Mirac

02 Mayıs 2016, 12:34
İnsan,beşerdir,acizdir,nisyandan gelmiştir kökü.istemeden günahlar işleyebilir.


Belki cok daha sonra Rabb'ine karşı mahcubiyetini de hatırlar.

bu mahcubiyetin tek çaresi nasuh bir Tevbe ile Yakarmaktır MEVLA'YA.ALLAH(CelleCelalühü) Tevbeleri en ziyade kabul eden tek kapımızdır.


Bir çocuğun yaramazlık yapıp annesine daha çok yaklaşması gibidir mümin kulun bu hali ve anne nasıl  sinesine basıp merhamet ediyorsa evladına Rabbimiz çok daha fazla merhamet eder kuluna.eğer ki nedamet dolu bir kalp ve nemli bir gözle RABBİ RAHİME YÖNELDİYSEK geri çevrilmeyiz o kapıdan.yeter ki biz O'(celle celalühü)na karşı bir adım atalım.


Biz bir adım atarsak Mevla Teala bize on adımla gelecektir.Rasulullah(aleyhisselam)böyle haber veriyor bizlere.nasılsa her gelen göçüyorsa buradan ve göçecekse bu handan Allah'ın rızasına kavuşmuş olarak göçelim İnşaallah bizler de.....Bizlere çok önemli mesajlar veren bir Hadis-i Şerif'i nakledeceğim şimdi.Gelin hep birlikte bu mesajlara kulak verelim:


'İbn Abbas(radıyallahu anh) anlatıyor:Bir gün Hz. Peygamber(aleyhisselam)Yanımıza çıkageldi ve mMiraçta  Mahşer meydanı gözümün önüne getirildi ve Bütün ümmetler bana gösterildi.Bazı peygamberler vardı ki yanında bir adamla,bazısı iki,bazısı tek başına,bazısı da arkasında ufak bir toplulukla geçiyordu.


Sonra büyük bir kalabalık gördüm.Onların benim ümmetim olmasını temenni ettim,Fakat 'Onlar Musa(aleyhisselam) ve ümmetidir'denildi.Sonra'Şu tarafa bak'denildi.O tarafa doğru baktığımda adeta ufku kaplamış bir kalabalık gördüm.Ardından,'Şu taraflara,Şu taraflara da bak!'denildi.


O tarafa doğru baktığımda aynı onun kadar bir kalabalık gördüm.Sonra Bana,'İşte onlar senin ümmetindir.Bunlarla birlikte Hesapsız-Azapsız Cennete girecek Yetmiş Bin Kişi vardır.'denildi.


Derken  Rasul-i Ekrem (aleyhisselam)hücre-i saadetine girdi.Sahabiler hesapsız-azapsız cennete girecek yetmiş bin kişinin kimler olabileceği hakkında konuşmaya başladılar.Kimileri,'Bunlar peygamberin sohbetinde bulunanlar olmalıdır.'derken,kimileri'Bunlar Müslüman olarak doğup,Allah'a ortak koşmamış olanlardır'dediler.Bunların yanında farklı birçok görüş ileri sürenler de oldu.


Onlar bu meseleyi tartışırken Rasul-i Ekrem(aleyhisselam)çıkageldi.'Ne hakkında konuşuyorsunuz?'diye sordu.'Hesapsız-Azapsız Cennete gireceklerin kim oldukları hakkında konuşuyoruz.'dediler.Bunun üzerine Rasul-i Ekrem(aleyhisselam):'Onlar büyü yapmayan,yaptırmayan,uğursuzluğa inanmayan ve Rablerine Tevekkül eden kimselerdir.'buyurdu.Ukkaşe ibn Mihsan yerinden fırladı ve 'Beni de onlardan kılması için Allah'a dua et Ey Allah'ın Rasulü!'dedi.


Rasul-i Ekrem(aleyhisselam):'Sen onlardansın!'buyurdu.Sonra  bir başka kişi daha kalktı ve 'Beni de onlardan kılması için dua buyur .'dedi.


Rasullullah(aleyhisselam) bu defa'Fırsatı değerlendirmekte Ukkaşe seni geçti.'buyurdu.'(Buhari,rikak 50;Müslim,İman 374)Cenab-ı Hak bizleride bu zümreye dahil olanlardan eylesin.......Her Namazımız Miraç,Miracımız daim,Miraç gecemiz mübarek olsun.

Diğer Haberler
GÖNÜL VAKFESİ
Kaç Yazar ki
Vuslat Yolculukları
ANNE, ANNEM!
Hakikat İstiyorum
ÖLÜM BİR VUSLATTIR
Hayır ve Şer Zannettiklerimiz