29 Nisan 2020, 15:11 - 
DİYANET HAK'KIN SÖZCÜSÜDÜR, HAZZIN DEĞİL

DİYANET HAK'KIN SÖZCÜSÜDÜR, HAZZIN DEĞİL

Müslümanlar olarak tüm kalbimizle inanıyoruz ki, İslam neyi haram kıldıysa onda kötülük ve zarar vardır. Yine biz inanıyoruz ki, İslam neyi helal kıldıysa onda temizlik, fayda ve ferahlık vardır.

Korona virüs dolayısıyla camilerin kapalı olduğu bir dönemde Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet TV’den naklen yayınlanan Ramazan’ın ilk Cuma hutbesinde; "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın İslamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim" diyerek Allah'ın emri ve İslam'ın hükmünü insanlara hatırlattı.

Diyanet İşleri Başkanı'nın Kuran ayetlerini ve İslam dininin temel kurallarını hatırlatması üzerine ki, bunları hatırlatmak kendisinin görevidir. Görevini yaptığı için başta Ankara ve İzmir baroları olmak üzere İslam karşıtı kesimler tarafından hedef alındı ve onun şahsında İslam dininin temel kurallarına saldırıya geçildi. İslam'ın çağları aydınlatan evrensel mesajları bu kesimi inanılmaz bir şekilde rahatsız etti.

ANKARA BAROSU'NUN SKANDAL YAZILI AÇIKLAMASI

“Şaşkınlığımız; sesi çağlar öncesinden gelen bu şahsın, bir devlet kurumunun başında oturup söylemini kutsal sayılan değerler üzerine inşa ederek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesindeki kan kokan cüreti sebebiyledir. Aldığımız ibretse, anılan şahsın içinde bulunduğu takvim yılında yaşamasına rağmen bundan sekiz-dokuz nesil önceki büyükleriyle aynı zihinsel ve dogmatik sınırlara sahip olmak için insan onuruna karşı gösterdiği büyük direnişten kaynaklanmaktadır. Görevde olduğu süre boyunca çocuk tecavüzcülerine gözlerini kapatıp kadın düşmanlığının manevi zeminini dini söylemlerle meşrulaştırma çabası karşılığında maaş alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın deprem, LGBTİQ+, kadın ve çocuk söylemlerine rağmen halen görevde kalması durumunda, sonraki konuşmasında halkı ellerinde meşalelerle meydanlarda 'cadı' diye kadın yakmaya davet etmesi kimseyi şaşırtmamalıdır. Anılan şahsı ve ona hak veren zihniyeti büyük bir şaşkınlık ve ibretle kınadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kendinden değil Kerim Kitab'ımızın tam ortasından konuştu. Onun söylediğini sanki bir suçmuş gibi duyuranlar, Ali Erbaş’a değil Allah’a savaş açmış azılı din düşmanlarıdır.

Şeytanın askerleri, sapık ve ahlâksız ilişkileri yaygınlaştırmak için sürekli Allah’ın dinine ve ona inanan Müslümanlara saldırıyor. Dünya döndükçe hak ile batılın bu amansız mücadelesi devam edecek. Kötüler cüretkâr olsa da, Allah’ın yardımıyla bu mücadeleyi cesur olan iyiler kazanacaktır.

Sözde hukukçu olan bu çürümüş zihniyete sormak lazım. Diyanet İşleri Başkanlığı Anayasal bir kurum değil mi? Prof. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanı değil mi? Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görevi İslam dininin emir ve yasaklarını insanlara anlatmak değil mi? Öyleyse Müslüman mahallesinde salyangoz satmak ne demek!

Bugün mücadele ettiğimiz salgın hastalıkla ilgili nasıl ki enfeksiyon uzmanlarının en çok söz söyleme hakkı varsa, dini konularda da söz söyleme hakkı doğal olarak Diyanet İşleri Başkanındır. Kaldı ki diğer alanlardaki uzmanlardan farklı olarak Profesör Ali Erbaş, kendi şahsi fikirlerini değil, İslam’ın temel kurallarını yani Allah’ın emir ve yasaklarını ifade etmiştir. Diyanet, sapıklıkların değil fıtratın; hazzın değil hakkın sözcülüğünü yapmakla mükelleftir.  

CHP, Ankara barosunun skandal açıklamasının yanında, Ali Erbaş’ın karşısında saf tutarken, Bahçeli ve Erdoğan ise Ankara Barosunun karşısında, Ali Erbaş’ın yanında yer adılar. Türkiye’deki siyasi yelpazenin temel taşlarını oluşturan partilerin bu açıklamaları, durdukları yeri göstermesi açısından son derece önemlidir.

CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK’IN AÇIKLAMASI

“İnanç sahiplerinin, inançlarını dile getirme hakkı vardır. Ancak bunu dile getirirken, birilerinin yaşam tarzı üzerinden NEFRET DİLİNİ KULLANARAK, DÜŞMAN YARATARAK bunu yapmamaları gerekiyor. Bu birilerini düşmanlaştırmak ve toplumu bölmektir.”

DEVLET BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASI

"Milliyetçi Hareket Partisi Diyanet İşleri Başkanı'nın malum ve gündeme gelen, aynı zamanda manevi bir gerçek olan sözlerine aynen iştirak etmektedir. Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı’nı hedef alarak, ‘sesi çağlar öncesinden gelen şahıs’ olarak itham etmesi, nefret dilinden bahsetmesi, İzmir Barosu’nun aynı tıynetin yörüngesine girmesi Yüce Allah’ın kelamıyla birlikte Efendimize ve dinimize vahim bir saldırıdır."

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI

“Bu zihniyetin bir başka yansımasını da Diyanet İşleri Başkanımızın İslam'a ve Kuran'a yaptığı değerlendirmelere gösterilen tepkilerde görmek mümkündür. Diyanet İşleri Başkanlığı, devletin bir kurumudur. Başkanımız bu açıklamasıyla sadece inancının, ilminin, yürüttüğü görevin yerine getirmiştir. SÖYLEDİKLERİ DE SONUNA KADAR DOĞRUDUR. Kendini bu sıfatlarla tanımayanlar için söz konusu ifadeler sadece bir görüşten ibarettir. Burada şu gerçeği çok net görmemiz lazım. ÜLKEMİZDE EĞER İSLAM ADINA KONUŞMASI GEREKEN BİRİ VARSA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIDIR. Diyanet İşleri Başkanımız da herhangi bir konu dini noktada olduğunda çıkar hutbelerinde, nasihatlerinde gerekse kendilerini ziyarete gelenlere anlatma yetkilidir. Kalkıp bu Ankara Barosu'nun yetkisinde olan bir konu değildir. Herkes yerini haddini bilecek. Ankara Barosunun açıklaması başta olmak üzere Diyanet İşleri Başkanı'mızın görüşlerine karşı kullanılan üslup, konu ve şahıs boyutunu aşıp doğrudan İslam'a yönelen kasıtlı bir saldırı halini almıştır. Zira Diyanet İşleri Başkanımıza yapılan saldırı devletimize yapılan bir saldırıdır. Diyanet İşleri Başkanımıza ve açıklamalarına yapılan her kavram karşımızdaki zihniyetin ilkelliğin ve içindeki bataklığın yansımasıdır.”

Müslümanlar olarak bu sapıklıkları meşrulaştırmaya çalışanlara diyeceğimiz şudur: Sizin dininizde sapıklık serbest olabilir. Benim dinim İslam haram diyor. Sizin dininiz size, benimki banadır. Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş görevi gereği Cuma hutbesinde Allah'ın emir ve yasaklarını yani İslam'ın temel hükümlerini insanlara hatırlatmıştır. Müslümanlar olarak tüm kalbimizle inanıyoruz ki, İslam neyi haram kıldıysa onda kötülük ve zarar vardır. Yine biz inanıyoruz ki, İslam neyi helal kıldıysa onda temizlik, fayda ve ferahlık vardır.

Her ağzını açtıklarında nefret ve ötekileştirme söyleminden şikâyet edenlerin, nefretin asıl kaynağı olması bu ülkenin en büyük sorunudur. Bu karanlık zihniyet karşısında Ali Erbaş yalnız değildir.

Selam, sevgi ve dua ile...YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil KALKAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim