02 Nisan 2019, 21:26 - 
KAZANAN TÜRKİYE OLMASI İÇİN İSTANBUL VE ANKARA’DA YENİDEN ADİL BİR SEÇİM

KAZANAN TÜRKİYE OLMASI İÇİN İSTANBUL VE ANKARA’DA YENİDEN ADİL BİR SEÇİM

................

Yerel seçimler ülkemizde yerel yönetim konusunda millet tarafından demokratik bir şekilde adil kurallar çerçevesinde yapılan bir oylama sonucu seçilen kişinin devletin verdiği imkânlar ile halka hizmet sunmayı sağlar.

 

İçerisinden geçtiğimiz 31 Mart seçim sürecinde görülen o ki bu süreci gezi olayları gibi farklı bir açıdan ele almayı ve devlet ile millet bütünlüğünü bozarak Arap baharı denilen yabancı gizli servislerin tezgâhladığı senaryolar ile Mısır, Libya, Suriye gibi bir sürecin oluşmasını arzu edenler var. Öte yandan Kandildeki eli kanlı teröristlerin de seçim propagandasına düşüp gayret etmeleri devletimiz tarafından titizlikle incelemesi gereken bir konudur.

 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyin de beka konusunu işlerken aslında ele almak istediği konu budur. Yerel seçimler üzerinden provokatörlük yaparak suhuleti bozmak isteyenleri işaret etmek isterken muhalefet tarafından beka ile ne alakası var diyerek konuyu çarptırıp unutulmasını sağlamaya çalışmalarının amacı şu an daha net anlaşılır bir durumdur.

 

CHP Gen. Bşk. Kemal Kılıçdaroğlu ve aynı partinin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkan adaylarının sürekli olarak propaganda sloganında "BAHAR" vurgusu yapmaları, hangi "BAHAR" ı kastediyor, akla yeni gezi tezgâhları mı tasarlanıyor acaba sorusu geliyor.

 

Venezuela ve Arap baharının hazırlık süreçlerini hatırlarsak toplumsal karmaşa yaratma amaçlı yeni bir operasyon mu geliyor dememek elde değil? Yıllardır ülkesini yabancı ülke temsilcilerine mektup yolu ile şikâyet eden bir partinin genel başkanı bu denli tehlikeli bir süreç içerisinde almamasını ümit ederim. Çünkü aziz Türk milleti bu ihaneti asla unutmaz. Öte yandan ilçe belediyelerinde çoğunluğu Ak Partinin kazanıp ama ilde kaybetmesi çok manidar ve şüpheli bir durumdur. Ankara ve İstanbul' da objektif bir gözlem içerisinde olayların kapsamlı bir şekilde incelenmesi gereklidir.

 

CHP İstanbul belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun henüz yüksek seçim kurulu tarafından mazbatasını almadan Anıtkabir’de çelenk bırakarak adını İstanbul büyükşehir belediye başkanı gibi andırmaya çalışması etik bir tavır olmadığı gibi rakiplerini tahrik eden ve kışkırtma hedefli bir hamledir.

 

Oyların sayımı hususunda sosyal medyaya video olarak taşınan ve birçok tartışmaların yaşandığı seçim süreci birer şaibe ile anılmaktadır. Türkiye demokrasi içerisinde ilerleyen başarılı bir ülkedir. Bu değerler bütününe gölge düşürmemek için İstanbul ve Ankara seçimleri üzerinden kurgulanan senaryoları bertaraf etmek için yalnızca İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlığı konusunda yeniden seçim yapılması kamuoyunu büyük bir sorundan ve gruplar arası tartışmadan korunup devletimizin bekası güvence altında olacaktır.

 

Böyle bir hamle dış mihraklar ile onların uzantısı olan iç ve dış terör oluşumlarına (FETÖ, PKK vb.) karşı sergilenen büyük bir başarı olacaktır. Gözlemciler eşliğinde yalnızca İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlığı seçimini yenilenerek güven tazelemek demokrasiyi güçlendirmek ve korumak adına önemli bir adım olacaktır. Tartışmaları ortadan kaldırmak, şaibeleri bertaraf etmek ve ülkemizin refahı ile milletimizin selametini korumak adına devletimiz güven veren adımlar ile bu zorlu süreçlerden çıkmalıdır.

 

Kazanan Türkiye olması için, İstanbul ve Ankara’da yeniden adil seçim.

 

Mahmut Sami Mallı

Siyaset BilimciYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mahmut Sami MALLI HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
MİNA VE HAC’DA ŞEYTAN TAŞLAMA
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kadınlar Çalışmalı mı? Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin AKDENİZ Yapımcı ve Yönetmen Mehmet BOZDAĞ'ın Türkler Geliyor Sinemasın da ÖLÜM.. Çok Derin Ahmet Akgündüz Raporu
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim