16 Ağustos 2020, 09:15 - 
Mehmet Fırıncı Namı Diğer Mehmet Nuri Gülece, Çilingir Ali Savran'ın Torunu Reddiye Yayınladı!

Mehmet Fırıncı Namı Diğer Mehmet Nuri Gülece, Çilingir Ali Savran'ın Torunu Reddiye Yayınladı!

Cenab-ı Hakk’ın lütfettiği iman ve hamiyet-i İslamiyye sayesinde zulüm, haksızlık ve yalana asla tahammül edemiyorum.

 Söz konusu İslamiyet olunca, inandığım değerler olunca, mücadelemin sınırı gücümün yettiği yere kadar ölene kadar sürdürürüm.

Baştan belirteyim. Mehmet Fırıncı'ya hürmet ve muhabbetim geçmişte oldu. Hatta hakkında çıkan, anlatılan, neşr olan çok konular olduğunda hüsnü zannımı korumak istedim.

13 Eylül 2019'da 'Sevenleri Olarak Uyarıyorum! Mehmet Fırıncıyı koruyun muhafaza edin' başlıklı bir yazı yazdım. Bediüzzaman hazretlerinin Saff-ı Evvel talebelerinden Risale-i Nur'da Çilingir Ali Savran dedem ile aralarındaki hukuka hürmeten torunu olarak saygıda kusur etmemeye çalıştım. İlgili yazımı linkten inceleyebilirsiniz.  Mehmet Fırıncı namı diğer orjinal adıyla Mehmet Nuri Güleç'e geçmişimde yaptığım hüsn-ü zan ve desteklerim sebebi ile bilmeden Risale-i Nur'a, Nur Cemaatine, şahsı maneviyeye, başta Bediüzzaman hazretleri ve tüm vekil varislerine, nur yolunda tertemiz davamıza, büyük İHANET etmişim ve ihanetler içindeymişim ki ilk reddiyeyi nefsime kendime veriyorum.

Beni tanıyan bilen herkesten bu konuda helallik istiyorum özür diliyorum. Gözüme perde indiği için Fırıncı'ya kandım. Size bu şahsı Bediüzzaman'ın talebesi iyi biri gibi takdim edip anlattım ve destekçisi oldum. Yaptığım bu yanlıştan dolayı pişmanlık yaşıyorum huzursuz oldum. Gerçeği öğrendim gözüm açıldı ve bundan ötürü tevbe ediyorum, siz okurlarımı çevremi haberdar ediyorum tekrardan helal ediniz.

Hemen konuya girip kısa keseceğim tafsilata girmeyeceğim. İspat edeceğim konuları madde madde yazacağım. Delil isteyene göstereceğim. Yazılarımı kaleme alırken avukatlarım hazır ve pek çok Resmi avukatım var ve suç olmayacak şekilde yazmaya dikkat ediyorum. Malum Mehmet Fırıncı için bu aralar moda oldu kendisine muhalefet eden Risale-i Nur Talebelerinden şikâyetçi olup evlerine polis gönderip ifade aldırması Beni de şikâyet edip ifademi aldırırsa şaşırmayın. Verecek cevabı yok savunacak davası yok, her neyse...

1- Mehmet Fırıncı yıllarca hatıralarında Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin kendi evinde kaldığını anlattı hatıralardan bahsetti. Anlattığı bu hatıranın yalan ve uydurma olduğunu daha önce reddiye verdiğimiz Ahmet Akgündüz isimli şahıs belgeleri ile ortaya koydu.

2- Yalan ile iman bir arada bulunmayacağına dair birçok hadis var. Yalan bir lafz-ı kâfirdir kaidesince Güleç'in yalanı, Ahmet Akgündüz tarafından ispatlandı. Şayet Fırıncı yalanından rahatsız ise bunu oraya buraya arayıp bana laf yetiştirmek için susturmak için değil, Ahmet Akgündüz'den hesap sorarak başlaması gerekiyor. İkisini de Allah için sevmiyor ve kalben buğz ediyorum. Yesinler birbirlerini onları ayıranlar da aralarını yapanlar da onlar gibi olsun.

3- Risale-i Nur'u neşr edecek basacak Üstadımız Bediüzzaman Hazretlerinin vekil ve varisleri naşirler bellidir. Bunların dışında kim Risale-i Nur'u  vekil ve varislerden izinsiz ve müsaadesiz basımını yaparsa korsandır, hırsızdır…

4- Mehmet Fırıncı, korsan neşriyat yapmıştır. Söz Basım korsandır. Risale-i Nur basım ve yayın hakkı da izni de yoktur.

5- Fırıncı, korsan basımını yaptığı Risale-i Nur eserlerini tahrif etmiştir.

6- Korsan basımını yaptığı Risale-i Nur eseri içine Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin muhalefet ettiği ümmeti uyardığı kalplerindeki sevgiyi bozmaya çalıştığı Mustafa Kemal hakkında övgü dolu sözleri koydurmuştur.

7- Bediüzzaman Hazretlerinin kesinlikle izin vermediği defalarca uyardığı vasiyet ettiği bir konu olan Risale-i Nur eserlerine asla lügat koymayın isteğini ayakları altında çiğnemiş beş para bu isteğe kıymet vermemiştir. Müellifin rızası olmadığı halde korsan basımını yaptığı Risalelerin içine uyduruk yanlış manalar koymuş Risale-i Nur'u lügat ilave ederek tahrifat  yapmıştır.

8- Fırıncı’nın tahrifatı, başkaldırıları bunlarla sınırlı kalmamıştır. Kurduğu Nesil Yayınları ve Moral FM bünyesinde kendi elemanları olan İhsan Atasoy’un FET֒yü mehdi, Ahmet Davutoğlu’nu da siyasi mehdi olarak ilan etmesine göz yummuş sessiz kalmıştır. FET֒ye mehdi diyen Atasoy isimli elemanına en ufak bir eleştiride bile bulunmamış kamuoyuna düşen bu video konusunda Atasoy’u muhafaza etmiş, asla hesap sormamış ve özür dilememiştir.

9- 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrası o zaman eski vekil Said Yüce ve Fırıncı ile zaman zaman gerek telefonda gerek İstanbul İlim ve Kültür Vakfında bazen de Rüstem Paşa denilen yerde buluşur özel istişare ve toplantılar yapardık.

10- Bu gizli toplantıda Said Yüce, Fırıncı ile Rüstem Paşa'da bir araya geldik. O günü iyi hatırlayacaklardır. Bir araya gelmemizin sebebi Nur Mektebi Ümraniye Uğur Akkafa konusuydu. Darbe'den sonra Nur Mektebi kapatılmıştı. Ben'den bu konularda malumat istemişlerdi. Bildiklerimi ve toplayabildiğim bilgi ve belgeleri onlara verdim ve anlattım. Daha sonra ki süreçte başka bir FETÖ dosyası, para hesapları ihbarını verdim Said Yüce'ye! Ne yaptı ne etti o konuda bilmiyorum.

11- Kısa bir zaman sonra Nur Mektebi açıldı bunun nasıl olduğunu sorduğum vakit, Hüsnü Ağabeyin parmağının bu işte olduğunu onun açtırdığını söyledi ki daha sonra bunun yalan olduğunu bana Nesil'e gelip giden fotoğrafçı birinin telefonu ile öğrendim. Komisyon'da adamları varmış rica etmişler açtırmış listeden Nur Mektebi’ni çıkarmışlar bunu o tarihte beni arayarak telefonda söyledi. Akkafa'nın ise bu konunun arkasında benim olduğumu söyleyip bana bilendiğini haber veriyordu. Daha sonra Raif Öztürk'te benzer bir açıklama yaptı. Bu arada Akkafa'yı Nur Mektebi'ni ve uzantıları derneklerin hiç birini sevip tasvip etmem onlar hakkında yazacaklarımı başka bir yazıda sizlerle paylaşırım nedenini, niçinini?

12- Fırıncı konusuna dönecek olursak bu şahıs, Risale-i Nur'a zarar veren aileleri, içinde FETÖ firarileri olan yapılara maddi manevi desteklerini açıktan vermektedir. Örneğin Fatih Yağcı isimli şahsın Sözler Köşkü diye bir derneği var. Milli Birlik Teşkilatı adı ile çıkan bir grup bunların ipliğini çarşı pazara çıkarması ile Sözler Köşkü’nden ayrılan 30’dan fazla genç bay ve bayanlar itirafçı olarak şikayetçi oldular. Yüzlerce Cimer şikayetleri ihbarları suç duyuruları yapıldı. Bediüzzaman hazretlerinin vekil ve varisleri başta Abdullah Yeğin Ağabey olmak üzere Hüsnü Bayramoğlu Ağabeye kadar Nur Cemaatinin kıymetli kanaat önderi büyükleri üst üste açıklamalarda bulunup bu yapıların zararlarını haber verip uzak durulmasını konusunda ikaz ettiler, asla nurcu olmadıkları konusunda defalarca hem yazılı hem görsel olarak ilana çıktılar.

13- Fırıncı amca ne yaptı peki ? Benim hayatımın devamısınız diye bu tahrifatçı, ehl-i bid’a grupları sahiplenip finansörlüğünü üstlendi. Manisa'da 500.000 lira parayı elden Ali Katıöz üzerinden ulaştırdığını bu yapıdan ayrılan gençler anlatıp duyurdular.

14- Fırıncı’nın kırdığı cevizler bunlarla sınırlı değil elbet! Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sözleşmesi bahane edilerek Ak Parti Hükümeti ve Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde çeşitli polemikler kamuoyunda tartışma başladı. Konu hakkında Abdurrahman Dilipak'a Başkan Recep Tayyip Erdoğan hak ettiği cevabı verdi. Fırıncı’nın ise bu sıralarda kamuoyunda açıklamaları dolaşıyordu eski vekil Said Yüce tarafından. Neymiş efendim Kuran ve İslam namına Dilipak’ı destekleyin diyormuş Bediüzzaman’ın talebesi Mehmet Fırıncı?!

15- Fırıncı'nın, Dilipak duyurusunun Kur’an ve İslamiyet namına olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Zira terörist Kavala için avukatlığa soyunmuş Ayasofya sonrası Hilafet tartışmalarının ateşini fitillemiş proje Dilipak’ı bizden daha iyi tanımıyor musunuz yoksa tanımazlıktan mı geliyorsunuz da böyle İslam’ı Kuran’ı alet ederek sahip çıkın fetvası veriyorsunuz? Benim gözümde Fırıncı, Bediüzzaman’ın talebesi değil olsa olsa en baş düşmanı unvanını alabilir yaptığı bunca tahrifat ve saptırmalarla.

16- Fırıncı'ya, Bediüzzaman’ın talebesi diyebilmek için hiç bir delil bilgi belge ispat yoktur. 6000 sayfalık Risale-i Nurda tek bir defa dahi ismi zikredilmez. Vekil ve Varis olmayan Güleç amca talebe olup hizmet edeceğine ağabeyliğe merak sarmış ben de varım beni de vekil varis gibi yapın söz sahibi olayım diyerek bir çığır açmış uydurduğu hatıralarla kendine makam edinip bir kanaat önderi gibi takdim etmeye çalışmıştır. Koskoca külliyatta  yarım satır dahi ismi geçmez. Saydığımız tahrifatın da bol bol biz ismini vermeye devam edeceğiz.

17- Fırıncı, Dilipak konusunda ortaya eski vekil Said Yüce üzerinden çıkıp Reis-i Cumhurumuz ve  Ak Parti aleyhinde tavır almaya müntesiplerini Hükümete karşı galeyana getirmek için Kur’an ve İslam namına sahip çıkalım duyuruları yaparken, Cumhuriyet Gazetesi gibi solcu gazeteler Risale-i Nur'a, Bediüzzaman Hazretlerine ve Üstadımızın Mutlak vekil ve varislerine saldırıp iftiralarını gazetelerde çarşaf çarşaf haber yapıyordu.

Ağzını açık iki kelam edip bu solcu din düşmanı gazetelerin Bediüzzaman'a, Risale-i Nur'a ve varislerine saldırılarına cevap dahi vermiyor, hak ve hukuku müdafaa vaziyeti almıyordu. Adeta oh olsun dercesine bir hava içinde keyfine bakıyordu. Aynı solcu gazetelerde kendi adı da geçip cemaat içinde post kavgası diye iftira atılırken ben kim, post kim bu cemaatte bir hükmüm yok, rütbem yok ben kim vekil varisler varken onlara karşı rakip gösterilmek kim bu haberler iftiradır yalandır diyemiyordu.

18- Fırıncı Bey, artık hiçbir inandırıcılığın kalmadı. Risale-i Nur muarızları ve tahrifatçılarına karşı bugüne kadar elindeki bütün maddi imkânlar olmasına rağmen onlarla iyi geçinip onlara en ufak bir reddiyede bulunmadın.

19- Fırıncı Bey, sen nur talebesi değilsin olamazsın ve Risale-i Nur ile hiçbir alakan yoktur.

20- Fırıncı Bey, Bediüzzaman'ın talebesi değilsin olamazsın, olduğuna dair hiçbir delil yok.

21- Mehmet Fırıncı, senin o kıymetli(!) İngiliz eşin, Risale-i Nur'ları tahrif etti. Yahudilerin bahsedildiği kısımları insanlar diye tercüme etti. İngilizce çevirilerde İngiliz olan eşinin Risale-i Nur'u nasıl tahrif ettiğini alakan olmadığı halde o tercümelere senin de adını soktuğunu bilmediğimizi mi sanıyordun. Bu konuda ayrı bir yazı yazacağım İngilizce de Risale-i Nur'u nasıl tahrifler etmişsiniz herkese göstereceğim.

22- Said Yüce ile çok uzaktan bir akraba bağımızın olduğunu yeni öğrendim fakat detaylandıramadım. Gülbudaklar var Eğirdir'de bizim onlarla akrabalığımız var Said Yüce’nin de onlarla akrabalığı ve yakınlığı olduğunu bir vesile ile öğrendim inşallah doğru değildir çünkü böyle bir insan ile uzaktan akraba dahi çıkmak ve olmak artık istemiyorum.

23- Said Yüce, Sabri Okurların, Ali İhsanların olduğu bir ortamda Risale-i Nur medresesinde Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin gözü önünde 15 Temmuz Gazisi bir kardeşime vururum konuşturmam seni bana sen nurculuk mu öğretiyorsun diye kavgası gürültüsü olmuş. Orada Sözler Köşkü’nü tanımam bilmem etmem görüşmem alakam yok filan demişsin. Fatih Yağcı 15 Temmuz 2016 darbe gecesi bile Said Yüce'yi arayıp istişare ettikten sonra sokağa çıktığını Youtube'de kendi anlatıyor. Evet Said Yüce benim o gün bu olaylar yaşanırken orada olmamış olmam içime ciddi dert oldu. Keşke o an ben de orda olsaydım. Fakat Allah şahid Üstadımız’ın vekilinin, varisinin yanında benim olduğum bir ortamda 15 Temmuz gazimizin Fırıncı konusunda uyarılarından sonra konuşturmam seni diye esip gürleyeceksin ben buna şahit olacağım son nefesimi verene kadar seninle orada ölümüne mücadele ederim bu kadar açıktan söylüyorum. O ortamda bu olayı  yaşayanlar şahit olanlara da yazıklar olsun ki böyle bir kavgada Said Yüce'nin esip gürlemesine sessiz kalmışsınız. Hele biri var orada Fırıncı’nın maskesi düşürülünce batılı tasvir diye araya giriyor. Bu arada yazımın başında dedim ispat edemeyeceğim hiçbir şeyi kaleme almam. Buradan sizi ikaz ediyorum uyarıyorum ve yapmanız gereken maddeleri sıralıyorum bunları yapmadığınız takdirde son nefesimi Azrail’e verene kadar sizlerle mücadelemi muhalefetimi en sivri dilim ve kalemim ile sonuna kadar yapacağımı ilan ediyorum.

Bendeniz, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin duasına mazhar olmuş ve dahi Mahkemede Üstadım Bediüzzaman hazretlerinin Dedem Çilingir Ali Savran’ın müdafaa ettiği, lahikalarda dualar ile andığı Tahiri Mutlu Ağabey'den Santral Sabri Arseven'e kadar akrabalığı olan torunlarından sadece bir torunu olarak bu Dünyada yalnız kalsam, Risale-i Nur'a her ilişmenizde karşınıza dikileceğim. Paranız pulunuz nüfusunuz bana sökmez.

Sulh istiyorsanız konuları kapamamı daha fazla kaşıma mı istemiyorsanız olayları dallandırıp budaklandırıp çıkmaz bir hale girmesini istemiyorsanız yapmanız gerekenleri sırayla söylüyorum.

A) O Fırıncı korsan yayın bastığı Söz basımını kapatacak lügat, meal ve tahrifat yaparak yaydığı Risale-i nurları toplatıp imha edecek.

B) Dedemin adını bir daha ağzına alıp uydurduğu hatıralarında anlatmayacak.

C) Yaptığım muhalefet ve itirazlarım sebebi ile ailem ve çevrem taciz edilmeyecek.

D) Başta bütün Nur Talebeleri ve ehli imandan özür dilenecek,

E) Sözler Köşkü, Hayalhanem gibi yapıların iç yüzünü ortaya koyup destekleriniz çekilecek.

F) Evine polis gönderip şikâyetçi olduğunuz Nur Talebeleri kardeşlerimi biliyorsunuz onlardan özür ve helallik dilenecek.

G) Elinizdeki imkânlar ile adam akıllı dost doğru Risale-i Nur hizmeti yapacaksanız yapın yapmayacaksanız elinizi bu davadan çekeceksiniz.

H) Bu millete, ümmete doğruları anlatacak yaptığınız hıyanetlerden vaz geçecek tevbekâr olacaksınız.

Haşiye: Yazımızı okuyan okurlarım bana gücenmesinler ve açık üslubum için haklarını helal etsinler. Elimde öyle bilgi belge ve arşivler dosyalar ispatlar var ki bu konuda istiyorum konu mahkemeye intikal etsin çarşaf çarşaf medyada tvler'de bunları yayınlayayım. İçi boş söylemler yapmıyorum elimdeki arşiv bilgilerini buraya koysam yüzlerce sayfa tutar. Elimdeki delillerin ve yaşadığım şahit olduğum bilgilerin ağırlığı ile anca bu kadar sakin yazabildim. Hem İslami hem itikadi olarak taşıdığım sorumluluğu yerine getiriyorum. Zulme rıza zulüm dür küfre rıza küfürdür kaidesince şahit olarak bilirkişi olarak bu zulümlere ortak olmayacağım. Daima hakkı söyleyecek ve inşallah haykıracağım.

Selam Hüdaya tabi olanların üzerine olsun.

Saff-ı Evvel Talabe-i Nur Çilingir Ali Savran Torunu

Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
BÜYÜK SELÇUKLU SULTANI MELİKŞAH
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Uygur Türkü kardeşlerimden dinlediklerim Fetö Frarisi Fuat Avni Lakaplı Aydoğan Vatandaşın Mesai Arkadaşı Mustafa Aydın Dosya Tv Neden Panikledi? NE OLDUYSA O KARARDAN SONRA OLDU Diriliş Postası Yazarı, Dosya Tv ve Oda Tv İş Birliği İle Ortaya Atılan Bir Kumpas Daha Deşifre Oldu!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim