20 Mayıs 2020, 22:47 - 
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır?

Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır?

Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin Akdeniz ile Feyyaz Bilişim'den Burhan Sabaz'ın telefon görüşmesi ve Ortak Mücadelede Konuları :Fetullahçı Terör Örgütü

2004 senesin de derleğimiz İlanat-ı Süfyaniye adlı bir eserimiz vardı. Bu eserde Fetullah Gülenin İslam süfyanı olduğunu anlatmıştık. Fakat o eseri eksik yazdığımızı derleğimizi 15 Temmuz 2016 Fetö darbe girişimi ile anladık. Fetöyü süfyan diye anlatırken eli kanlı bir katliam şebekesi olabileceğini hesap edemeden gevurluğunu anlatabilmiştik sadece. 2014 te 17/25 aralık sonrası Fetö teröristlerinin kanalı Samanyolu Habere konuk olarak çağrıldığım da onların mekanında onların canlı yayının'da Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi Hükümetimizi Reisimizi ve dahi Diyanetimizi onlara karşı müdafa etmiştim. Risale-i Nur eserlerine yaptıkları sadeleştirme cinayetine karşı çıkıp Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vekil ve varislerini müdafa edip onların haklı olduğuna dair yemin vermiştim. Ertesi gün yine aynı fetö yayın organlarında Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin AKDENİZ'den STV de provakasyon haberleri servis edilmişti. Benim ömrüm bu terör yapısı ile mücadele ile geçiyor son nefesimize kadar da bu ve bunlar gibi olan yapılara ve bu terörist yapılar ile açıktan mücadele edip Devletine destek olmaya çalışmayan yapılar ile mücadele içinde olacağım.

20 Mayıs 2020 itibariyle gün içinde Muhammed Numan isimli fetullahçı terör örgütü ile mücadelede aktif olan bir nurcu arkadaşımız beni aradı. Nurcular içinden Suffa grubundan sorularla risale sorularla islamiyet gibi pek çok sitenin sorumlusu Burhan Sabaz beyin beni sorduğunu haber verdi. Yine fetö konusu olduğu için Burhan Sabaz bey direk beni araması uygun olandı araya birilerini koymadan araması etik olandı. Merak ettiğim den numarası istedim ve ben aradım. Kendisine konunun ne olduğunu sordum. Milli Birlik Teşkilatı isimli bir sayfanın paylaşımların dan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Konunun Süleyman Yasin Akdeniz ile bağlantısının ne olduğunu sorduğum da adım soyadım ve irtibatım olan bir pdf dosyası gönderdi. Baştan sonra Milli Güvenlik Raporu şeklinde hazırlanmış ilgili makama diye sunulmuş istihbarat raporu şeklinde hazırlanmış böyle bir dosyanın benim ismim ve irtibatımla olduğu şekilde Feyyaz Bilişim sorumlusu Burhan Sabaz gibi bir isim üzerinden  bana gelmiş olması konuyu daha da kurcalayıp üzerine gitmem gerektiğini anlamama sebep oldu. Burhan Sabaz beye bu konuyu Yetkili Cumhuriyet Savcılarına iletmesini Basın Medya ve Tüm kamuoyunun gözü önüde tüm çıplaklığı ile takibinde olduğu bir mahkeme ve soruşturma olması gerektiğini ilettim. Burhan Sabaz kendi istişare kurulu ile konuyu değerlendirdiklerini ve Savcılık sürecini başlatacaklarını belirtti. Şu süreçte ben 4 yıldır peşinde ve takibin de olduğum bir araştırmanın nihayetine erişmek olduğum için bugüne tarih düşmek adına Türkiye'de Yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemiş oluyorum. Mevcut eylemleri söylemleri ihbarları hepsini takip ederek derinlemesine meseleyi kaşıyarak hakikatın gerek Türkiye Cumhuriyeti Adil Mahkemeleri nezdinde gerek toplumsal vicdanda sual ve şüpheye en ufak mahal bırakmayacağı şekilde neticelenmesi için bu davanın hem avukatı hem müştekisi hem de yargılanı olabilmek adına kendimi gönüllü olarak ortaya kalıbımı koyuyorum. 

Risale-i Nur'da Dedem için Üstadım Bediüzzaman Said Nursi Çilingir Ali SAVRAN demiş ve aileme dua etmiştir. Bugün Dedem'den bana miras kalan emanet olunan bir SANCAĞI yeniden dalgalandırma nimeti bana nasip olmuştur ve bu sancağı son nefesime kadar en ileri taşımak nesilden nesile dalgalandırmak için ayağa kalktım. Türkiye Cumhuriyeti Adil Mahkemeleri huzurun da Hesap vereceğiz Hesap soracağız. Kaşıyacağımız ortaya dökeceğimiz meseleler için Allah bizlere bir yol ihsan etmiş bir kapı açmıştır. Cenabı Allah bu çıktığımız yolda yapacağımız mücadelede Hak ve Hakikatın ortaya çıkmasına vesile olmayı ihsan ve ikram eylesin. 

Feyyaz Bilişim Sorumlusu Burhan Sabaz ile Whatsapp görüşmemizin detayı şu şekildedir.
"Burhan Sabaz beye gelip bana ilettiği konu da Milli Birlik Teşkilatı isimli sayfaların bunların aleyhinde paylaşım yaptığı için şikayet edilip kapatılması istenmiş. Burhan Sabaz beye bu konuda harfiyen şuanları söyledim:

Bu sayfayı kapatmaya çalışanlar kim peki kapattırılırsa konu yargıya savcıya intikal ettiğinde ortada delil karartma olur bilakis bu sayfaların kapatılmaması açık kalması için savcılık sürecin de delil oluşturur soruşturmayı daha derinlemesine yapılmasına vesile olunur

Bu konuda bende medya kuruluşundaki dostlarımı harekete getirip Türkiye de bir tartışmayı alevlendirip hakikatın herkesi tatmin edecek şekilde ortaya çıkmasına el birliği ile hizmet etmiş oluruz

Bu süreçte ben varım kabul ediyor gerekirse ortaya çıkması için Süleyman Yasin Akdeniz olarak tek başıma hepsini üstleniyorum yeterki bu iş yargıya şikayet üzerine taşınsın."


2017 den beri mahkeme koridorların'da verdiğim mücadeleme bu mücadelemi ekledim. Bu diğer davalarım için de en birinci davam olacak. Burhan Sabaz bey ile iletişim halindeyiz. Savcılık süreci araştırma süreci mahkeme süreci gelişmeler oldukça sizlerle gerek gazetede gerek medya aracılığı süreci paylaşacağım. Sizler de Ekranlar da izleyerek Türkiye Cumhuriyeti Adil mahkemelerinin verdiği kararı ve sürecden haberdar olacak vicdani değerlendirme ve muhasebenizi yapacaksınız. 


Araştırmacı Yazar 
Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
KABE TARİHÇESİ, ,KABEDEKİ İBADET, MANEVİ DEĞERİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
NİYET OKUMA MAHARETİ HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK MEHMET FIRINCI ABİ’YE SALDIRAN FETÖCÜLER(!) Said Özadalı Hakkında Suç Duyurusun'da Bulunmamın Perde Arkası?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim