Akdeniz Isındı

25 Nisan 2017, 17:04
Dünyada geçtiğimiz haftaki yaşanan olaylara bir göz atacak olursak, yakın zamanda karşılaşacağımız son dakika manşetlerini daha kolay tahmin edebiliriz. Akdeniz suları, havaların ısınmasından çok, zalimlerin tepişmeleriyle kaynamaya başladı.


Güncellenmiş planlar yeni taktikler işleme konulmaya başlandı. İşte yaşanan bazı önemli başlıklar;
 
ABD’ye sahiplerinden yeni emirler almaya giden cuntacı sisi bir hayli hürmetle karşılandı. Önüne atılan kemikleri iyi temizlemiş olmalı ki, önce teşekkür etti sahibi, sonra yeni talimatları koydu cebine gönderdi ülkesine. 

İdlib’de Rejime ait uçaklar sivil halkın üzerine kimyasal bombalarla saldırı düzenledi, saldırıda çoğu çocuk 43 kişi hayatını kaybederken 200 kişi de yaralandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi İdlib' de kimyasal silahlarla düzenlenen saldırılar üzerine toplandı. Toplantıda ABD'nin temsilcisi Nikki Haley "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi eylemde bulunma konusunda yine başarısız olursa bizzat harekete geçmek zorunda kalabiliriz" ifadesini kullandı. 

Peki sonra neler yaşandı ve dahası…

Abd hemen atağa geçip operasyon düzenleyerek suriye’de rejime ait  havaalanlarını kullanılamaz hale getirdi (sözde).

Rusya’nın hava savunması neden görmedi meselesine hiç girmiyorum orası ayrı bir başlık. Abd bu operasyonu yapmakla Ürdün üzerinden suriye’nin iç bölgelerine giriş yapmayı bekleyen zırhlıların geçişini hızlandırdı. Aynı zamanda ABD’nin suriye topraklarında kurduğu yeni askeri üs bitti ve faaliyete geçmek üzere, incirlik blöfünden sıyrılacaklar bu da dip not olarak kalsın. 

Abd’nin bu planı Rusya ve İran cephesinden sert bir üslupla deklare edildi. Gerilim tırmandıran bu hamle bölgeyi iyice kızıştırdı.

Mısırda dün Kiliselerde pazar ayini sırasında patlamalar meydana geldi. Saldırıyı malum kukla Daeş üstlendi. Bu saldırı sisinin cebindeki notlardan sadece biri. Ülkede ihvana ve Müslümanlara baskıyı artıracaklar, ki zaten ülkede hemen ohal ilan edildi.

Suriye’ de toprak için uğraşmayan bir tek İsrail var. Demek ki şuan İsrail için zemin hazırlıkları yapılıyor, yakında tel aviv’de de bombalar patlarsa şaşırmamak gerekiyor. 

Bunlar olaylar peki sonuçlar ne olur ?

İhtimal vermek istemiyorum ama, Ohal ilan edilen mısırda halkı kışkırtıp ufaktan bir ayaklanma tezgahlanır, buna bağlı olarak ihvanın bastırılması gerekiyordu bahanesiyle bir gecede Mursi idam edilirse ? 

Yeni sabaha uyanan Türkiye de bu manşetle insanları mısır elçiliklerine yürümeye davet ederek oluşacak kalabalıklar üzerinden başka provokasyonlar düzenleyerek psikolojik travma oluşturmaya çalışırlarsa.

Herkesi her konuda uyanık olmaya davet ediyorum vesselam.

Diğer Haberler
Kalplerimiz Uyuyor
Dünya Kadınlar Günü!
Kaynayan Sular
Sevgililer Günü
Hayır diyen Hain midir?