06 Nisan 2020, 21:52 - 
DEVİR NANKÖRLÜK ETME DEVRİ DEĞİL, ŞÜKRETME DEVRİDİR

DEVİR NANKÖRLÜK ETME DEVRİ DEĞİL, ŞÜKRETME DEVRİDİR

Koca koca ülkelerin birbirlerinin maskelerine bir korsan gibi el koyduğu bir ortamda Türkiye, talep eden her vatandaşına haftalık 5 adet maskeyi evinin kapısına kadar götürüp üstelik de ÜCRETSİZ bir şekilde teslim ediyor.

Türkiye, 100 bin kişiye 49 yatak ortalamasıyla yoğun bakım yatak sayısı bakımından dünyanın en iyi ülkesi durumunda.

İkinci sırada 100 bin kişiye 29 yatak kapasitesine sahip Almanya’nın olduğunu gördükten sonra bu ülkenin vatandaşı olduğumuz için ne kadar şükretsek azdır diyesi geliyor insanın. Koro halinde birilerinin boğazlarını yırtarcasına yıllardır "NE OLACAK BU ŞEHİR HASTANELERİ" ve yine CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında "ÜLKEDE HASTALIK YOKSA ŞEHİR HASTANELERİNİ NE YAPACAĞIZ" demesine rağmen bu sağlık yatırımlarından geri adım atmayan Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun.

Son yıllarda eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye, tarımdan enerjiye kadar her alanda inşa edilen güçlü altyapının semeresini alacağımız bir devrin eşiğindeyiz.

Sağlık için yapılan devasa yatırımların ne anlama geldiği, ne kadar kıymetli olduğu bugünlerde daha iyi anlaşılıyor.

Türkiye’de iktidar, salgının en başından itibaren Bilim Kurulunu da devreye sokarak korona virüsünün yayılmasını engellemek adına elindeki imkânları büyük ölçüde doğru zamanlamayla hayata geçirdi.

Eğer toplumumuz alınan kararlara ve kurallara riayet ederse Nisan ayı sonuna varmadan bu virüs musibetinin yayılma hızı kesilecek ve bir süre sonra da kontrol altına alınacaktır inşaAllah.

Türkiye’de hükumet, 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesinden bir gün sonra okullar ve üniversitelerin kapatılmasına, kamuya açık toplu etkinliklerin kısıtlanmasına; iki gün sonra kapsamlı seyahat ve ulaşım kısıtlamalarını hayata geçirmeye, karantina tedbirleri uygulamaya, dört gün sonra da insanların toplu olarak bulunduğu mekanların geçici olarak kapatılmasına, son olarak da büyükşehirlere giriş çıkışlara sınırlama getirilmesi gibi çok kritik kararlara imza attı.

Aynı tedbirleri İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkeler en erken 39 ve en geç 54 gün sonra hayata geçirebildiler. Zaten ülkemizde görülen vakaların önemli bir kısmını Avrupa ve Amerika geçmişi olanlar oluşturdu. Yani zamanında o devletler bu tedbirleri alsalardı salgın bu seviyelere gelmeyebilirdi.

Vatandaşlarının maske ihtiyacını dahi karşılayamayan, yaşlıları bakım evlerinde ölüme terk eden, spor salonlarını morka dönüştüren, ölüleri sokaklardan askeri araçlarla toplayan Avrupa’nın perişan halini görmezden gelip oralarda sanki bir başarı varmış gibi “Onlar başardı, biz niye dökülüyoruz” havasında ülke insanına sunanlar, ya bu durumlardan habersizler, ya da toplumu kışkırtıp sokaklara dökerek onlar gibi perişan olmamızı istiyorlar. Neyin ne olduğunu anlamları ve boş konuşmamaları için bu kişileri o methettikleri ülkelere göndermek lazım.

Koca koca ülkelerin birbirlerinin maskelerine bir korsan gibi el koyduğu bir ortamda Türkiye, talep eden her vatandaşına haftalık 5 adet maskeyi evinin kapısına kadar götürüp üstelik de ÜCRETSİZ bir şekilde teslim ediyor.

Dünyanın en iyi işini de yapsanız eleştiren o birileri, bu ücretsiz maske dağıtımını da eleştiriyorlar "vay efendim neden eczaneler aracılığıyla değil de PTT aracılığıyla maske dağıtılıyor" diyorlar.

Azıcık aklı olan her insan tahmin edebilir ki, eğer maskeler eczanelerden dağıtılsaydı, eczanelerin önünde onlarca insan kuyruğa girer ve hedeflenenin tam tersi bir manzara ortaya çıkardı. Amaç insanları sokaklara dökmek, kuyruklara sokmak değil tam tersine evlerinde tutmaktır.

Geçen hafta yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri COVİD-19 ile mücadele kapsamında TSK'ya ait uçakla İspanyol ve İtalyan yetkililere teslim edildi.‬ Almanya ve İngiltere'nin de içinde bulunduğu 100 civarında ülke, umudunu Türkiye'den gelecek malzemelere bağlamış durumda.

Kısa bir zaman öncesine kadar bu tip durumlarda dışarıdan gelecek yardımlara muhtaç bir Türkiye bugün Allah’a şükürler olsun ki, Avrupa birliği üyesi ülkeler dahil olmak üzere çok sayıda ülkeye yardım edebilir hale geldi.

Devir, böylesi cömert bir devletin vatandaşı olduğumuz için şükretme devridir. Bunca nimeti yok sayıp nankörlük etme devri değildir. Unutulmamalıdır ki şükür eldeki nimeti arttır, nankörlük ise eldekinin yok olmasına sebep olur.

Selam, sevgi ve dua ile...YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil KALKAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ALLAH CC YERYÜZÜNE NEDEN? RAHMETİNİ KESER
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
DÖVİZ KURLARINDA YAŞANAN HAREKETLİLİK DARBELERİN GÖBEĞİNDELER AMA GÖRÜNMÜYORLAR (2) EMEKLİ İSTİHBARATÇI İBRAHİM YILDIZ:DARBE İLE KARŞI KARŞIYAYIZ! BİR TERSLİK VAR
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim