31 Aralık 2018, 21:23 - 
ŞEHRİN EMİNİ

ŞEHRİN EMİNİ

................

Bir milleti ihya eden güç yerel yönetim ile temin edilir. Çünkü şehirlerin gelecekleri, yerel yöneticilerin ufuklarıyla doğru orantılıdır. Burada aslolan insanımızı huzur ve mutluluk içinde müreffeh bir seviyede yaşatabilmektir.

 

Toplumların ihtiyaçlarını öngörebilmek, derdin olduğu gönüllere deva olabilmek şehir hizmeti ile sağlanır.

 

Gelecek nesillere emanet edebileceğimiz insan ve medeniyet odaklı bir vizyonla güzel şehrimiz Türkoğlu yönetilirken tarih ve kültür mirasımız her daim iri ve diri tutulmalıdır.

 

Belediyecilikte şehrin, havasına, suyuna, kokusuna ve dokusuna ahenk katmak için hizmet sevdalısı olunmalıdır.

 

Bu ilke ışığından feyiz alarak Türkoğlu’nu model bir ilçe yapabilme hedefiyle yola çıkılmalıdır.

 

Çalışmalarda çevreye duyarlı, tarihini ve kültürel mirasını koruyan, insan ve medeniyet merkezli bir anlayışla hep birlikte yönetecek ve geleceğin Türkoğlu’sunu şuurlu bir şekilde inşa edebilmeyi vizyon olarak kabul etmelidir.

 

Bu kutlu amacı gerçekleştirmek için; bilgi, tecrübe, liyakat ve hizmet aşkı akılda, fikirde, ruhta ve kalpte mevcut olmalıdır.

 

Bir sevdadır Türkoğlu diyerek koyulan yolda çatışma değil uzlaşı, kutuplaşma değil bütünleşme, ayrılık değil kavuşma, kayıp değil kazanım ve bil hassa proje odaklı bir hizmet sunarak gönüller kazanmaya özen gösterilmelidir.

 

Tam da bu güzel değerleri ele alırken kimyasında ve ruhunda bu özellikleri barındıran, ilmi, fikri ve vicdanı ile örnek bir insan olarak gösterilen, tanımaktan da mutlu olduğum güzel bir insan var.

 

Avukat Özkan Muslu.

 

Çocukluktan gençliğe, yetişkinlikten aile hayatına ve mesleki alanda her daim Türkoğlu’nun bağrında olan, sivil toplumdan, sosyal politikalara, yardımlaşma ve dayanışmadan ahilik şuuruna varıncaya kadar mümtaz şahsiyeti ile gönüller fetih etmiş güzel bir insan.

 

Şehrin dokusunu, konusunu, huyunu, suyunu ve bil hassa sorunlarını gören, bilen, fikir oluşturan, çözüm için istişare eden, bilgelerin bilgisinden kendisini mahrum etmeyen bu güzel insan belediyecilikte şehrin emini unvanına erişecek donanım ve kapasiteye sahip olan birisi.

 

Avukatlık mesleğinin yanı sıra Kahramanmaraş Baro başkan Yardımcılığı yapan, sivil toplum çalışmalarında aktif rol alan ve Ak Parti Kahramanmaraş il başkan yardımcılığı görevini yürüten çevresinde seveni ve sevmeyeni dahil herkesin takdirini alan bir kişiliğe sahip.

 

Çıkmış olduğu yolda sayın Av. Özkan Muslu’ya başarılar diler aynı zamanda Türkoğlu ilçesi sakinlerine hayırlı olsun temennilerimi sunarım

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
KURBAN BAYRAMI VE HAC
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
AYASOFYA MİLLET EĞİLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ Şehadete Bir Gün Kala! Kâinât’ın Efendisi (s.a.v.) Bu Âlemde Cân İdi Hz. Fâtımada (r.anhâ) Cânda Cânân İdi
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim