Evlilik Neden Yapılmaz!

15 Kasım 2015, 10:51
Evlilik başa bela günümüzde

Evlenmeyen bir pişman evlenen bin pişman farkında mısınız? Önceden insanlar birbirine "Evlen!" diyordu, şimdikiler "Deli misin? Sakın evlenme!" tembihleri yapıyor. Ben karışmam, kim ne isterse onu yapsın! Zira zorlamayla yapılan evliliklerin halini görüyoruz maalesef.

İçten gelmeyen, başkalarının ısrarıyla yenilen yemek nasıl mide bulandırıyorsa, başkalarının ısrarıyla yapılan evlilik de bir o kadar rahatsız edicidir emin olun. Evlilik, başkalarının için yapılmaz. Evlilik, başkasına hava atmak için yapılmaz. Evlilik, başkasını memnun etmek için yapılmaz. Evlilik, başkaları çatlasın diye yapılmaz. Evlilik, başkaları kıskanıldığı için yapılmaz. Evlilik, başkalarını kıskandırmak için yapılmaz. Evlilik, ötekine kaptırmayayım, ben kapmış olayım bu kişiyi diye yapılmaz. Evlilik, evden kurtulmak için yapılmaz.

Evlilik, facebookta düğün resimleri gördünüz, havaya girdiniz yapılmaz. Evlilik, evde kendinize bakamadığınız için, birisi sizin işlerinizi yapsın diye yapılmaz. Evlilik, zamanı geldi artık, beklemeye gerek yok, diye yapılmaz. Evlilik, çocuğum olsun diye yapılmaz. Evlilik, yaşım geçiyor diye korkulduğu için yapılmaz. Evlilik, evde kaldınız diye yapılmaz.

Evlilik, maddi olarak rahat etmek için yapılmaz. Evlilik, birkaç yıl sonra zengin bir dul olmayı istediğiniz için yapılmaz. Evlilik, birilerinin çenesi kapansın diye yapılmaz. Evlilik, anne baba birini buldu, evlenmezseniz hakkını helal etmeyecek tehdidi var diye yapılmaz. Evlilik, eski sevgiliyi unutmak için yapılmaz. Evlilik, eski sevgiliden umut kalmayınca, yeni kişiyle soluklanmak için yapılmaz. Evlilik, ötekine inat olsun diye, bak beni kaçırdın şimdi avucunu yala, mesajı vermek için yapılmaz. Evlilik, arkadaşlarım evlendi, toplantılara yalnız gitmek olmuyor, diye yapılmaz. Evlilik, yalnız kalmak istemediğiniz, her an Ediyle Büdü modunda yaşamak istediğiniz için yapılmaz. Evlilik, beşik kertmesi yaptılar diye yapılmaz. Evlilik, bunalımdan çıkmak için yapılmaz.

Evlilik, -sadece- harama bulaşmama nedeniyle yapılmaz. Evlilik, ... Evlilik, evliliğin olası keyifleri için yapılır. El ele vermek için yapılır. Birlikte zorlukların üstesinden gelmek için yapılır. Engellemek, önüne taş koymak için değil, elinden tutup ileriye taşımak için yapılır. Geride kaldığında destekleyerek öne geçirmek, öne geçtiğinde ona güvenerek arkasından gitmek için yapılır. Evlere güz şenliği, kalplere bahar yolculuğu olsun diye yapılır. Sevdiğiniz için yapılır.

Hep seveceğiniz için yapılır. Zamanla sevmekten vazgeçecekseniz, onu yormadan bırakıp gidebilecek kocaman yürekleriniz olduğu için yapılır. Tebessümüne vesile olmak, tebessümünüzün vesilesi olsun diye yapılır. Siz kendi içinizde tamken, kendinizle mutluyken, aynı şekilde kendi içinde tam olan ve sizinle çifte kavrulmuş mutluluğu yakalamak isteyen kişiyle yapılır.

Birbirinizin gözünün içine bakmaktan ziyade, birlikte karşıya bakabileceğiniz güzel bir zihniyetle yapılır. O zihniyeti kalp sever, akıl tasdik eder, ruh yanında huzur bulur..

. Ne güzel bir evlilik şeklidir o değil mi? Var mı? Az da olsa var. Artırılabilir mi? Aklınızı başınıza alarak yola çıkarsanız, aklınızın kalbi, kalbinizin aklıyla adım atarsanız tabii ki artar.

Sevgiler...

Diğer Haberler
Çocuğun Krallığına Karşı 10 tavsiye
Uç davranışlar çocuğu tembel yapabilir
Yumuşak Huylu Erkeklerin Eşleri, Dikkat!