28 Mayıs 2019, 08:58 - 
SÖZ KONUSU VATANSA LÜTFEN AYKIRI TEFERRUATLARA TAKILMAYIN

SÖZ KONUSU VATANSA LÜTFEN AYKIRI TEFERRUATLARA TAKILMAYIN

................

  İstişare, bir konu hakkında uzman olan, farklı görüş ve teori ekseninde yer alan bilirkişilerin konuya haiz görüş beyan ederek farklılıklar ekseninde, ortak ve reel bir sonucun ortaya çıkması ile uygulanacak politikanın kazanımlarını artırmak için yapılan bilimsel bir eylemdir.

  Yüksek istişare ise deneyim ve tecrübe sahibi olan kişilerin, mevcut politikaların rehabilitasyon sürecini gerçekleştirip kazanımlarını artırmak üzere mevcut planlanan tezi ele alarak antitez süzgecinden geçirip senteze ulaştıracak mecradır. Bu gibi bir uygulama elbette devletimiz ve milletimiz için fayda sağlayacağı mutlak bir gerçektir. Lâkin burada temel dayanak liyakat ekseninde şekil almalıdır.

  Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyeleri, siyasette belirli bir süre zaman geçirmiş kişilerden seçilmemelidir. Siyaset olarak sirayet edecek bir çözüm beklemek yersizdir. Bu işin merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Aksi bir kanal açılmamalıdır. Kurul, mutlak suretle devlette bürokrat olarak görev yapmış, kısacası sahanın tozunu yutmuş bilir kişiler arasından seçilmelidir.

  Siyaset sayesinde bir yerlere gelmiş eski vekil ve bakanlar sadece siyasi propaganda hususunda uzmanlık sahibi olabilir. Misal iç ve dış politika denklemi ve bilhassa milli güvenlik konseptinden de habersiz bir siyaset kulvarında yer aldıkları aşikârdır.

Bugün eğer söz konusu vatansa; cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyeleri seçilirken FETÖ-PYD örgütüne bakış açısı ve bu kişilerin evveli mutlak suretle göz önünde tutulmalıdır.

Bugün istişare edilecek yüksek bir kurul hedefleniyorsa buraya yakışan stratejist Abdullah Çiftçi, Prof. Dr. Mehmet Şahin, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Prof. Dr. Sencer İmer, Prof. Dr. Anıl Çeçen,  İstanbul emekli başsavcı vekili Hüseyin Fidanboy, kamu düzeni ve güvenliği eski müsteşarı Vali Ulvi Saran, İçişleri Bakanlığı teftiş kurulu eski başkan yardımcısı Başmüfettiş Muzaffer Öztürk, Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, cumhurbaşkanlığı eski genel sekreteri Fahri Kasırga, eski başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, büyükelçi İsmail Hakkı Musa, kamu düzeni ve güvenliği eski müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Prof. Dr. Rafet Rozdoğan, eski diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez,  Prof. Dr. Aziz Sancar, protokol uzmanı Nihat Aytürk, emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı, Erol mütercimler, emekli genelkurmay başkanı Yaşar Büyükanıt, NATO' dan emekli havacı şube müdürü Beyler Kılıç, stratejik düşünce kuruluşu başkanı Ali Halhalcı, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Atilla Özer, Dr. Şaban Kızıldağ,  medya uzmanı Ali Emre Akgüneş, devlet personel uzmanı Davut Kır, Dr. Merve Seren, stratejist Deniz Erdoğan, eski eğitim ateşesi Dr. Kadir Çetin,  siyaset bilimci Mahmut Sami Mallı, Murat Bahadır Akkoyunlu, av. Mehmet Emin Darendeli, Prof. Dr. Özcan Güngör, araştırmacı yazar Serra Erdoğan,stratejist Ömür Çelikdönmez,Kafkassam başkanı Doç.Dr. Hasan Oktay, teorisyen ve emekli asker Abdullah Baygül vb. sahayı tanıyan ve alanında uzman bilirkişiler tercih edilmelidir.

   Eğer mutlak başarıyı arzu ediyorsak bunun için gerekli adımları atmamız lazımdır. Birilerini memnun edici hamleler yaparak memleket kalkındırılmaz ve hiçbir memleketin bu minvalde kazanımı artmaz.

  Ak Parti, geneli kucaklayan bir stratejiye yönelerek konulara haiz aydınlatıcı çalışmalar yapmalıdır. Kendi bünyesinde partisel çalışmalar yapmakta özgürdür.

Lâkin cumhurbaşkanlığı devletin zirvesi olması hasebiyle partisel değil devletsel bir bakış acısı içerisinde ilerlemesi gereken bir yerdir.

Söz konusu vatansa lütfen aykırı teferruatlara takılmayın.

Sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin refahı, milletimizin selameti ve devletimizin bekası için bu derece önemli bir konuyu hassas bir şekilde gözden geçirerek olumlu bir politika sergilemesi ülke olarak içerisinde bulunduğumuz zorlu süreçlerin çıkmasına vesile olacaktır.

Eğer başarılı ve güçlü bir Türkiye istiyorsak mutlak suretle milliyetçi düşünce içerisinde devletimizin kalkınması ve kazanımların artırılması için geneli kucaklayan büyük bir adım atmamız gerekmektedir.

Serdar Bozdoğan

StratejistYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EY RABBİM BİZİ TESLİM OLANLARDAN EYLE
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim