Elhamdülillah

13 Ekim 2017, 22:49
Dil şükre düşmezse, kalp hüzne düşer.

Ey kalpleri halden hale çeviren Rabbim, kalbimi senin dinin üzerinde sabit kıl. Kalbimizi koru, Nefsimizin tufanından selâmete çıkar Nuh'un gemisini çıkardığın gibi. Sıkıntılı hallerinden kurtar ve bir inşirah ferahlığı ver.

Dua kapılarını aç bizlere. Kabul etmeyeceği duayı kulunun diline kalbine bile ilhak etmeyen Allah'ım;  Sana yakın olacağımız duaların cesaretini ver bizlere Bir dua dan ne çıkar deme..! Allah bazen Mahzun bir kalbin ağlamasıyla, Bütün bir ümmete merhamet buyurur. Demiştir Sufyan Bin Uyeyne (r.h) Dua dedik müminin silahı, zırhı, belkide hayata tutunmaya tek tesellisi.

Bazen isteyip olduramadığımız, bazen istemeden kendiliğinden oldu sandığımız dualarımız. İki kişilik bir muhabbettir dua sadece senin ve o'nun arasında olan Kimselere söylemediğin, açamadığın sözlerin avuç içlerine doldurup Yüce yaratıcıya sunduğun gizli sırların. "Kullarım beni senden sorarlarsa bilsinler ki, Gerçekten ben onlara çok yakınım. Bana dua edince dua edenin duasına cevap veririm." Diyor yüce Yaratan (Bakara süresi 186. ayet) te.

 Allah resülü' de şöyle buyuruyor. Kime dua kapısı açılırsa ona rahmet kapıları açılır. Allah'ın en çok sevdiği şey kendisinden afiyet istenilmesidir.

Dua başa gelen içinde, başa gelmeyen içinde faydalı olan kazayı ancak dua önler. Onun içinde duaya sarılmalıyız. Bir başka ayette'de aynen şöyle diyor Allahın Resulü "Allah'ın kabul edeceğini kesinkes bilerek dua edin.

Çünkü Allah gafil kalbin duasını kabul etmez" Dua sevgiliye yazılmış bir mektup gibidir içine yüreğini koyarsın, Kabul olmasını ümit ederek. Verirse O' nun şanındandır, vermezse senin imtihanındır.

 Zehra ÖZGEN

Diğer Haberler
Sevgi Teslimiyettir
AŞIK YUNUS.
Olmaza Meylettiren Neydi?
Usta Kalem Zehra Özgen Araştırmacı Yazarlar'da