Bir Muallak Düşüşümüz Var

24 Kasım 2015, 11:14
Zalimin zulmü ebede kadar sürecek değil ya Rabbim an ve an kayıt altına alırken…


Ramazan’ın son günlerine geldik. Tek sayılara düştük ve bu vesile ile bayrama da yaklaştık. İdrak edebilsek Rabbim müthiş bir mesaj veriyor. Birlik olun. Tek vücut olun. Bize birlik yakışır nihayetinde bir olana sevdalanmış insanlarız.

Her Ramazan Gazze’ye saldıran terörist zihniyet bu defa da yanıltmadı. Sanıyorlar ki susturacaklar. Sanıyorki yeryüzünden kaldıracaklar. Kâbe’yi fil ordusuna karşı koruyan Rabbim, elbet Gazze’yi de koruyacaktır. Gazze’ye yapılan bu zulüm aslında bizlere yapılıyor. İnsan yanımıza…  İsrail Gazze’ye ne zaman saldırsa, bizler boykot listeleri çıkartıyoruz, kınıyoruz, meydanlara iniyoruz. Bizler böyle yaparken ülkemizi yönetenler ne yapıyor? Onlar da bizim gibi kınadı mı? Boykot çağrısı yaptılar mı?  Sayın başbakanın söylemleri eylemlere dönüştüğünde biz çok iyi yerlere geleceğiz.

 

İslam dünyası müthiş bir dejenerasyonla karşı karşıya. Umursamaz bir tavır hali sergiliyoruz. Bize dokunmayan zulüm diye düşünüyorsak eğer, o zulüm ateşi bizim başımızı da yakacaktır.

Dünya’nın can iliğine yapışan bir keneden farkı olmayan Siyonist düşüncenin eseri İsrail devleti kıyım yapadursun Rabbim de kayda geçiyor. Bu ne güzel müjdedir ki Allah:

“Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma.

 Ancak onları gözlerin donup kalacağı bir güne ertelemektedir.” (İbrahim suresi 42) buyurmakta.

Zalimin zulmü karşısında bize düşen birlik ve beraberliktir. Rabbim birliğimizi, dirliğimiz/dirilişimiz kılsın.

***

Bununla birlikte sevindirici gelişmeler de oluyor, Hamas’ın dik duruşu ve Halid MEŞAL’ın dediği gibi;

Hamas mücahitlerinin sağ elinde Kur’an sol elinde silahları vardır. Onlar böyle cihad ediyor!” Allah’ın ipine sımsıkı sarılan hüsrana uğrar mı hiç? Rabbim yar ve yardımcıları olsun. 

Kadir Gecesi’nde Konya Kent Meydanında “Gazze” için kıyama duran Anadolu Gençlik Derneği mensubu kardeşlerimizden Allah razı olsun.  Böylesi güzel bir günde bir o kadar güzel bir eyleme imza attılar. Mü’min’in en etkili silahı duadır,kenti duaya davet ettiler. Saf tutanlarda tutmayanlar da dualara amin dedi.

Allah, bu güzel çalışmaya imza atanlardan ve bu gençlikten gani gani razı olsun.

 

***

Mevla oruçlarımızı, istiğfarlarımızı, tövbelerimizi, dilimize düşen dualarımızı, hacetlerimizi, niyetlerimizi mübarek kılsın, en hayırlı şekilde icabet etsin.

Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramımızı da bu vesile ile tebrik ederim.

 Bu bayram, kardeşlerimize de bayram vesilesi olmamız duasıyla


Fatıma Nur MÜCEVHER

Diğer Haberler
Yumurta Pişirmek İçin Dünya'yı Yakarlar 1!
Bizi kardeş kılan,ilahi emre kulak ver..!
Adımlar ve kalpler
Yolumuz, duamız
Ufuk Çizgisi
Hata mı? Günah mı?
Namaz canını acıtmaz ki
Ateş ve Su