düştüğü için terk ettiği bir kadın psikolojisine bürünüp ne yapacağını bilmediğinden müttefik görünüp haset beslediğin Türkiye’ye mektup göndererek yüzün ile söyleyemeyeceğin cümleleri yazı ile beyan etmek demek tırsıyorsun demektir.

 

Diplomasi Türk devlet sisteminde güçlü bir kılıçtır. Sözünü mertten ve namertten eksik tutmaz. Kimine gül ikram eder kimisine diken.

 

Paran olabilir, silahın olabilir, uçağın olabilir, tankın olabilir, gemin olabilir, roketin olabilir mermin olabilir, çakal sürülerine ve terör örgütlerine sahip olabilirsin. Ama şunu unutma ki tarih boyunca senin gibi nefret kafesinin içerisine düşmüş bir cahil, korkusuz ve inançlı cesur bir Türk’ü asla mağlup edemez.

 

Tarihin teferruatı sana nasihatimi teyit edecek binlerce delille doludur. Kasalarında sakladığın tarihi arşivleri açıp okuyarak bilgi kapasitesini artırman gerekir.

 

Afganistan'da dökülen kanın sebebi sensin.

 

Irak'ta yok olan medeniyetin katili sensin.

 

Suriye'deki yetimlerin gözlerindeki yaşın sebebi sensin.

 

Mısır'daki şehitlerin zalimi sensin.

 

Libya'daki kargaşanın sahibi sensin.

 

Sudan'daki hastalıkların sebebi sensin.

 

Somali'deki kuraklığın sebebi sensin.

 

Gözünü diktiğin Türkiye’den ve Türk coğrafyasından çek.

 

Kendinle yüzleş ve barış. Ruhsal hastalığını bizden uzak tut.

 

Serdar Bozdoğan

Stratejist

Diğer Haberler
MAVİNİN İÇİNDE SİYAHI GÖRMEK
DÜŞÜN VE BAŞAR
CUMHUR CUMHURBAŞKANINDAN NE İSTİYOR?
SÖZ KONUSU VATANSA LÜTFEN AYKIRI TEFERRUATLARA TAKILMAYIN
VAKİT SEHER VAKTİ
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN LÜTFEN ÖNCE BAŞARILI BİR İL BAŞKANI SEÇİN
NE YAPMALI NE YAPMAMALI
SÛ UYUR ABD UYUMAZ