İNSAN DEDİK İNSAN...!

03 Haziran 2016, 17:39
insan olmak zor zanaat insan olmak insanca yaşamak ağır sorumluluktur,

Günümüzde bu kelimenin fazlaca sarsılıp değer kaybettiğini görmek içler acısı. Her insanın kendine göre yardım etme sınıfları oluştu yardım etmek  güven meselesine dönüştü  iğneden ipliğe araştırma gereği duyuldu.  Bunu sarsan yine insanlar gözle görülen yardımların yapılmaması sadece bahanedir. hiç unutmuyorum birgün yardım Derneğinde görevliyken bir bayan gelip yardım edeceği bir insan aradığını söylemişti ancak tek bir şartı vardı yapılacak yardımın ülkesini bırakıp gelmiş mülteci insanlar, ıraklılar ve suriyeliler olmayacak demişti. 

O an elimde ki  kağıtları yere bırakıp yardımın ırkı olurmu bayan dediğimde ben istemiyorum demişti. onlar insan hanım efendi insan dediğimde sustu ve gitti şimdi sokaklarda ellerinde kâğıtlara açım yazılarıyla otobanlarda yol kenarlarında duran kadın kardeşlerimiz kız evlatlarımız var durup  neden yardım edilmiyor dediğimde! hep aynı kelimeler olmaz bizler kolay kazanmıyoruz diyen insanlar var kendileri yardım etmediği gibi edenleride durduran insanlar:  Nereden bilelim yalan söylemediğini bir kadın tüm onurunu gururunu alıp yolun kenarında açım deyip insanlara sessizce haykırıyorken buna sessiz kalmak hangi müslümanlık görevi kimse bunun doğruluğunu açıklayamaz gerçekten bizler neden körleştik. Herkesin ağızında iğrenç bir bahane dilleri olmadığı için işe almayan sizlersiniz, iş yeri açtığı için ekmeğimizle oynuyor deyip vurup kıran sizlersiniz. Sessizce evine giderken Bile acımadan vurmaya kadar saldırganlaşanlar yine sizlersiniz. Bu insanlar Size birşey yapmadı. 

Herkes bir bahanenin altına sığındı. İnsandır yardım etmek neden bu kadar zor geldi nefsinize; Paylaşmak bizim esas görevimiz değilmiydi onlar hain dediniz onlar  her türlü yardımı isterken yardım  yollarını kapatan yine sizlersiniz; İnsanlığınıza göz gezdirin biraz! Vatanına hainlik etti onlar, savaştan kaçtı onlar, onlara yardım edilmez bende size soruyorum kaç  kez sevdikleriniz öldü kollarınızda dahil olmadıkları savaşın içinde parçalanmış cesetleri, yıkılan evlerini hayatlarını siz neyi biliyorsunuz. Bir kadın için savaşın ne acı  olduğunu, bir çocuk için ne kadar kötü olduğu,  savaşın  ne kadar merhametsiz olduğunu bilmiyorsunuz yaşamadığınız için anlamadığınızda ortada! Ellerinde tek bir silahı olmadan bunca zulme boyun eğen insanlara  yardım etmemek müslümanların en komik en kötü  bahanesidir.

 Allah kimsenin vatanına savaş, açlık, ölüm çaresizlik, vermesin sadece bunu diyorum İnsan onlar insan! ne yapsınlar o merhamet yoksunu zalimlerin ellerinde tecavüze mi uğrasınlar Annenin bakmaya kıyamadığı evlatlarını gözlerinin önünde öldürüldüğünü mü seyretsin. Şuan bu yapılanlar müslümanlığa yakışmıyor ben diyorum ki şunu düşünün onlarında evi vardı arabaları, arsaları, hayatları bir anda darmadağın kendilerini bir savaşta buldular. 

Kim diyebilir ki benim yarınım garanti kim diyebilir ki ben bir kaç dakikamı dahi biliyorum diyemez diyemez ''Gaybı illallah'' dedik ona sığındık neden onları rabbimizin bir misafiri olarak görmeyip dışlayan bir parça  ekmeği vermemek için bahaneler üretip verdiğini bile temiz değil çamura bulandırıp veren insanlar olduk. O insanlar bir imtihanda  ancak bizler insanlığımızı  gösteremedik. Şimdi  herkes tepki verecek versin ben hala diyorum ki bu insanların yerine gayri müslümanda olsaydı allah rızası için sahip çıkalım derdim ama bu insanlar müslüman ve sizler merhamet duygusunu kaybetmişken ben ne kadar bağırsam bunlar insan diye sizler nefsin ve şeytanın diliyle yine hayır onlar hak etti diyeceksiniz. Ben şunu söylüyorum. 

RABBİM sen kullarına sahip çık tez vakit onlara yardım et ki zira senin birçok Müslümanım diyen kulun merhametten uzak yaşıyor. Allahım  bizleride affet kim ne derse desin hiç bir insan Dayak yemeği, hakarete uğramayı, hor görülmeyi, hak etmedi. onların  Size kişisel hayatınıza bir lafı yada kötülüğü olmadı. Sizden sadece yardım ve merhamet beklediler. Allah onlara merhamet yardım etsin ve vicdanı taşlaşmış bizlerede vicdan versin.... (Aminnn)

Diğer Haberler
ÖNEMSE!....
HOŞGELDİN EY RAMAZAN
TERCİH MESELESİ
ÖMÜR ve ZAMAN
Var Olma Nedeni