Kaç Yazar ki

10 Temmuz 2017, 10:52
Allah'a kul olmak ya da olamamak...

aslında varlığımızın özeti olan bir cümle bu..O'(c.c.)nu bulduktan sonra Kaç yazar ki diyebilmek gerek bu dünyaya.Allah'ı bulduktan sonra Leyla'yı neylemiş Mecnun.

Kainatın sultanını bulan daha ne arar ki şu dünya girdabında...Bediüzzaman hz. 'sultanı kainat birdir herşeyin anahtarı onun yanında herşeyin dizgini onun elindedir'diyor.madem ALLAH var dertlerden acılardan tasalanmak mümine yakışmaz..her daim dua etmek yakışır mü'mine...

Ben insanı ancak bana kulluk etsin diye yarattım buyuruyor Allah Teala.Dünyadaki varoluş ve gönderiliş sebebimiz evlenmek,üniversite mezunu olmak ya da dünya malı biriktirmek  için  değil.Dünyayı elimizin tersiyle itip Allahü Ekber diyerek edeple huzura durmak içindir...Secde Allah'a en yakın olduğumuz,fısıltılarımızın işitildiği en ala makamdır,hiçbir zaman kovulmadığımız aksine en çok sevildiğimiz yerdir şu gökkubbe altında..

bunca varlık var iken gitmez gönül darlığı diyor ya yunus.Kaç yazar ki Allah'ı,kainatı,insanı yoktan var edeni  bulamadıktan sonra gayrısı,dünya malı.bazen sebebini bilemedğimiz bulamadığımız hüzünlerimiz olur.neden böyle hissediyorum derken duaya açtığımızda ellerimizi hepsini unuturuz.demek ki vaktin hüzün olması duanın zamanı,kulluğun vaktiymiş.

İnsan saray gibi bir binadır;temelleri,erkan-ı imaniyedir.İnsan bir şeceredir;kökü esasat-ı imaniyedir.İmanın rükünlerinden en mühimmi ,iman-ı billah'tır;Allah' imandır.sonra nübüvvet ve haşirdir.bunun için,bir insanın en başta elde etmeye çalıştığı ilim,iman ilmidir.İlimlerin esası,ilimlerin şahı ve padişahı,iman ilmidir diyor Bediüzzaman hz.Başka bir yerde ise O'NU TANIYAN VE İTAAT EDEN ZİNDANDA DAHİ OLSA BAHTİYARDIR.O'NU UNUTAN SARAYLARDA DA OLSA ZİNDANDADIR,BEDBAHTTIR diye kaydediyor...Cenabı Hak Teala bizlere kendisine layık kul olmayı,Marifetullah ilimlerini okuyabilmeyi nasip eylesin..dua ile...Vesselam

Diğer Haberler
GÖNÜL VAKFESİ
Mirac
Vuslat Yolculukları
ANNE, ANNEM!
Hakikat İstiyorum
ÖLÜM BİR VUSLATTIR
Hayır ve Şer Zannettiklerimiz