15 Ağustos 2020, 21:58 - 
ABDURAHMAN DİLİPAK VE FETÖ

ABDURAHMAN DİLİPAK VE FETÖ

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle AKİT TV,de programa çıkan Dilipak “meslek ve meşrep” taassubuyla diyerek konuşmaya başladı.

 Fetullahçılığın Risale-i Nur ekolünden geldiği tezini değişik örneklerle ispatlamaya çalıştı. Bu arada, Adnan Hocayı ve kediciklerini de Risale-i Nur’dan türemişler arasına ekledi. Eğer aynı mantıkla gidersek Yanmayan kefen satan şarlatanı Şahı Nakşibendiye, Haydar Baş,ı Şeyh Abdulkadir Geylaniye, Haşdi Şabi,yi Hazreti Hüseyin (RA),a ve DAİŞ,de İbni Teymiye Ve İmam Hambel,ele bağlamamız gerekir. Bu en hafif tabirle vicdansızlıktır.


Peki Dilipak bunu neden yapıyor, nedeni şudur itikat noktasında FETÖ ile aynı argümana sahiptir. Şimdi oda diğer bir çok hoca ve gazeteci gibi kendisini aklamak adına başkalarına çamur atmaya çalışıyor.


1- Türkiyede Hoş Görü ve Diayalog safsatasını ilk başlatanlardan biridir. Ve üstelik bununla ilgili birisi FETÖ den ikiside FÖTÖ yönlendirmesiyle üç ödülü var. Sırasıyla, a)- 1996 – Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Hoşgörü Ödülü b)- 1997 – Kombassan Hoşgörü Ödülü c)- 1998 – Human Right Watch Helman Hamlet Uluslar Arası İnsan Hakları Ödülü.


2- Dünya tarihinde ilk kez bir Müslüman bir mürtedle Cenabı Hak varmı? Yokmu? Diye kitap yazmıştır. Kitabın adı, KIRMIZI İLE YEŞİL yazarlar ŞENER YURDATAPAN, ABDURRAHMAN DİLİPAK. Kitabın kırmızı bölümünde Yurdatapan Allah’ın haşa yokluğunu Dilipak,ta yeşil bölümde güya varlığını ispat ediyor. “Ama ne ispat”. Bu zatla konferanslarını 2013 yılının ortalarına kadar sürdürdü.


3- 28 Şubat sürecinde “Medine Vesikası” tezini ortaya attı. Bu tezin mevcut durumla hiçbir benzerliği yoktu çünkü vesikanın özünde Peygamerimiz (ASM),nin reisliğini ve hakemliğini kabul etmek şartı vardı. Peki biz ne durumdaydık laik bir devletin paryalarıydık.


4- Hiçbir zaman FETÖ,yü hedef almadı bu tutumunu 2014 yılına kadar sürdürdü. Bizler FETÖ kumpasıyla hapislere girdiğimiz zaman ne kendisi nede çalıştığı gazete bunun bir kumpas olduğunu bildiği halde tek satır yazmadı. Sadece merhum Hasan Karakaya sahiplendi.


5- Son sözümde AKİT TV,ye ikidebir ya Üstad Bediüzzaman Said Nursi,ye veya onun Mümtaz talabelerine çamur atacak birilerini Tv,ye çıkarıyorsunuz. Bu durum gına vermeye başladı haberiniz olsun. Ayrıca Adnan Oktar,ın kitaplarını gazetenizle beraber dağıtıp müslümanların nezdinde meşrulaştırmaya çalışanlarda sizdiniz.


Mehmet Nuri TURAN

19 Temmuz 2017'de yazılmıştır.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER SEÇTİKLERİMİZ HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim