24 Mart 2019, 23:33 - 
PİREYE KIZIP YORGAN YAKILMAZ

PİREYE KIZIP YORGAN YAKILMAZ

Karar verdiğiniz şeyler için duyduğunuz pişmanlık zamanla geçebilir ama kararsız kaldığınız şeyler için duyduğunuz pişmanlık ömür boyu geçmez.

Milleti yanıltmak ve halkın iradesini istedikleri yere yönlendirmek için ısmarlama seçim tahminleri açıklayan ama bu tahminleri hiçbir zaman tutmayan anket firmaları, suçu “karasız” seçmene yıkmak için bu konuyu köpürttükçe köpürttüler. Güya sandığa gidecek seçmenlerin beşte biri kararsızmış. Hatta bu karsızların önemli bir kısmı da AK PARTİ seçmenleriymiş. Dolayısıyla da seçimin sonucunu kararsız seçmenler belirleyecekmiş.

Bugüne kadar hiçbir seçim sonucunu doğru tahmin edemeyen bu anketçilerin tezine göre, son 40 yılda iktidar yüzü görmemiş ve millete 1 gram hizmeti dokunmamış CHP’nin seçmenleri çok kararlıymış ama 17 yıldır iktidarda olan ve ülke insanına maddi manevi her alanda çağ atlatan, sayısız hizmetler yapan AK Parti seçmeni kararsızmış!

PEKİ, AMA KARAR VE KARASIZLIK NE DEMEK?

Karar: Yetişkin bir kişinin tecrübelerine, değerlerine, inançlarına, bilgisine ve ilgisine göre seçim yapması demektir. Yani neyi isteyip neyi istemediğini bilmesi demektir. Daha öz bir ifadeyle kendini tanımak ve ona göre karar vermektir. Yetişkin olmanın bir gereği de, karar almak ve bu kararların sonuçlarına katlanmak hatta bazen de bedelini ödemektir.

Kararsızlık: Karar tanımının tam tersidir. Yani kişinin neyi isteyip neyi istemediğini bilmemesidir. Daha öz bir ifadeyle kendini tanımamak ve dolayısıyla da karar verememektir. Lakin kararsızlığın sonunda ödenen bedel çok daha ağır ve yıpratıcıdır. Karar verdiğiniz şeyler için duyduğunuz pişmanlık zamanla geçebilir ama kararsız kaldığınız şeyler için duyduğunuz pişmanlık ömür boyu geçmez.

Karar vermekte zorlanılan durumlar olamaz mı? İki durumda karar vermek biraz zor olabilir.

1-Seçeneklerin denk ve çok olduğu durum: Birbirine denk çok sayıdaki seçenek içinden sadece birini seçmek hakikaten zordur ve karar vermek biraz zaman alabilir. Lakin bu seçimde onlarca parti yarışmıyor. Önümüzde sadece ve sadece iki seçenek var ve bu iki seçenek kesinlikle denk değiller. İki seçenek içinden ya Cumhur ittifakının adayını, ya da Millet ittifakının adayını seçeceğiz. İnanç ve değerlerimizi göz önünde bulundurarak bir karar vermemiz çok zor olmasa gerek.

2-Seçeneklerin kötü olduğu durum: Hangi seçeneği seçersek seçelim, eğer içimize sinmeyecek kötü bir sonuç oluşma ihtimali varsa, karar vermek zor alabilir. Lakin bu seçimlerde öyle bir durum yok. 31 Mart seçimleri için yarışan iki ittifakın birbiriyle ne iyilikte, ne de kötülükte kıyas edilmeleri mümkün değil.

Cumhur ittifakı, bu ülkenin bekasını dert edinen yerli ve milli adaylarla ve de bugüne dek yaptığı sayısız hizmetleriyle milletin karşısına çıkmış oy istiyor. Millet ittifakının beka diye bir derdi yok. Onlara göre PKK, YPG, FETÖ Türkiye’ye asla saldırmaz. Millet ittifakını oluşturan partilerin bugüne kadar ortaya koyabildikleri ve millete anlatabilecekleri bir başarı hikâyeleri yok. Böyle olunca da üç-beş il belediyesini kazanabilmek için HDP’den medet umuyorlar.

HDP’nin desteğini alabilme adına PKK bağlantıları tespit edilmiş 300’ün üzerinde kişiyi, ittifakı oluşturan parti kontenjanlarından belediye meclisi adayı bile yapabiliyorlar. HDP ile yaptıkları örtülü ittifakı gizlemeye çalışan parti başkanlarının aksine HDP eş başkanları “seçimi kazanırsanız bileceksiniz ki, HDP’nin oyuyla kazandınız” diyerek onları açık açık tehdit ediyor. Bu tehditlere bugüne kadar ne Kılıçdaroğlu, ne Akşener, ne de Karamollaoğlu bir cevap verebilmiş değil.

İçişleri bakanlığı verilerine göre Millet ittifakından belediye meclisi adayı gösterilenlerin 29’u İYİ Parti, 78’i SAADET Partisi ve 224’dü de CHP’den olmak üzere toplam 331 kişinin PKK terör örgütüyle ilişkileri olduğu tespit edilmiş durumda. Millet ittifakına açık destek veren FETÖ terör örgütüne mensup kaç kişinin CHP, SAADET ve İYİ Parti listelerinden belediye meclisi adayı yapıldığı ise henüz ortaya çıkarılabilmiş değil.

Millete 1 gram hizmeti olmamasına, son yıllarda yapılan tüm seçimleri kaybetmesine ve bunca karanlık ittifak ilişkilerine rağmen CHP seçmeninin sandığa ilgisinde bir azalma yok. Girdiği tüm seçimleri kazanmış ve millete sayısız hizmetler yapmış AK PARTİ seçmenlerinden bazıları, 1000’lerce hizmet içinden birini beğenmediği için partisine küsmüş ve sandığa gitmeyeceğini söylüyor. Garip ama etrafımda az da olsa bu tür insanlarla karşılaşmıyor değilim. Neymiş efendim “Reis iyiymiş ama onlarca aday içinden onun bizzat seçip aday gösterdiği belediye başkanları iyi değilmiş. Dolayısıyla AK Parti’ye bu seçimde bir ders vermek gerekiyormuş…” Bu tarz düşünenlere diyeceğim şey şudur: Eğer sen bir AK Partili olarak oyunu CHP’ye verirsen, AK Partiden 1 oy eksileceği ve CHP’ye 1 oy ekleneceği için aslında CHP’ye 2 oy vermiş gibi katkı sağlamış olursun. Sandığa gidip oy kullanmazsan da, AK Partiden 1 oy eksileceği için CHP’ye 1 oy vermiş gibi katkı yapmış olursun.  Atalar der ki, pireye kızıp yorgan yakılmaz!

-Cumhur ittifakına mensup belediyelerin 15 Temmuz gecesi ve demokrasi nöbetlerinde ifa ettikleri kritik görevleri hatırla!

-Darbecilerin kışlalardan çıkamaması için belediye araçlarını kışla önlerine ve yollara yığan Cumhur ittifakına mensup belediyeleri hatırla!

-Gözlerini kapat. Senin verdiğin ya da vermediğin bir oy ile hangi sonuca katkı sağlayacağını ve canından daha çok sevdiğin ülkende neler yaşanabileceğini bir hayal et.

-Gönlünün sesine kulak ver. Sana sandığa gitme diyenlere inat o sandığa mutlaka git ve gönlünün sesi istikametinde oyunu kullan.

Selam, sevgi ve dua ile…YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil KALKAN HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim