İDLİB İÇİN NE YAPTINIZ...?!!

25 Nisan 2017, 17:06
Hakikaten bu yazılar öyle hassas bir içerik taşıyor ki çoğu zaman yazarlık yapıyor olmama rağmen duygularımı tam ifade edemiyorum.

 Artık Müslüman dünyası iyice sindirilmiş ve susturulmuş ki Halep'ten sonra hala Türkiye dışında bir ülkeden İdlip'teki bu faciaya ciddi manada bir ses yok.. Ya kınıyorlar ya çıkıp açıklama yapıyorlar.. Eller boş, kalpler kara.. Avrupa bizim yükselişimizin hıncını çıkaramadığından kendince diğer Müslüman ülkelere saldırarak öc alıyor. Beşar zaten paralı bir köpektir. Ruhu para ve iktidarla satın alınmış bir haysiyetsizdir. Bebeklere dahi bu işkenceyi reva görecek kadar alçalmış, aşağılık bir varlıktır; insan vasfını kesinlikle taşımamaktadır.. 


  Allah'ım diyorum bizim dinimiz ne denli muhteşem... Şuanda bu kardeşlerimize bunu yapanların çocukları ele geçse bunları o çocuklara reva görmeyecek kadar aziz.. Merhametli bir din.. Rabbim diyorum bir kez daha, bizi bu dine kabul buyurduğun için şükür sana.. Şükür ki o çocuklar ebeveynleri sabrettiği müddetçe -şöyle de bir acı yanı var ki; eğer hayattalarsa tabi- Cennette o yavrular onları almadan girmeyecek.. Bizim dinimiz güzellik dini, ebediyeti ellerin güzellikle almak için sana sayısız nimet sunan bir din..


 Sonra bakıyorum.. Kendi Müslümanlğıma bir şöyle... Cennet diyorum ucuz değil.. Oturduğum yerden nasıl cennet kazanırım ben.. Hele ki kardeşlerim Cennet mücadelesini böyle acı verirken.. İşte kardeşim, bizler eğer ki adımıza müslüman diyorsak, demek istiyorsam, istiyorsan.. Bu iş oturarak ol-maz. İnanın bana.. Olmaz. Elinde sosyal medyan varsa seni takip edenlerin arkadaşlarının keyfini kaçıracaksın. Görmeliler.. Görmeliler ki; uyanmalılar.. Tepkini dile getirmelisin haykırmalısın; bitmeli bu zalimce çileler.. Her zaman diyorum, yerine koy kendini.. Yakının bile öldürme o ortamda yaşayan biri ol sadece.. Etrafında ölen onca insan düşün, şuan kurduğun düzeninin olmayışını, bir saat huzura muhtaç kalışını... Yavrun olmasa dahi o gaz yüzünden solunum krizlerine giren bebeklere baktığını düşün.. Aaahh!.. Ne zenginsin ve hala senin olmayanlara ağlıyorsun! Bu ne acı!?..


  Diyelim sosyal medya hesabın yok.. Telefonun da yok değildir heralde.. ILAC yaz 3072'ye gönder bir an önce ulaşsın kardeşine yardımın.. Bir ilaç senin elinden gitsin. Elindeki onca nimetin şükrü olsun, yardımın olsun.. Fiili duan olsun.. Belki ahirette davacın olmasına bir nebze engel olursun o mazlumların.. Param da yok diyorsan Yasin oku Fetih oku şifa için gönder bari bu katkın olsun. Yok bunu da yapamam dersen otur dua et Müslümanın çaresi tükenmez ki.. Biz fazla rahatız..Ama acı çıkacak bu rahatlar.. Böyle bir dünyada yaşamak bile başlı başına bir imtihan ama dua edersek, imanımızı kuvvetlendirmek için çabalarsak  kurtuluşumuz için umudumuz olur bunlar..

Ben dua edeyim sizler de amin deyin duanızı bir yerlere yazın ki gören amin dedikçe siz bilmeseniz de duanız tekrar tekrar ilahi makama ulaşır.. Hem bilemeyiz hangi amin göklerin kapısını açar duanın kabulüne vesile olur..

  

Ey şiddet-i zuhurundan gizlenmiş ve Ey azamet-i kibriyasından tesettür etmiş zat'ı akdes, Ya Kahhar , Ya Cebbar, Ya Allah...


  Ey yüceler yücesi, sen Ümmet-i Muhammed'in halinden haberdarsın, sen görüyorsun, sen duyuyorsun; onca bebeklerin ritimsiz nefesini, annelerin feryatlarını, zehirli bir gazla tenleri kavrulanları ve hiçbir gerekçe bildirmeden zulmeden zalim kalpsizleri.. Sen biliyorsun Allahım..

 Ey Rabbim!.. Ümmete selamet ver.. Şehitlerin şehadetlerini kabul buyur..Gözü yaşlı annelerin kalbine sükun ver, Yaralı olarak kurtulan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eyle.. Sen o zalimleri , o gözleri dönmüşleri, kalpleri kararmışları, tüm dünyası para, iktidar olmuş o sapıtmış kimseleri kahru perişan et mahfet yok et Allah'ım.. Eyy Halıgımız, bizim aklımız acizdir biz intikam için düşündüklerimizde yetersiz kalırız azaplar için aklımız hayalimiz sınırlıdır. Sen bizim aklımızdan hayalimizden geçmeyen ve düşünmekte kurmakta aciz kalacağımız azapları acıları onlara kat kat ver yaşat Allah'ım!..

 Bize güç ver, kuvvet ver Önderimizin ömrünü uzun bereketli kıl ve bizleri tekrar Osmanlı gibi şanlı köklü ve hakkaniyetli bir millet olarak dirilt ayağa kaldır Rabbim.. Kaldır ki mazlumlara çare olalım, İslam dünyasına lider olup, hiçbir Müslümanı başı boş ve mazlum bırakmayalım. Avrupa'nın BM'nin insafsız, hakkaniyetsiz muamelesinden Müslüman alemini kurtaralım. Vesile olup selamete çıkaralım. Kudüs'ümüzü geri alalım. Sen Reis'imize zarar vermek isteyenleri amaçlarına ulaştırma, tuzaklarını başlarına geçir Ya Rabbim.. Müslümanları uyandır, hislendir, birleştir ve hareketlendir Ya Rabbimm, ne olur daha fazla çocuk acı çekerek ölmesin Allahım..

Amin Amin Amin Vel-hamdülillahi Rabbila alemiyn. Ala Rasulina Salavat..

 Ey kardeşlerim; bol bol dua edin ve duada Ümmet-i Muhammed'i unutmayın..

Dua ile kalın, Esselamu Aleyküm..


Araştırmacı-Yazar

Gülnihal Elif KİTAPÇI

Diğer Haberler
ÜMMMETİN SAHİP ÇIKAMADIĞI BİR CAN DAHA; DR. AFİYET SIDDIKİ
GEÇMİŞİMİZ, GÜNÜMÜZ VE YARINIMIZ İLE; KUDÜS
EHLİ SÜNNET HOCALARA NEDEN SALDIRILIYOR?...
DESTANLARDAN BİR DESTAN; 15 TEMMUZ
KANAYAN YARAMIZ; TERAVİHLER..
RAMAZAN'A YAKLAŞIRKEN...
MEDİNE-İ MÜNEVVERE'Yİ ZİYARET ADABI
CENNET Mİ, RIZA-İ İLAHİ Mİ?..