ZUHUR EDEN AHİR ZAMAN ALAMETLERİ

23 Temmuz 2014, 13:17
ZUHUR EDEN AHİR ZAMAN ALAMETLERİ

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Allah peygamberimize, ahir zamanda yaşanacak olayları ve ahir zaman şahıslarını detaylı olarak bildirmiştir. Peygamberimizin ahir zamana yönelik bildirdiği alametlerin 500'den fazlası tahakkuk etmiş ve sahih hale gelmiştir.

Peygamberimiz, hicri 1400, miladi 1979-80 itibarı ile bu alametlerin tesbihin taneleri gibi ardarda gerçekleşeceğini söylemiştir. İçinde bulunduğumuz bu ahir zamanda her gün yeni bir alamet tahakkuk etmektedir. Bu kadar sahih alametleri bırakıp da, astrologların gelecekle ilgili verdikleri bilgileri ilgiyle takip etmek gerçekten çok enteresan. Reyting rekorları kıran bu programları izleyenlerin çoğu, nedense peygamberimizin ahir zaman, Mehdi ve Hz. İsa'nın gelişi konusundaki alametlerine duyarsız kalıyor.

Oysa bildirilen alametlerin her biri hergün gözlerimizin önünde bir bir gerçekleşiyor. Mucizelerle dolu, çok önemli bir dönemde yaşıyoruz. İnsanların çoğu adeta, Hz. Musa ile denizin içinden geçip, mucizeye şahit olduktan sonra, tekrar buzağıya tapanlar gibi içinde oldukları mucize dönemi farkedemiyorlar. Hak'tan gelen sahih bilgi yerine astrologların verdiği bilgiyle ilgileniyorlar.

Ahir zaman alametlerine duyarsız kalmak, Hz. Mehdi'yi aramamak, İslam birliği ve hakimiyeti için çabalamadan öylece yaşamak, şeytanın büyük bir oyunu ve gaflettir. Peygamberimizin hicri 1400'den itibaren gerçekleşeceğini bildirdiği alametlerin bir kısmı şöyledir.

FİTNELERİN ÇOĞALMASI: Yeryüzünde fitnenin olmadığı toprak kalmamıştır. Bir çok müslüman ülke zulüm altındadır.

İRAN IRAK SAVAŞI: Peygamberimiz, hicri 1400'de bu savaşın başlayacağını, 8 yıl süreceğini ve galip gelen taraf olmayacağını bildirmiş ve tam söylediği gibi olmuştur. Savaş Ekim 1980 de başlamış, 8 yıl sürmüş ve kazanan olmamıştır.

AFGANİSTAN'IN İŞGALİ: Peygamberimiz, Afganistan'ın hicri 1400 başında işgal edileceğini ve burada altın ve gümüş olmayan madenler olduğunu bildirmiştir. Afganistan, Ruslar tarafından tam 1979, yani hicri 1400 ün başında işgal edilmiştir. Ayrıca Afganistan'da çok önemli petrol yatakları, demir havzaları ve kömür madenleri bulunmaktadır.

FIRAT'IN SUYUNUN KESİLMESİ: Peygamberimiz hicri 1400'den sonra Fırat'ın suyunun kesileceğini bildirmiştir. Tam bu dönemde Fırat'ın suyu, Keban barajıyla kesilmiştir.

RAMAZAN AYINDA AY VE GÜNEŞ TUTULMALARI: Peygamberimiz hadisinde, hicri 1400, miladi 1980 itibarı ile Ramazan ayında Ay ve Güneş tutulmaları olacağını, bu tutulmaların ortalama 14-15 gün arayla olacağını ve iki kez tekrarlanacağını bildirmiştir. 1981 yılında Ramazan Ayı'nın 15. günü Ay, 29. günü de Güneş tutulmuştur. Yine "ikinci olarak", 1982 yılında Ramazan Ayının 14. günü Ay, 28. günü de Güneş tutulmuştur.

KUYRUKLU YILDIZIN DOĞMASI: Peygamberimiz doğudan kuyruklu yıldızların doğuşunu Mehdi'nin çıkışına alamet olarak bildirmiştir. Doğudan ışık veren parlak bir kuyruklu yıldız çıkacağını, bunun Ramazan ayı içinde iki kez ay ve güneş tutulmalarının ardından gerçekleşeceğini bildirmiştir. 1986'da ''Halley'' kuyruklu yıldızı dünyamıza çok yakın geçmiş, parlak ve ışıklı bir yıldızdır. Ve hareket yönü doğudan batıya doğrudur. 1981 ve 82 yıllarında Ramazan ayındaki ay ve güneş tutulmalarından sonra çıkmıştır.

BOYNUZU ANDIRAN İKİ UÇLU KUYRUKLU YILDIZIN ÇIKIŞI: Peygamberimiz ahir zamanda boynuzu andıran çift uçlu, çok parlak bir yıldızın çıkacağını ve bu yıldızın, diğerlerinin aksi yönde, doğudan batıya doğru ilerleyeceğini bildirmiştir. Bu yıldızın çıkışının ardından da yağmurların artacağı haber vermiştir. 2009 senesinde boynuzu andıran iki ucu bulunan ve diğer yıldızların 6 katı daha parlak olan Lulin kuyruklu yıldızı çıkmıştır. Hadisteki tarife tam uygundur. Diğer yıldızların aksi yönünde, doğudan batıya doğru ilerlemiştir. Ve yıldızın çıkışı öncesi kuraklık yaşanırken, akabinde yağmurlar artmış ve seller oluşmuştur. Halley ve Lulin kuyruklu yıldızları tam hadislerdeki tanımlara uygun olarak hicri 1400 sonrasında çıkmıştır.

KABE BASKINI VE KABE'DE KAN AKITILMASI: Peygamberimiz, Mehdi çıkacağı zaman Hac sırasında Kabe'de baskın olacağını ve kan akıtılacağını bildirmiştir. Tam hicri 1400'ün 1. günü 21 Kasım 1979'da Hac esnasında Kabe'de baskın olmuş ve Suudi askerleri ve saldırgan militanlar arasında meydana gelen çatışmada 30 kişi ölmüştür. Bir başka hadiste Kabe'de yine kan akıtılacağı ama bu kez Kabe'nin dışında, sokakların kana bulanacağı bildirilmiştir. 1987'de Hac sırasında Kabe'nin dışında ilkinden daha şiddetli kanlı olaylar olmuştur. Suudi askerleri ve İran'lı hacılar birbirlerine saldırmış ve 402 kişi katledilmiştir.

MÜSLÜMANLARIN BASKI GÖRMESİ: Peygamberimiz, başlarındaki sultanlarından Müslümanlara şiddetli belalar geleceğini ve dünyanın müslümanlara dar geleceğini bildirmiştir. Bu hadis, Mehdi gelmeden önce bazı Müslüman ülkelerde, din ahlakından uzak, zalim ve acımasız karakterli kişilerin iktidarda olacağına işaret etmektedir. Gerçekten de bugün Irak, Libya, Suriye, Somali, Etiyopya, Afganistan, Tunus, Mısır ve Cibuti gibi ülkeler başta olmak üzere Müslümanlar, ülke yönetimindeki sözde müslüman liderler tarafından baskı altına alınmış, zorluk ve sıkıntılara maruz bırakılmışlardır.

MISIR'DA ZUHUR EDEN ALACA KARGA: Peygamberimiz, çift uçlu kuyruklu yıldız doğacak, ardından ''Alaca Karga'' Mısır'da zuhur edinceye kadar fitneler devam edecek demiştir. Peygamberimizin "Mısır'da zuhur edecek olan alaca karga" benzetmesi Hüsnü Mübarek'e tam olarak uymaktadır. Bahsi geçen yıldız da 2009 senesinde çıkan Lulin kuyruklu yıldızıdır. Mısır'da yaşanan fitneler de tam bu tarihlerde ve sonrasında yaşanmıştır. Peygamberimiz, Mısır'da çıkacak alaca karganın detaylarını da vermiştir. Burnunda çöküklük olduğunu, uzun boylu, geniş omuzlu ve askeri gücü olan büyük biri olduğunu bildirmiştir. Kendine karşı koyanı yok edecek demiştir. Nitekim Hüsnü Mübarek de çok uzun boyludur. Hatta Cumhurbaşkanlığına seçilmek için uzun boylu olmayı şart koşmuştur. Burnu ve önden görüntüsü kargaya benzer ve burnunun üzerinde çöküklük vardır. Peygamberimiz bu kişinin mağlup olacağı ve mülkünün zail olacağını bildirilmiştir. Gerçekten de tam hadisteki gibi olmuş ve mallarına da el konmuştur.

İNSANLARIN LİDERLERİNİ ÖLDÜRMESİ: Peygamberimiz, insanlar liderlerini öldürmedikçe kıyamet kopmaz demiştir. Günümüzde buna bizzat şahit oluyoruz. Libya'da, Irak'ta...

ŞAM'IN HARESTA BÖLGESİNDEKİ OLAYLAR: Peygamberimiz bu bölgedeki olayların Hz. Mehdi'nin çıkış alameti olduğunu bildirmiştir. Nisan 2011'de Suriye'nin Haresta bölgesinde protesto eylemleri başlamıştır. Ardından Suriye Silahlı Kuvvetleri bölgeye askeri müdahalede bulunmuştur. Çok sayıda insan ölmüş ve şehir tanınmaz hale gelmiştir. Ocak 2012'de çatışmalar yeniden alevlenmiş ve protestocu siviller üzerine açılan ateşte yüzlerce kişi hayatını yitirmiştir. Yıl 2014 Suriye katliamı hala devam etmektedir.

Peygamberimiz Şam'da iki ordunun savaşacağını, Beşar Esad'ın zulmünü, 100 binin üzerinde kişinin vefat edeceğini tüm detaylarıyla 1400 yıl önce bildirmiştir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de açıklamasında, Suriye'de ölenlerin 100 bini aştığını söylemiştir. Burada sayamadığım, her biri mucize olan ve tahakkuk eden yüzlerce alameti görmezden gelmeyin. Yaşadığınız bu muhteşem dönemin farkında olmaya niyet ve gayret edin. Böyle bir dönemde yaşamak Allah'ın bir lütfudur. Mehdi'ye asker olmak ve ayetin emri gereği kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak İslam hakimiyeti için mücadele etmek şerefine nail olabilmek için sözlü ve fiili dua edin..

Peygamberimizin haber verdiği ve gerçekleşen alametlerle silkelenip uyanın. Böyle müthiş bir dönemde yaşayıp da bunun farkına varamadan gün geçirmek ne feci... Yerzüzündeki süper devletler başta ülkemez Türkeye'yi ve Müslüman devletleri devamlı tehdit etmekte gizli planları ile yok etmeye çalışmatadırlar.. fakat ayeti mealin de Cenab-ı Allah şöyle buyurmaktadır "Kafirler istemese de Allah CC nurunu tamamlayacaktır. Zafer islamın olacaktır." Buyurmaktadır..( Saf Suresi Ayet 8) .

Allah CC selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun..

 

METİN ALKAN

 EĞİTİMCİ YAZAR

 

Diğer Haberler
HAC AYETLERİ ve HADİSLERİ
HAİNLER MAZLUMLARIN KANINDA BOĞULACAK
İslam'da Selam
TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR
NE DE GÜZEL SABIR
TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR VE PERDE ARKASI
AMELLERİN EN GÜZELİ SALİH AMEL
MUHABBET KAPISI