Lugat Meselesinden Sadeleştirme Projesine Adım Adım

13 Ocak 2016, 11:06
İlk Sadeleştirme ve altına LUGAT koyarak Risale-i Nur basma faaliyeti NESİL yayın evine aittir.

Sonra tamamen yok etme projeside, Ufuk yayın evine aittir.
Düne kadar bizim Ufuk yayın evi ile alakamız yok diyenler sonra Varislerin ortak açıklamasından sonra Hükümeti hesaba katmayan bu gurup yıkıldığı gibi, Şimdi bizimde Nesille alakamız yok diyenler yıkılacaktır..

Bu mektuba göre dört yayın evinin kitap basma yetkisi vardır. Şimdileri bunu bildiği halde, bir taraftan kitap basan, bir taraftan da, Ağabeylerin temsilci diye bırakabileceği isimleri, el altından taltif eden bir yapı vardır. 

Diyanetten sonra yayın evlerinin başına geçebilecek muhtemel isimler, şu an himmet adı altında taltif edilmekte ve Merci diye bir şekilde kendi saflarına çekilmeye çalışmaktadır. Her taraf sağlı sollu büyük bir kuşatma altındadır, lakin dün olduğu gibi bugün ve yarında evdeki hesap çarşıya uymayacak, Üstadın inayeti Diyanetin dirayeti ve ağabeylerin duruşu bütün hesapları yeniden bozacaktır.

Herkes bir hesap içindedir ve bir oyunun parçası haline gelmiştir ve güven ortamı kalmadığı gibi, tüm insanlar olup biteni hep beraber seyir edip, herkes ne olacağını merak etmektedir.

Z7Z06a.jpg (600×840)

Said OKUR

Diğer Haberler
SEVDA
Yalnız Geçen 3 Aylar
BİL EY NEFSİM!...
BİZ NEREDE YANLIŞ YAPTIK ? DEMEMEK İÇİN; DEĞERLER EĞİTİMİ
Şah Hatay-ı Cemevi ve Kültür Derneği Başkanı Turan GÜNER'in KAMUOYUNA DUYURUSU
İbadetin Yüksek Hakikatini Keşfetmek (Risale-i Nur Eğitim Programı-3)
Bilim’in Deterministik Evreninde Rabbimiz ne iş yapar!?
Bir Şenlik Yeridir Kâinat