23 Ekim 2018, 15:15 - 
SAZA GELME, GAZA GELME, ÖZE GEL

SAZA GELME, GAZA GELME, ÖZE GEL

Sahiplenmeden sahip olmak, Karşılık beklemeden yapmak, Yönetmeden yol göstermek, İşte, akıl sır erdirilemez güç buradadır. Lao Tzu

Dün dile getirdiğimiz gibi bugünde izah etmekten çekinmediğimiz bir hakikat varsa o da ‘akletmek ve düşünmek’ erdemidir. Bu şuuru iri ve diri tuttuğumuz sürece güçlü ve kararlı adımlar ile emin bir şekilde ilerleyebiliriz. Aksi takdirde değişen yüzyıl içerisinde bir önceki asırda yaptığımız hataları tekrar etmek gibi bir gaflet ile yüz yüze gelebiliriz. Bunun olmaması için aklı selim ve dikkatli olmak mecburiyetindeyiz.

 

Düşmana gülücük, dosta hüzün vermenin hiçbir anlamı yoktur. Kimse oturduğu koltuğun verdiği konforun gazına gelerek hareket etme(sin)melidir. Ortadoğu savaş meydanı olup, yanıp kül olurken, sınır ülkelerde sinsi bir hareketlik gün geçtikçe artış gösterirken, bir avuç Yunanistan Ege ve Akdeniz için salya sümük destek ararken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzere batıl batının planları kurgulanırken bu hakikatleri görmeyecek gözler bilakis kördür. 

Kalkıp ta çakıl taşı kadar önem arz etmeyecek hususları kaya kadar büyütenler siyaset, medya ve bürokrasiden ivedili bir şekilde arındırılmalıdır.

Papazın gitmesine yargı kararıdır, Türkiye sosyal, adil ve demokratik bir ülkedir diyerek saygı duyanlar aynı hassasiyeti Danıştay’ın ‘and’ için verdiği kararına da saygı duymak mecburiyetindedir. Çünkü Danıştay’da bir yargı kurumudur. 

Elbette Türkiye sosyal, adil ve demokrat bir ülkedir. 

O halde bıyık altından diş bileyen fırsatçıların artık uslandırılması lazımdır.

Ülkenin selameti, devletin bekası ve milletin refahı üzere kurulan bir ittifak bütünlüğü kendini bilmez, zihni kirli, şuuru bozuk birkaç kişi yüzünden ve onların uzantısı olan mekanizmalar aracılığı ile bozulmamalıdır.

 

Bu hususta kazanan yine batıl batı, fetö, pkk ve bu örgütleri besleyenler olacaktır. 15 Temmuz hakikatini unutan bazı korkak güruhlar İngiliz oyunu olan açılımın zehrini özler gibi bir nara atmamalıdır.

 

Pişmiş aşa su katmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Siyasetçi eğer varsa bir kişisel görüşü çay içip muhabbet ederken dostlarına zikretsin. Milletin verdiği vekâletin arkasına saklanıp sistemi gerecek gündemlerin oluşmasına kalkışmasın.

 

Bir önemli husus siyasi partilerde çok başlılığın verdiği zarara odaklanmak gerek. Sözcü yâda danışmanın veya her kim olursa olsun telaffuz edeceği hususlar genel başkanları kapsamaktadır. Görmedim, bilmedim, duymadım demek akıl karı değildir. Tek bir dilin dile getireceği konular mutlak suretle daha anlaşılır ve daha verimli bir sürecin oluşmasına olanak sunacaktır. Tek bir dil ile dile gelen süreçlerde kraldan çok kralcılar ve Sezar avcısı olan Brütüsler olmayacaktır. (konu her ne olursa olsun sazan gibi sürece dalan bazı siyasi kişilerın cabası bir mücadele vermek değil varlığının hissedilmesi arzusudur)

 

Bugün (23.10.2018) CİA başkanı ülkemizde sözde bir krizin çözülmesi için gelmiş gibi görünse de, bu zalim kadın  iyi bir şekilde Türkçe konuştuğu gibi sosyal dokuyu da çok iyi bilmektedir. Gülünç duruma düşmemek için temkinli ve tedbirli olmak zorunda olduğumuzu unutmayalım.

 

Bilmelisiniz ki milletin tokadı hiçbir kriz ile ifade edilemez.

 

Merhum istiklal şairi Mehmet Akif ERSOY’ u ve milli değerlerin milli koruyucularını unutup, batıl batının ısmarladığı sözde yapay kahramanlar ile şekil alan zihinler zehirli siyaset yapmaktan kaçınamazlar.

 

Özümüze ve sözümüze her zaman sadık ve sahip bir şekilde hayat sürmek zorundayız.

 

'Ulu bir ağacın önem ve faydası yıkıldıktan sonra anlaşılır.'

 

Ak Parti ve MHP ittifakı devlet ve millet için ancak bu kadar yalın ve net ifade edilir.


Araştırmacı Yazar

Serdar BozdoğanYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
İSRAİL’İN AKİBETİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Umreye Gidenlere Tavsiyeler? HAKKIN VE HALKIN EN ÇOK ÖVDÜĞÜ İNSAN Yaşadığınız Çağı Tanıyamazsanız, Tanımlanırsınız Yıl Başı Değil Yılan'ın Başı!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim