08 Nisan 2019, 19:59 - 
Ümit ŞİMŞEĞİN Kulağını Kim Çekecek

Ümit ŞİMŞEĞİN Kulağını Kim Çekecek

31 Mart Beka Seçimini Geride bıraktık. Bu seçim süresince özellikle Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin kendisinden sonra vasiyeti ile talebelerine haber verdiği mutlak vekil ve varisi olarak yerine bıraktığı Hüsnü BAYRAMOĞLU ağabey çeşitli lahika mektupları neşr ederek başta nur talebeleri ve tüm ehli imanı bu seçim için ciddi manada uyardı ve ikaz etti.

Ve seçim süresince Ahmet Akgündüz profesörü gibi onu takiben Hüseyin Yılmaz gibi onu takiben Risale Haberin Ahmet Ay'ı gibi köşe yazarları Nesilden çıkma Metin Karabaşoğlu gibi çeşitli isimler çeşitli beyanlarda twitler de bulundular ve bunların hakikatsız beyanlarını Hüsnü Ağabeyin mektup ve beyanlarından aldığımız ilim ve feraset ve itikad ve güç ile red ettik. Tam seçim bitti derken yine eski yeni asya dan çıkma bugünler de yine nesilci diye bildiğimiz Ümit Şimşek yazarı devreye girdi oda kendi sitesin de 'Siyasetle İmtihanımız' diye bir yazı kaleme aldı. 

Aslında bunlara cevap vermek ciddiye almak bizler gibi hakiki Nur Talebelerinin görevi vazifesi değil ehemmiyette vermiyoruz Fakat cemiyette bunlar yıllarca Nurun sermayesi ile bir yerlere gelip vitrinlere oturdukları için cemiyetteki ehli iman bunlara bakıp aldanmasın diye itirazlarımızı tenkidlerimizi reddiyelerimizi veriyoruz ki susup bunların batıl davalarını hak ile destekledikleri yazılarını görmezden gelip azim cinayetlerine ortak olmayalım bizi bunlarla karıştırmasınlar diyedir. 

El hasıl : Ben Ümit Şimşeği bir dönem Mehmet Fırıncı abi ile birlikte görüyordum. Ak Parti önceki dönemlerde Millet Vekilliği yapmış Said Yüce abinin tavsiyesi ile bir iki telefonda görüşüp selamlaştığım oldu. Bir iki defa da İstanbul İlim ve Kültür Vakfında denk geldim. Fakat Ak Parti Millet Vekili Said Yüce abi vesilesiyle tanımam takip etmem sebebi ile Ümit Şimşeği nurun mesleğine sadık ağabeylere hürmetkar Ak Parti ve Reisi Cumhurumuzu bu süreçte herkesten fazla destekleyecek alkışlayacak itirazlara kalemi ile cevap verecek diye beklerken Ümit Şimşek ne yaptı ? Ümit Şimşek namlusunu Risale-i Nur talebelerine çevirdi ve başta Mutlak vekil ve varisi Hüsnü Ağabeyin onlarca beyanları ve bu ders halkasına gelen nur talebelerin binlerce müdafası ve duası olduğunu gözü ile görüp bildiği halde hakikatsızca lüzümsuzca öyle zehir zemberek bir yazı kaleme aldı ki bende kendisine meydan okudum. Dedim ki bu yazdığın yazıyı gel Risale-i Nur Dersanesin de Nurun Talebeleri için de oku. Onlardan bir tanesi seni tebrik ve takdir etsin maşallah doğru yazdın desin gel yüzüme tükür hatta bütün cemaat yüzüme tükürsün ilanı yaptım. Ümit Şimşek bu davetime itirazıma karşı yaptığı tek şey yorumlarımı silmek ve iki ayrı twitter hesabımdan beni engellemek oldu. Ben de kendisine engellemesine kıymet vermediğimi yazdığı yazıdaki tezviratı hileyi ilan edeceğimi beyan ederek bu yazımı kaleme aldım.

Evet buradan tekrar açık davet ediyorum. Ümit Şimşek kimi abi diye kabul ediyorsa isterse Mehmet Fırıncı abiyi isterse Ak Parti önceki dönem millet vekili Said Yüce abiyi yanına alsın. Siyasetle İmtihanımız yazısını gelsin Nurcular içinde okusun onun yazısına Nur Talebeleri hak verir doğru yazmışsın derse sıraya geçsinler hepsi yüzüme tükürsünler. Yok yaptığın yanlış git kalemini kır dizini kır bu işlerle uğraşma derlerse oda gitsin bunu yapsın. 

Her Neyse Ümit Şimşeğin hezayan yazısı çok uzun bide o hezayanlarına Risale-i Nur'dan bektaşilik misali cımbızlama yapıp manasını saptırdığı Üstadın sözlerini görünce insanın ve insafı olanın sinirlerinin tavana zıplamaması imkansız. 

Şimdi Ümit Şimşeğin Nurun Mesleğine ve Meşrebine suikast hükmündeki hezeyanlarından bir kaç cümleyi ferasetinize aynen kopyalayıp aktarıyorum şöyle ki :

'Bugüne kadar düzinelercesini sağ salim atlattığımız bir mahallî seçim, bu defa basiretten yoksun, ihtirastan zengin politika ve kampanyalar sayesinde bir “beka meselesi” halini aldı ve aynı memleketin insanlarını birbirine karşı diş biler hale getirdi.

Bu duruma kim bizi nasıl getirdi, biz nasıl geldik, buradan nasıl çıkarız? Bunlar, uzun uzadıya üzerinde durulacak sorular; ancak bu konuda bir muhasebeye girişilecekse, önce işe kendimizden başlamak doğru olacağından, büyük soruların cevabını yakın bir geleceğe tehir ederek, konuya dinî cemaatler kapısından girelim diyoruz. Bu, aynı zamanda manzaranın en net göründüğü bir alandır; çünkü belediye seçimlerinin bir kısmında sonuçlar henüz tartışma aşamasında olsa da, cemaatlerimiz bu seçimden hiç tartışma kabul etmeyecek bir açıklıkla mağlûp olarak çıkmışlardır. Bu hezimet, cemaatlerimizin tuttuğu tarafın kazanıp kazanmamasıyla ilgili bir durum değildir, taraf tutmuş olmalarıyla ilgilidir.'

........ diyor...Behey şaşkın şaşırmış kaleminin siyahı ile bütünleşmiş Ümit Şimşek. Seni kim tevkil etmiştir bu fetvayı nereden alıyorsun ağzını kapat diyen Üstadın sözleri senin yazını okurken kulağım da çınladı. Sen meydanı boşmu zannetin ki bu kadar yaşayan Nurcular için de onların Ağabeyi Bediüzzaman hazretlerinin vekil ve varisi için de sen nasıl böyle çirkin bir yakıştırma yapıştırma sui zan ve gıybet hezayanını kusabiliyorsun. Ahmet Akgündüze tepki verirken sen ondan daha çorba saçma sapan bir yazıyı kaleme aldın. 

Sen Reis-i Cumhurumuzun Beka meselesi dediğin işitmedin mi. Bediüzzaman hazretlerinin Mutlak vekil ve varisi Hüsnü Ağabeyin Cumhur ittifakını desteklemek farz gibi vazifemiz dir dediğini işitmedin mi? Sen necisin söyle ona göre yazıp çizelim konuşalım? Nurcu değilsen çık nurcu değilim de! Nurcu isen nurculuğa yaraşır şekilde edebini adabını takın milleti kışkırtma. Senin bu yazına Mehmet Fırıncı abi önceki dönem Ak Parti Milletvekili Said Yüce Abi aferim verdimi yoksa seni uyardı mı ne yapıyorsun ümit şimşek kendine gel. Cumhur İttifakını destekleyen İslami Cemaatlere kılıcını çekme onlara kalemini doğrultma söz silahınla ateş etme silkelen kendine gel dediler mi diyecekler mi? 

Ümit Şimşek hezayanları için de o kadar vukuatlı azim cinayet hükmünde sözleri var ki o cümlelerinden bir tanesi şudur diyor ki :

'Cemaatlerimiz bu açıklamalarını, milleti tam ortadan iki düşman kampa bölme istidadı taşıyan bir gerilim ortamında yaptılar ve bir tarafı sorgusuz bir şekilde iltizam ederek kutsarken, milletin yarısı anlamına gelen diğer tarafı da açıkça karşılarına alarak ithamlarına hedef yaptılar.'

...diyor

Nasıl bir yalan nasıl bir karanlık fikir nasıl bir zihin nasıl bir iç dünya da yaşıyorsun ki böyle bir iftirayı zannı İslami Cemaatler üzerine pervasızca yapıştırıp yakıştırıyorsun sen bu cesareti nereden alıyorsun derdin ne senin? Hangi bir hezeyanına hangi dil hangi uslüp ile cevap verelim. Hangi dilden anlarsın sen bize onu söyle ki o dilde konuşalım. Fakat mensubu olduğumuz ümmeti Muhammedin en büyük cemaati için de senin bu çukur zehir zemberek fikriyatını senin yüzüne çarpıyoruz. Yazdığın yazı için de haksızca ve saygısızca kullanıp istimal ettiğin Bediüzzaman hazretlerinin sözlerini içinden ayıklayıp senin yazını bir paçavra olarak görüyor parçalayıp aynıyla sana iade ediyoruz. 

Bu yazıyı okuyan Ak Parti il ve ilçe teşkilatındaki dostlarımız, Beştepe külliyedeki dostlarımız bizleri tanıyan bilen Milletvekili ve Bakan düzeyindeki kıymetli ağabeylerimiz ve bil hassa Bediüzzaman hazretlerinin Mutlak vekili ve varisi Hüsnü Bayramoğlu ağabeyin etrafında kenetlenmiş gerçek Nur talebeleri ağabeylerimiz sözlerim için de ki nahoş ibarelerimden gücenmesinler kusuruma bakmasınlar sizlere bu yazı ulaşıp okuyacaksınız haberdar olacaksınız diyerekten kendimi frenleyip Ümit Şimşeğe ancak bu kadar üslubunca reddiye verebildim. 

Birde her yazımdan sonra bazı ahmakların yazdığım yazıları bahane ederek Üstadımızın Vakil ve Varisi Hüsnü ağabey aleyhinde tezviratları yada Hüseyin Yılmaz gibi tiplerin yazılarımı Hüsnü ağabeyin haberi bilgisi var o yazdırıyor kabilinden yalanlarını ortaya atanlar çıkıyor. Şunu o dar kafanıza sokun. Bu dava kıyamete kadar bakidir hak üzere kalacaktır. Dün Nurun Müdafileri Abdulkadir Badıllı, Rüştü Tafral gibi ağabeyler vardı Allah hepsine rahmet eylesin fakat kıyamete kadar Risale-i Nurun ve Nur Cemaatinin hak ve hukukunu müdafa edecek nurcular bitmeyecektir susmayacaktır. Said Nursi hazretlerinin vefatı atom bombası olmuş bir Saide bedel yüz binler Saidler dünyaya gelmiştir. 

Bu vesile ile Risale-i Nurun müdafilerinden olan Kıymetli Eyüp Ekmekçi ağabeyime de teşekkür ediyorum. Kendisi Ümit Şimşeğin Cumhur İttifakını destekleyen İslami Cemaatlere saldırı yazısına ilk tepki verip umum nur talebelerini haber eden abimiz olmuştur. Rabbim sıhhat ve afiyetini daim eylesin böyle ağabeylerimizin ki 

Eyüp Ekmekçi ağabey twitterdan Ümit Şimşek hakkında nurcuları ve ehli imanı şu şekilde uyarmıştır.

ÜMİD ŞİMŞEK BEY!
MUTLAKVEKİLLERİ VAZİFELEN
DİREN HAZRET-İ ÜSTAD'DIR.
ÜSTADI ÜSTAD BİLEN ONLAR
HAKKINDA KALÜ KIYL EDERSE
HZ.ÜSTAD'IN  HUKUKUNA DO
KUNUR,ŞU HENGAMEDE
HAZRET-İ ÜSTAD'IMIZIN ŞAHS-I MANEVISINE TAARRUZ
HÜKMÜNÜ ALIR.
YENİ ASYACILIKTAN TEMİZ
KURTULDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORDUK.


El Hasıl: Umum Nur Talebelerinin malumudur Umum Ehli İmanın da Malumu olsun ki Hakiki Nurcular Bediüzzaman hazretlerinin bıraktığı varis ve vekillerinin çizgisin de aynen devam etmektedir. Daireden ayrılan bu daire de bulunmayan ümit şimşek gibilerin savrulması ibreti alem olsun. 

Ümit Şimşekte kibir ve enaniyetini kuş kadar ilmini terk edip gelsin Hüsnü Ağabeyin dizi dibine otursun Nur talebeliği nedir nasıldır ondan yeniden ders alsın yoksa daire için de o misyonu bu ünvanı taşıyamamış sözleri ile Nura ateş etmiştir tevbe etsin helallik dilesin kurtulsun. Kendisine ikazımız açıktan olmuştur zira tezviratları ve hezeyanları açıktan olmuştur..


Selam Hüdaya Tabi Olanların Üzerine Olsun
Saffı Evvel Talebe-i Nur Çilingir Ali Savran'ın Has Torunu Gerçek Nurcu Süleyman Yasin AKDENİZYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
İSRAİL’İN AKİBETİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Umreye Gidenlere Tavsiyeler? HAKKIN VE HALKIN EN ÇOK ÖVDÜĞÜ İNSAN Yaşadığınız Çağı Tanıyamazsanız, Tanımlanırsınız Yıl Başı Değil Yılan'ın Başı!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim