29 Temmuz 2019, 10:56 - 
BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİ NEDEN YAPILDI?

BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİ NEDEN YAPILDI?

Geçtiğimiz dönemde bir siyasi partinin lideri Büyük Çamlıca Camii’nin yapılmasını eleştirmiş bu kadar büyük bir caminin gereksiz olduğunu ve en yüksek tepeye yapılmasının mantık dışı bir hareket olduğunu dile getirmişti. Bize göre bu cümleleri söyleyecek olanlar ancak ve ancak tarihi bilgiden yoksun ya da tarihi çarpıtılarak öğretilmiş atalarına gerçek tarihine bağlı olmayan asimile edilmiş kişilerdir diye düşünürken bu sözlerin sahibi olan genel başkanın başkan olduğu partinin temsil ettiği siyasi geleneğe ve geçmişine ters düşen bu sözler için ilk etapta şaşkınlığa uğradığımızı sonrasında ise zaten son bir kaç senedir yaptığı siyasi ittifaklara bakınca da bu sözleri söylemesi gayet normal geldiğini belirtmek isteriz. Artık kültürel siyasi veya dini olsun her söylem ve hareketi ile bizi şaşırtmayan genel başkana Çamlıca Camii’nin neden yapıldığına dair onun merakını giderecek bilgiyi vermek ve hangi mantıkla yapıldığı sorusunu cevaplandırmak isterim

Öncelikle Avrupalılar, Haçlılar siyasi, kültürel, akademik alanlar dahil her platformda İstanbul'a ısrarla Konstantinopolis! Demektedir. 

Aynı haçlılar ısrarla Konstatinopolis'i alacağız camilerini ve minarelerini yıkacağız! Demektedir.
Israrla Konstatinopolis; Ortodoks Hristiyanlığın merkezidir! Ayasofya kilisedir! Demektedir.
Müslüman Türkleri geldikleri yere yani ya Orta Asya’ya ya da Arabistan’a kovacağız ve Ayasofya'nın minarelerini yıkıp kubbesine haç takacağız! Demektedir...

Bu arada sadece İstanbul değil Anadolu'nun birçok bölgesi ve şehirleri başta Antakya, Urfa, Mardin, Tarsus, Kapadokya, Trabzon, İznik Hristiyanlık açısından manevi birer merkez olduğunu biliyoruz ve Haçlıların bu şehirler üzerinde büyük emelleri olduğunu özellikle Orta Çağ'da Haçlı seferleri ile Urfa'da ve Antakya'da Haçlı kontlukları kurduklarını biliyoruz.

Günümüzde ise İstanbul'da Ortodoks krallığını tekrar canlandırmak istediklerini de biliyoruz... Şimdi ise Rumların, Ermenilerin ve Süryanilerin emelleri olan Anadolu'nun bu şehirleri tekrar birer Hristiyanlık ruhani merkezine döndürülmesi için olanca güçleriyle çaba sarfetmektedirler... Özellikle 1. Dünya Savaşı ve sonrasında Anadolu'dan göç eden Rumlar, Ermeniler ve Süryaniler bu hususta olanca güçleriyle propoganda yapıp Uluslararası güçlerin desteğini arıyorlar nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin PKK tarafından bölünmek istenmesi de bir Haçlı projesi olup amaçlarından biri de diasporada bulunan Anadolu Ermenileri ve Süryanileri tekrar döndürmek ve Anadolu'yu Ortaçağdaki gibi halkların kardeşliği bahanesiyle İslam kimliğini kırıp Hristiyan kimliğini hakim kılmayı hedeflemektedirler. 
Bu sebeple İşte bu haçlılara karşı burası konstantinopolis değil burası İstanbul'dur Payitaht'tır demek için... 
İstanbul 500 yıl boyunca İslam Hilafeti'ne merkez olduğunu göstermek için...
İstanbul diğer bir deyişle İslambol'un ilelebet İslam şehri olduğunu göstermek için...
Fatih, Süleymaniye, Sultan Ahmed Camilerini yapanların torunları olduğumuzu unutturmamak için...
Yüzyıllar boyunca Minareler ve Camiler şehrinin gelecek yüzyıllara da minareler ve camiler şehri olduğunu bildirmek için İstanbul'un en hakim en yüksek tepesine bu dev camiyi inşa ettik.
Bu cami simgedir!
Bu cami kimliğimizdir!
Bu Cami ceddimizden aldığımız mirasın göstergesidir!
Bu cami torunlarımıza aslında bizlerin kim olduğunu hatırlatacak gelecek için bir rumuzdur!

Yine İstanbul'un sembol ve tarihte eski gayri müslim yerlerinden biri olan Taksim bölgesine Camii yapılması bunun gereğidir!

Tabiki İstanbul'da fethin sembolü olan Ayasofya Camii müze statüsünden çıkarılıp ibadete acilen açılmalıdır.

Bu arada sadece İstanbul değil Anadolu’daki diğer şehirlerimizin İslâmi kimliğini olanca gücümüzle korumalı ve daha da arttırmalıyız.

Haçlıların kutsal kabul ettikleri tüm şehirlerin ve bölgelerin hâkim noktalarına acilen anıt camiler inşa edilmeli İslâm eserleri müzeleri ile İslam enstitüleri, İslam ilimleri merkezleri ve Medreseler açılmalı ve milletimize evlatlarımıza ve nihayetinde gelecek nesillerimize bunu aşılamalıyız.


ABDULLAH ASLANYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Abdullah ASLAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ZEKAT , FİTRE VE ORUÇ FİDYESİ KİMLERE VERİLİR?
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim