Ömer Döngeloğlu Hocadan Kamuoyuna Açıklama

07 Ocak 2016, 12:08
Selamun Aleykum Öncelikle dostane tebrik teşekkür ve ikazlarınıza teşekkür ederim.Hakaret alay, kötü söz vs leri ise sahiplerine iade ederim.

İslam kardeşliği, Ümmet ruhu ve hz.Adem as.ın ve Havva annemizin oğlu ve kızı olarak ne siyahin beyaza, ne beyazın siyaha üstünlüğü yoktur, hiçbir kavmin,soyun ve ırkın diğerine takva dışında bir üstünluüü yoktur ana çizgim dir.
 
Hele ki bin küsür yıldır İslama sımsıkı sarılmış vefakar cefakar sadakat ve cesaretle hizmet etmiş Kürt kardeşlerimi aşağılamak incitmek küçük görmek hiçbir zaman aklımın ucundan bile geçmez.

O topraklar zaten şahsi mülk olarak orada yasayan halkındır kimsenin oradaki kürd kardeşimin evinde ocağında bağında tarlasında gözü yoktur olamaz.

Bu zaten İslamda haramdır ama bir devlet millet birlik kardeşlik olmayınca oranın türkün olsa ne yazar kürdün olsa ne yazar kardeş görmüyor muyuz filistini suriyeyi doğu türkistanı arakanı ve daha nice İslam beldelerinde devlet millet kardeş ruhunu ve nimetini kaybeden coğrafyalarda halkın kardeşlerimizin durumunu.
 
Misalen japonyanın toprağı 378 bin km2 bizim yarimiz kadar oysa nufusu 130 milyonun üzerinde yani ülkemizin kıymetini bilir kardeşliğimizi yine tesis edersek bu cennet misali memleketimiz hepimize yeter acikca bunu ifade ediyorum zaten.

Konusu Ebu cehilin oğlu İkrimeyi bile affedip bağışlayan Peygamberimiz sav.in Mekke'nin fethinde gönüllerin fethi olan Uzun bir sohbetin son 3 dakkasındaki konuşmamda da asla incitici aşağılayıcı bir dil kullanmadım.
 
Kürtlerle Türklerin ve tüm (İslam) Milletimizin İman ve kader birliğine dikkat çekmek istedim.

Bana bölge insani kardeşlerimden yanlış yöne çekiliyor sus diyenlerde oldu, olur susarım bundan kolayı ne can kardeşim? 

iç-dış fitnebaz ümmeti bölmek yıkmak isteyen herkesin konuştuğu aramıza kan dolu hendekler bıraktığı bu ortamda en kolayı susmak zaten kardeş kimseye asla zarar vermek istemem ama su an gerek güvenlik gücü kardeşlerimiz gerekse nice masum suçsuz sivil kürt kardeşlerim can veriyor, mali mülkü heba ediliyor yağma ediliyor.

Asıl konuşması gereken herkeste başka bir sebeple zaten susuyor vicdanen ve mahşerde kardeşlik hukuku gereği Din kardeşliğimize vurgu yaparak bir şeyler söyledim amacım Allah şahid ki ne show nede şahsi prim ve dikkat çekmekti.

İçimde ülkem adına Müminlik adına, Türk Kürt bin yılı aşkın kardeşliğimiz adına ne yapılabilir acısıyla,vebal hissiyle söylenmiş sözlerimdi.
 
Asıl zorluğu tabiki bölgede sizler yaşıyorsunuz sizi de kırmam üzmem her namazımda sizlere dua ederim Allah cc tüm ülkemize ve siz tüm bölge insanına huzur barış kardeşlik güzel geçim nasip ve tesis etsin.

Akan kardeş kanını Rabbim durdursun hepinizin ve hepimizin Yardımcısı olsun selam ve dua ile..

Diğer Haberler
İlahiyatçı ve Yazar Ömer DÖNGELOĞLU O Çok Önemli Konu İçin Açıklamalarda Bulundu