12 Kasım 2018, 22:01 - 
YENİ STİL SUİKAST ARACİ- DRONE

YENİ STİL SUİKAST ARACİ- DRONE

...........

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde imkânların artması ile hayatin kolaylaştığı bilinirken bu sürecin olumlu olduğu kadar olumsuz tarafları da artmaktadır.

Artık suç ve suç unsurları da teknoloji gelişmelerinden ve donanımlarından istifade ederek güç kazanımlarını artırmaya yönelik eylemlere hız vermiştir.

Bunun son görünür unsurları arasında yeni stil suikast hamleleri de yer almaktadır. İngilizlerin gözde projeleri arasında yer alan drone de bu sürece öncülük etmektedir.

Konuyu daha geniş bir şekilde kavraya bilmek için drone projesi nedir bilmemiz gerekmektedir.

Drone Nedir?

Drone, ‘İngilizce’de erkek’ arı manasına gelen bir kelimedir. Fakat günümüzde insansız hava araçları olarak kullanılan cihazlara verilen addır.

Tarihine baktığımızda genellikle askeri amaçlı kullanılan dronelar, artık daha kolay ulaşılabilir bir hal almıştır.

Günümüzde iki farklı Drone tipi konuşuluyor. Bunlardan bir tanesi Wi-Fi teknolojisi ile çalışıp, uzaktan kumandayla kontrol edilebilen; belli bir mesafeye çıkıp, şarjı yettiği sürece havada çekim yapabilen ARDrone ve DJIPhantom gibi ürünlerdir.

Bir diğeri de; gelecekte internet erişiminin olmadığı bölgelerde erişimi sağlaması öngörülen ve sürekli havada olacak olan hava araçları olarak tasarlanmaktadır. Bu tip Drone’larla internet olmayan bölgelere, interneti sunma hayali bulunmaktadır.

Drone üzerine mont edilen kamera ve mühimmat düzeneği ile uzaktan kumanda eşliğinde hiç iz bırakmadan eylemlerin gerçekleştirilmesi için bir fiil çalışmalar hız kazanıldığı görülmektedir.

Gerçek o kadar yakın ve saf bir haldedir ki insanlar televizyonda yemek programları, gelin kaynana ve izdivaç programları ile avutulup online hapishanesinde sosyal medyada misafir olarak istirahat ederken geleceğe yönelik bir çok gelişmede kayıtsız ve yetersiz kalmamız hedeflenmektedir.

Yirminci yüz yılın hatasını yirmi birinci yüzyılda yapmamak için kuru kabadayılık ve iç siyaset çatışmasından sıyrılıp bir an önce mutlak gerçeğe odaklanarak milli güvenlik ekseninde konulara çözüm politikası sunmalıyız.

Bunların başında da teknolojik alt yapımızın askeri ve teknik anlamda hız kazanması ve savunma sistemleri üzerine milli bir strateji ile hareket etmek olacaktır.

Devletimizin ivedili bir şekilde drone ve benzeri teknolojik ve teknik unsurların sınıflarını kayıt altına alan ve bu cihazların üst kullanım programlarına sahip olması gerekmektedir. Drone sıradan bir alet değildir. Açık istihbarat için kullanılan bir keşif aracı olduğu kadar aynı zamanda hedef kitleyi etkisiz hale getirecek bir suikast aracına dönüşümü sağlanır.

Sinyal bozucu sistemlerin drone ve benzeri teknolojik aletlerin tesirini kıracak şekilde geliştirilmelidir. Yüksekten uçan ve küçüklüğü ile dikkat çekmeyen drone ve benzeri teknolojik aletler elde ettiği kayıtlar yine devletimizin kontrol ve kaydı altında olması lazımdır.

Eskiden dizi izlerken gelecek bölümü merakla beklediğimiz zamanları geride bırakalım. Lütfen senaryoyu belirleyen bir stratejiye sahip olmak için olasılık teorisi ile analitik düşünce ekseninde geleceğe odaklanarak fikir ve teoriler ile devlet sistemimizi güçlendirmek için çaba sarf edelim.

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
İSRAİL’İN AKİBETİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Umreye Gidenlere Tavsiyeler? HAKKIN VE HALKIN EN ÇOK ÖVDÜĞÜ İNSAN Yaşadığınız Çağı Tanıyamazsanız, Tanımlanırsınız Yıl Başı Değil Yılan'ın Başı!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim