29 Mart 2019, 13:21 - 
BEKA KONUSUNDA VATANDAŞ OLARAK SORUMLULUĞUMUZ NEDİR?

BEKA KONUSUNDA VATANDAŞ OLARAK SORUMLULUĞUMUZ NEDİR?

Beka, özgürlüğün teminatıdır,huzurun sembolüdür,ferahın bütünlüğüdür.Beka, kamu sisteminin garantisi ve kalkınmanın ilk adımıdır.

Esaretin yok sayıldığı, cesaretin iri ve diri olduğu bir devlet anlayışıdır.Bu minvalden yola çıkarak değerlendirdiğimizde ülkemiz jeopolitik olarak beka konusuna her zaman önem vermek zorundadır. Devlet nizamı için bu husus öncelikli düşünülen bir stratejidir.Bu konuya yönelik dış güçlerin devletimizindüzenini bozmak üzere yakın zamanda gireceğimiz yerel yönetimler seçimi üzerinden büyük bir hamle yapmayı hedeflemektedirler.

 

Beka bir ülkenin ulusal ve milli güvenliğini ele alan bir mevzudur. Yediden yetmişe bütün ülke vatandaşlarını kapsayan ve yurdumuzun her bir karış toprağını ele alan çok mühim bir konudur.Muhalif düşüncedeki parti temsilcilerinin dile getirdiği gibi hafife alınacak bir konu değildir.

 

Eğer bir otoriter düzen yıkılmak istenirse bunun ilk adımı iktidar ile halk arasında daimi bağ olan yerel yönetimlerden başlanır. Görüldüğü üzere 17 yıldır milleti ile et ve kemik gibi bütünlük sağlamış olan AK Parti iç ve dış düşmanların ve yasa-dışı örgütsel oluşumların ana hedefi haline gelmiştir.Bugün yerel yönetimler seçiminde sadece belediye başkanınızı seçmiyorsunuz, aynı zamanda devlet imkânlarının güvencesini sağlamak üzere koruma altına alıyorsunuz.

 

Henüz daha kısa süre önce cereyan eden Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yasadışı terör örgütleri tarafından servis edilen hadiseleri hatırlayalım.Belediyeye halka hizmet sunmak üzere devlet tarafından sunulan imkânların terör örgütlerinin tekelinde nasıl kullanıldığını göz önüne getirelim.Şehirlerin altında terör örgütlerinin kurduğu sığınaklar, açtığı tüneller vb. gelişmelerin terör örgütüne yakın parti ve onların tarafından terör üyelerinin aday gösterildiğini unutmayalım.

 

Lütfen, vatanımıza sahip çıkalım.Lütfen, bekamızı korumak üzere adım atalımve buna gayret ederek yerel yönetimlerde kendisini ispatlamış olan AK Partiye bir kez daha sahip çıkalım.Bunun için Cumhur İttifakını koruyalım.Sistemsel eksiklikleri ve kişisel hataları göz önüne getirerek gruplar halinde FETÖ uzantılarının sergilediği propagandalara aldanmayalım.

 

Bugün cumhuriyetin nizamını koruyan Cumhur İttifakıdır.Bugün milletimizin bütünlüğünü gözeten Cumhur İttifakıdır.Bugün terör illetinden ülkemizi ve milletimizi koruyacak olanCumhur İttifakıdır.Bugün devletimizin bekasını gözeten Cumhur İttifakı’dır.

 

Bazı siyasi partilerin yurtdışı gezilerinde bazen de mektup yolu ile yabancı devlet temsilcilerine ülkemizi şikâyet ederek küçük düşürme arayışlarında bulunduktan sonra yerel yönetimler seçiminde beka konusuna gölge düşürmeye çalışmaları büyük bir gaflettir.

 

Ateş çemberi içinden geçen Ortadoğu bölgesinde yıkılmadan ayakta duran devletimize zarar vererek coğrafi hâkimiyetini zedelemek üzere yerel yönetimler seçimleri üzerinden hamle yapmak isteyen dış güçler ve iç uzantılarına fırsat vermeyelim.

 

Bu bütünlüğü Cumhur İttifakını koruyarak güvence altına alalım.Bir olalım, iri olalım ve böylece diri kalalım.Birliğimizi, dirliğimizi ve huzurumuzu bozacak olan hiç kimseye fırsat vermeden vatansever bir kişi olarak kendimiz olalım.

 

Mahmut Sami Mallı

Siyaset BilimciYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mahmut Sami MALLI HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim