13 Ekim 2020, 14:52 - 
MEHMET FIRINCININ ÖLÜMÜ ARKASINDAKİ SIR PERDESİ NE ZAMAN KALKACAK?

MEHMET FIRINCININ ÖLÜMÜ ARKASINDAKİ SIR PERDESİ NE ZAMAN KALKACAK?

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet FIRINCI'nın çok sağlıklı iken beklenmedik şekilde ani ölümü üzerine kamuoyunun merak ettiği sorular ortaya çıktı!

Soru 1: 92 Yaşındaki bir insan covid19 salgını olduğu bir zamanda neden oradan oraya götürülür veya gitmesine izin verilir.

Soru 2: Mehmet Fırıncının vefatından bir gün önce çok sağlıklı olduğu ve arkadaşları ile bir arada olduğu İİKV yayınında A. E tarafından belirtiliyor. Bu kadar sağlıklı bir insanın bir anda hızlı bir şekilde ölmesi şüphe çekmektedir.

Soru 3: Mehmet Fırıncı covid19 değilse, kalbinde ana büyük damarın tıkalı olma sebebi nedir? Covid19 hastalarında kan pıhtılaşması olmuyor mu? Merhum Ömer DÖNGELOĞLU hocamızında covid19 nedeni ile kalbinde damar tıkanıklığı olmuş vefat etmişti. Bu Vefat sebepleri birbirine benzemiyor mu?

Soru 4: Covid19 ilk testlerde negatif çıkabiliyor. Daha sonra belirtileri gözükebiliyor. Mehmet Fırıncı covid19 sebebi ile mi vefat etti ve bu gizleniyor mu?

Soru 5: Covid19 sebebi ile vefat ettiyse bunu neden saklıyor ilan etmiyorlar?

Soru 6: Mehmet Fırıncı covid19 dan vefat etmediyse neden bu cenazeye Başkan Recep Tayyip Erdoğan katılmadı ve neden bakanlar vekiller tam kadro iştirak etmedi.

Soru 7:Mehmet Fırıncı hakkında ilk defa çeşitli sorular kamuoyunda cevap ararken bu sorulara cevaplar beklenirken sağlıklı bir insanın bir anda vefatı şüphe çekmiyor mu?

Soru 8: Mehmet Fırıncının vefatından son 2 hafta öncesinde ve içerisinde Mehmet Fırıncı kimler ile bir araya geldi? Kimler ile toplantı yaptı? Kimler ile konuşuldu? Bu görüşmeler de covid19lu hasta varmıydı? Bu toplantılar içinde Dernekler ve başkanları varmıydı?

Soru 9: Mehmet Fırıncının vefatından önce Eyüp Sultan ile alakalı konuşma yapmış olması sonra yayınlanmak için bir projemiydi planmıydı yoksa kerametmiydi?

Soru 10: Mehmet Fırıncıya yönelik cevap bekleyen sorular varken ve kendisi Sağlıklıyken ani vefatı şüphe çekmiştir. Yaşayıp kendisine yöneltilen sorulara cevap vermiş olsaydı kimlerin işleri bozulur, kimlerin tezgahı devrilirdi?

Soru 11: Mehmet Fırıncının mal varlığı ve serveti nedir? Bu taşınabilir ve taşınamaz mülkte miras dağıtımı nasıl olacaktır. Bediüzzaman rh'ın vefatı sonrası üzerindeki mülk ilan edilmiş bir sepete sığmıştı. Bediüzzamanın talebesi diye tanıtılan bir şahsın mal varlığı gizli mi tutulacaktır?

Soru 12 : Gazeteci Süleyman Yasin Akdeniz cemaat içi bu soruların peşine düştükten kısa bir süre sonra neden Mehmet Fırıncıya yakın isim ve isimler tarafından susturulmak için can tehdidine uğratıldı. Ve neden savcılık kararı ile can güvenliği için koruma kararı altına alındı.

Soru 13: Mehmet Fırıncının vefatı sonrası Cumhuriyet gazetesi yazarı tarafından fırıncı hakkında basına verilen bilgi ve iddialara yönelik neden Fırıncıya yakın yazarlar gazeteciler ve yakınları sessiz kaldılar. Cumhuriyet gazetesi Yazarının yayınladığı bilgilere karşı neden reddiye verilmedi. İftiradır diye neden suç duyurusunda bulunulmadı?

Soru 14: Fetö terör örgütü frarisi Cemil Tokpınar neden Mehmet Fırıncı için Almanyadan taziye yayınladı?

Soru 15: Fetullah Gülene Moral ve Nesil tabelası altında Mehdi ilanı yapan İhsan Atasoy bu görüşünden dönmediği, kamuoyuna yönelik Fetö aleyhine konuşup Türk Milletinden özür dilemediği halde nasıl İİKV de Mehmet Fırıncı taziye programına katıldı ve kürsü verildi. Ve neden programa katılanlardan tepki görmedi?

Soru 16: Mehmet Fırıncının sevenleri bu sorulara hangi cevapları verecekler kamuoyuna hangi açıklamaları yapacaklar?

Süreci Yakın Takipteyiz..
Meraktayız.

Gazeteci 

Süleyman Yasin AKDENİZ



YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
RAMAZAN ORUCUNDA KAZA KEFARET
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetö Gerçekleri ve Son Gelişmeler Takip Kanalı Google Play Storide Kullanıma Açıldı Fetullahçı Terör Örgütünün İhanet Günlükleri BİZİ DİNLEYİN!!! Ak Partiyi Bitirmek için Ak Parti içi Yürütülen Gizli Operasyonlar
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?




 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim