15 Ekim 2019, 09:33 - 
BARIŞ PINARI HAREKATI

BARIŞ PINARI HAREKATI

İstiklal ve istikbalimize göz koyan her kim olursa olsun, onları Akdeniz'in sıcak sularına gömmeye hazırız. Tıpkı emperyalist dedelerini 100 yıl önce Ege'nin soğuk sularına gömdüğümüz gibi...

ABD yönetimi, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Suriye'ye yönelik operasyonunu hedef alarak, 3 bakan ve 2 bakanlığı yaptırım listesine aldığını açıkladı.

Önce "Fırat Kalkanı", sonra "Zeytin Dalı" ve şimdi de "Barış Pınarı Harekâtı’yla sınırlarımızda oluşturmaya çalışılan terör devleti planlarını çöpe attık. Bize yaptırım uygulamasında kime uygulasınlar...


ABD'nin aldığı yaptırım kararına göre:

-Çeliğe uygulanan gümrük vergisi yüzde 50'ye çıkacak,

-Türkiye ile 100 milyar dolarlık ticaret anlaşmasını içeren müzakereleri hemen sonlandıracak,

-Enerji-Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na yaptırım uygulanacak.

-Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Sönmez'e yaptırım uygulanacak.

ABD'nin yaptırım kararı biz Türkler'in umurunda değil, hatta ABD başkanının silah olarak kullandığı doların bile umurunda değil:)


Oyunları bozulan terör sevicileri içeride ve dışarıda nasılda BİR oldular. ABD yıllardır Suriye'de teröristleri kullanıp insanlara zulüm ederken ve PYD-PKK-YPG'ye 30 bin TIR dolusu silah verirken gıkı çıkmayanlar, Türkiye'nin Suriye'ye girip kirli oyunu bozmaya başlamasıyla fena halde bozuldular. Çünkü oyun çok büyük ve ucunda trilyon dolarlık planlar var. ABD ve Avrupa'nın büyük devletleri Suriye'deki karışıklığı bahane ederek Akdeniz'deki doğalgaz ve petrole çökmek istiyorlar. İsrail'de buradan istifade ederek Nil'den Fırat'a kadar olan bölgede "büyük İsrail" devleti kurma hayalini hayata geçirmek istiyor.


Barış Pınarı Harekatıyla hiç alakası olmamasına rağmen yaptırım listesine Enerji Bakanı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının dahil edilmesi göstermiştir ki, asıl mesele doğu Akdeniz' deki doğalgaz ve petrolden aslan payını kapmaktır.

Doğu Akdeniz'de 2010 yılında 8 milyar varillik petrol ile 3,5 trilyon metreküplük doğal gaz tespit edilmesiyle ısınan Doğu Akdeniz, o tarihten beri küresel güçlerin mücadelesine sahne oluyor ve Akdeniz ısındıkça ısınıyor.

ABD Jeoloji Araştırma Kurumu verilerine göre, Doğu Akdeniz'in Suriye kıyılarını içeren Levant bölgesinde 1,7 milyar varil petrol ve 3,5 trilyon metreküp doğal gaz rezervi bulunuyor.

Dünyanın bilinen toplam doğalgaz rezervinin 200 trilyon metreküp, petrol rezervinin de 1.8 trilyon varil civarında olduğu dikkate alındığında bölgedeki kaynağın emperyalistler için ne kadar iştah kabartıcı olduğu anlaşılacaktır.


Küresel şirketlerce 1990 yılından beri araştırmaları süren Doğu Akdeniz'de 2010 yılında Doğalgaz ve petrol tespit edildi. İşte ne olduysa o tarihten sonra oldu ve aynı yılın Aralık ayında Akdeniz'e kıyısı olan Müslüman ülkelerde adına “Arap Baharı” denen ama “kara kış” olduğu sonradan anlaşılan halk ayaklanmaları başlatıldı. Bu ayaklanmalar, 2011 yılı mart ayı itibariyle de Doğu Akdeniz’de tespit edilen doğalgaz rezervinin yarısına sahip olan Suriye’de aktarıldı. Aradan 8 yıl geçmesine rağmen Suriye’deki bu kargaşa küresel güçlerce özellikle bitirilmiyor hatta arttırılmaya çalışılıyor. Çünkü Suriye’de kargaşanın devam etmesi küresel güçlerin işine geliyor ve orada kalmalarının bahanesi oluyor. 


Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz kaynakları küresel güçlerce paylaşılıncaya kadar Suriye’de barışı sağlamak zor gözüküyor. Suriye'deki istikrarsızlıktan en çok etkilenen ülke olan Türkiye ise sınır komşusundaki bu kargaşanın biran önce bitmesi ve küresel güçlerin elindeki kozu almak için çabalıyor. Bu plan çerçevesinde hem Akdeniz'de sondaj çalışmalarını sürdürüyor, hem de Suriye'nin kuzeyine Barış Pınarı Harekâtı düzenleyerek denklemi değiştirmeye ve oynanan oyunu bozmaya çalışıyor. Koparılan gürültüye bakılırsa Türkiye'nin bu hamlesinin çok etkili olduğu konusunda şüphe yok.


Barış Pınarı Harekâtı sayesinde Suriye'deki aktörlerden en büyüğü olan ABD'yi ve onun koruyup kolladığı teröristleri sınırlarımızdan daha güneye çekilmeye mecbur bıraktık.

 -Milyarlarca dolar harcayarak sınırlarımızda kurmak istedikleri terör koridorunu bozduk,

-Bize parasıyla satılmayan silahlara Barış Pınarı Harekâtıyla bedava sahip olduk,

-Yetiştirip silahlandırarak üzerimize saldıkları teröristlerden her gün ortalama 100 tanesini toprağın altına gömüyoruz.

İstiklal ve istikbalimize göz koyan her kim olursa olsun, onları Akdeniz'in sıcak sularına gömmeye hazırız. Tıpkı emperyalist dedelerini 100 yıl önce Ege'nin soğuk sularına gömdüğümüz gibi...

Selam, sevgi ve dua ile...

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil KALKAN HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
MÜSLÜMANLARLA YAHUDİLER HARB ETMEDİKÇE KIYAMET KOPMAYACAKTIR
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFIZLARA HÜRMETSİZLİK ALLAH'IN LANETİNE SEBEBTİR DUAYI KÜÇÜMSEME EY İNSAN İSRA Mİ'RAC ÇANAKKALE’DE ŞAHLANAN RUH
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim