19 Temmuz 2019, 10:36 - 
MÜSLÜMAN TÜRK FİLİSTİN’E NEDEN AĞLAR?

MÜSLÜMAN TÜRK FİLİSTİN’E NEDEN AĞLAR?

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada dolaşırken Laik ve Kemalist bir sayfanın paylaşımına denk geldim paylaşım aynen bu şekildeydi; ‘’Filistinlilerin dedeleri bize ihanet etti şimdi ise bizim insanlarımız onlara ağlıyorlar ne kadar komik!’’ Bana bak laik oğlan! Bizler Kimiz ve neden Filistin’e ağlarız anlatayım sana;

BİZ KİMİZ? 

Biz Yüce Allah’ın katında tek din olan İslam’la şereflenmiş, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgililerin sevgilisi Peygamber efendimiz (S.A.V)’e ümmet olmuş bir milletiz. Insanlara ve tüm canlılara karşı iyiliği ve adaleti emreden kötülüğü men eden kitabımız Kuran-ı Kerim’i kendine düstur eylemiş Allah’ın Nur’unu ve adaletini yaymak için de kendini öne atmış ve Bin yıl boyunca İslam'a bayraktarlık yapmış bir milletiz.
Bizler kuşu ölen bir çocuğun üzüntüsüne ortak olmak için taziyesine giden Sevgili Peygamberimiz (S.A.V)’in ahlakıyla ahlaklanmış onun emaneti olan Kur’an ve Sünnet’e sımsıkı tutunmuş ve bu temel üzerine Çin Denizin’den Atlas Okyanusu’na Avrupa’nın kalbinden Hint Okyanusu’na oradan ta Afrika’nın güneyine kadar uzanan bin yıllık Türk-İslam Medeniyet’i toplamda da 1400 yıllık İslam Medeniyet’i inşa etmiş bir ümmetin torunlarıyız. 
Bu medeniyet içinde kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur üstünlük sadece takvadadır ve kim mükafat almak istiyorsa darda kalan kardeşine yardım etsin diyen Efendimiz (S.A.V)’den ilham alıp Dicle Nehri kenarında kurdun kaptığı koyunun muhasebesini yapan Emir’ül Müminün Hz Ömer’in adaletini, haçlıların yakıp yıktığı Müslümanlar’ı kadın çocuk demeden katlettiği Kudüs’ü fetheden Sultan Selahaddin’in Kudüs’teki herkese karşı olan hoşgörüsünü, ‘’Yaradılanı severim Yaradandan ötürü’’ diyen Yunus’un insan sevgisini, Sarayın bahçesindeki ağaçlara musallat olmuş karıncaları kırmak için Allah’ın müsaadesi var mıdır acaba diyerek Şeyhülislam efendiye mektup yazan Sultan Süleyman’ın inceliğini ve İstanbul’dan Medine’ye demiryolu döşeyen, demiryolunun sesinden dolayı Peygamber Efendmiz (S.A.V) rahatsız olmasın diyerek Medine’deki raylara keçe serdiren Sultan Abdulhamid’in saygısını okuyan, öğrenen ve bilen bir milletiz…

FİLİSTİN’E NEDEN AĞLARIZ? 
Filistin bin yıl önce olduğu gibi ilk kıblemiz olan Kudüs Siyonistler tarafından işgal edildi bunun için ağlarız.
Müslümanların şerefi ve namusu olan Mescid-i Aksa ayaklar altında ezildiği için ağlarız
Filistin’de bin yıl önce yaşanan Müslüman katliamının aynısı şimdi yaşanmaktadır bunun için ağlarız. 
Atasından yadigar kalan evlatlarıyla haremiyle başını soktuğu evinden ellerinden ayaklarından saçlarından çekilerek zorla çıkarılan kardeşlerimiz için ağlarız.
El konulan kardeşlerimizin evine ne idüğü belli olmayan Filistin’le hiçbir bağı bulunmayan Dünya’nın farklı yerinden gelmiş işgalci Yahudiler yerleştirildiği için ağlarız.
Filistinli çocukları kadınları bebekleri acımadan her canı sıkıldıkça bombalayan sisyonist köpeklere birşey yapamadığımız için ağlarız.
Kudüs ecdad Sultan Selahaddin'in yadigarı Sultan Abdülhamid'in amansız mücadelesidir ve bunu koruyamadığımız için ağlarız.
Peygamberimiz (S.A.V)’in Hadis’i Şerif’i olan darda kalan kardeşinize yardım edin çağrısını uygulayamadığımız için ağlarız.
Ecdadımızın adaletini, hoşgörüsünü, insan severliğini, yardım severliğini, inceliğini, saygısını daha önce olduğu gibi tüm Dünya’ya tekrar hakim kılamadığımız için ağlarız.
Biz nasıl bir gaflet içine düştük te Dünya’yı kan emici sırtlanların hakimiyetine bıraktık diye ağlarız.
1400 yıllık İslam Medeniyeti’nin varisleri olarak neden elimiz kolumuz bağlı diye ağlarız.
İslam’a bin yıllık bayraktarlık yapmış Türk-İslam medeniyeti’nin torunları olarak neden tefrikaya düştük neden zillet içinde yer alarak Peygamber (S.A.V)’in bize emaneti ve vasiyeti olan Kur’an ve sünnet’ten ayrı düştük diye ağlarız. 
En önemlisi laik çocuk! Bizim Filistin’e neden ağladığımızı bilmiyorsun ya, aynı zamanda sana tarihini ve ecdadını unutturan zihniyete olan sinirimizden ağlıyoruz.
Bunu da bil laik çocuk eğer biz ecdadımızı örnek alıp onların seviyesine ve hatta daha üstüne çıktığımızda Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid-ı Aksa’yı kurtarmakla beraber seni de bataklıktan ve zilletten kurtarmış olacağız emin ol…

ABDULLAH ASLANYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Abdullah ASLAN HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim