"HAYAT"

13 Şubat 2017, 17:22
Değerini Bilmek Gerekir Hayatın…

Değerini Bilmek Gerekir Hayatın…

Hayatın, Sevginin, Ailenin, Dostluğun, Aşkın…

Bir şekilde hayatın bir yerinden tutunmaya çalışıyoruz. Her şeye rağmen direnebiliyoruz. Öyle ki yaşanılan zorluklar pes ettirebiliyor biz insanlara pes etmek kolay gelebiliyor bazen. Kendini veya çevredekileri suçlamak, her şeyi karşı tarafa yıkmak rahatlatıyor bazen içimizi. Kaçmamalı insan, yaşanan sorun her ne şekilde olursa olsun kaçmamalı… Olayların karşısında bir şeylerin arkasına saklanmak ve kaçmak… Ne kadar yanlış halbuki !

Ya da susmak çoğu zaman, susuşların arkasına saklanmak… Susarak hiç bir şey halledilemez… Paylaşamazsın en basit derdini bile bu sefer içinle konuşmaya başlarsın Kendinle hesaplaşıp, sorgulamaya başlarsın O zaman kendi kendini yersin...
Halbuki konuşmalı insan, derdi neyse kimleyse konuşmalı, haklı haksız yönlerini çıkarmalı ortaya… Ne malum belki de haklı olan taraf sensindir boşuna kendini yıpratıyorsundur. İşte bu yüzden susmamalı insan, konuşmalı her şeyi… İnanıyorum ki konuşulduğu taktirde çözülmeyecek sorun yoktur.
 İnsanlar büyük umutlarla dolu olarak türlü tutkularla atılırlar hayata…

 Genel amaç mutlu olmaktır. Kimi insanlar mutluluk denen şeyi kendilerinden ayrı ve çok uzak bir varlık sanarak elde etme hayaliyle yaşarlar. Rastlantılar veya çabalar sonunda gönüllerinin ihtiyaçlarına uygun düşen yaşama ortamına girdikleri zaman sonsuz bir ‘ sevince kapılırlar. Bunun aksi olan bir neticeye ulaştıkları zaman da acı çekerler; sanki dünya üzerilerine yıkılmış gibi korkunç bir karamsarlığa kapılırlar. Fakat bunların etkileri sürekli değildir. Ama kör bir inatla bu etkilere dayanarak hayat felsefesine dalmak ruhumuzu bunalıma sokar, iç dünyamızı gölgeler.

Yani kısacası değerini bilmek lazım hayatın… Hayat gerçekten çok kısa… Yaşamanın, aldığımız nefesin ve hala bedenimizde olan ruhun değerini bilmeli… Unutmamak gerek; bir tekrarı daha yok bu hayatın, erteleme hayatı ve küçücük bir yaşanma ihtimali olan isteklerini…

DÜN BİTTİ…

BUGÜN HALA DEVAM EDİYOR…

YARIN BELKİ OLMAYABİLİR…

BUNUN İÇİN HAYATIN DEĞERİNİ BİL…

 

 

 

Diğer Haberler
ALLAHA İNANDIM DEMEK
CİNSEL TERCİH VEYA CİNSEL YÖNELİM
ARALIKTAN OCAĞA YENİ YIL
ANDROİD İNSANLAR
İHLAS VE SAMİMİYET
HERŞEYE RAĞMEN ALLAH DEYİVER
NEFİS MÜCADELESİ
MÜ'MİN KARDEŞLERİMİZİN DERDİYLE DERTLENMEK