24 Kasım 2018, 23:37 - 
TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNDE REÇETE UYGULAMA SİSTEMİ OLMALI

TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNDE REÇETE UYGULAMA SİSTEMİ OLMALI

................

Bugün günümüzde teknoloji hayatın her alanına sirayet etmiş durumunda bir hal almıştır. Her konuda kolaylığı sağlamak için kullandığımız temel araç unsurları teknoloji ile şekil almaktadır.

 

Devletimizin sorgulaması gereken bir konu varsa şayet bunun başında yazılım ve çözülüm programları ile güncellenen Teknolojik ürünler gerçekten hayatımızı kolaylaştırıyor mu sorusu gelmelidir.

 

Eğer Teknolojik alanda gerekli donanıma sahip değilsek ve sahip olmak için çalışıyorsak bunu sadece bir şeyleri temin etmek veya pazarlamak için değil her alanda gözlemlemesi yapılarak rasyonel bir şekilde süzgeçten geçirip konular hassas bir doku ile işlenmelidir.

 

Belki ne anlatmak istediğim anlaşılmıyordur. Bunun için konuya haiz aydınlatıcı bir örnek vermek istiyorum.

 

Geçmiş dönem bir belediye başkanı ilçesine fabrikalar kurdurulması için girişime girip sonuç aldığında herkesten takdir aldı. Sevilip sayılıp hatır sahibi oldu. Aradan on sene geçtikten sonra arkasından en çok hakaret ve azar yiyen ve istenmeyen adam oldu.

 

Suçu neydi şehre fabrikalar geldi ve şehrin dokusu, kokusu, havası değişti sitemi dile geldi. Peki, başkan bu fabrikalar için gayret sarf ederken çıkıp ta birisi dur başkan fabrikalar şehre yakın olursa koku ve doku değişir dedi mi? Tabi ki demedi…

 

Peki, ne yaptı?

 

Herkes bir yakınını fabrikaya işçi olarak girdirmek için çaba sarf etti.

 

İleriyi ön görebilmek için çaba sarf edersek teknolojinin esiri değil sahibi oluruz.

 

Buradan farklı bir sonuç noktasına odaklanmak istiyorum.

 

Teknolojiye yön veren şirketlerin sahipleri neden sıradan bir hayat ile yaşamak için gayret ediyor. Askeri ücret ile çalışan bir kişi son çıkan telefonu taksit ile alırken o telefon firmasının sahibi neden hala akılsız telefon kullanıyor?

 

Teknolojik dönüşüm hususunda reçete uygulaması ile aynı ilaçlarda olduğu gibi faydaları ve yan etkileri belirtilmelidir. Zarar ve kâr oranı her zaman gözlenmelidir.

 

Dün beyin göçü üzerine çaba sarf edenler bugün bu işin zahmetli olduğunu gördüğünde zihnin köreltilmesi projesine yönelmiştir. Bunu sağlamak için de herkes tarafından cazip gelen Teknoloji ana hedef haline getirilmiştir.

 

Eğer Teknolojik ürünlerin reçetesi çıkarılırsa insan hayatında hasar kaybı daha az olur. Kendi zihin güvenliğimizi koruyacak uygulamaların da ne olduğunun farkına varırız.

 

Bu konuyu hassas bir şekilde ele alırken şirket mantığı ile değil ulus devletin milletini koruma refleksi ile hareket etmeliyiz. Temel esas kar edinmek değil milletin güvenliğini temin etmektir. Tarih boyunca bu ilke ile güçlü bir şekilde hayatta kaldığımızı unutmayın.

 

Teknolojinin zihnimizi tesir etmesinin arzulandığı sürecin içinden geçerken duygular ve dürtüler kontrol altına alınmaktadır. Belirlenen sevgi alanları, belirlenen ilgi alanları, belirlenen eğlence unsurları vb. zihin pusulası sistemi ile teknolojik esaretin içine hapsolmamızı arzulamaktadırlar.

 

Kısır döngü içinde kaybolduğunuz teolojik tartışmalara son verip Kur’an ve sünnet ekseninde yol almayı arzulayarak suhuleti temin edip hayata haiz önem arz eden konulara odaklanmalıyız.

 

Bunun oluşabilmesi için de din ve bilim savaşlarını bitirecek devlet politikalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Provokatörlük güdüsü ile hareket eden her kim olursa olsun ıslah edilmelidir.

 

Gelecekte savaşların dahi insansız bir şekilde teknoloji aracılığı ile yapılması hedeflenirken iktidar ve muhalefetin bir an önce deve ve hendek kavgasından vaz geçip Halep ile arşın arasındaki farkın farkına varmalıdırlar.

 

Gün bugün...

 

Dünün bugüne döndüğü günümüzde geçmişte ki pişmanlıklardan ibret alarak yarına ve yarından sonrasına aydın ve müreffeh bir şekilde odaklanmalıyız.

 

Çünkü biz azim ve mücadelenin şekil unsuruna uyum sağlayan değil, uyumu bizzat belirleyen bir millet olarak tarih boyunca hayat sürdük, sürmekteyiz ve sürmeye devam edeceğiz.

 

Gerçek yalnızca gerçek ile muhatap olan zihinlerin kavrayacağı bir erdemdir.

 

Lütfen fotoğrafa geniş kareden bakalım.

 

Sayın stratejist Abdullah Çiftçi beyi takip etmeye devam edelim.

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Ekibi Beni Gizli Toplantıya Çağırdı... Eski İstanbul Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci ile Gizli Görüşmenin Perde Arkası...
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Sevenleri Olarak Uyarıyorum Mehmet Fırıncı Ağabeyi Koruyun Muhafaza Edin Acil! Nur Hayat Şuaranın Kaleminden Seçmeler HZ. ALİ'ye (r.a.k.v) ACEM OYUNU Kemalist Hoca Doç. Dr. Avnullah Enes Ateş'e Reddiye
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim