12 Eylül 2018, 19:42 - 
GÖRÜNMEZ TAARRUZ HAREKETLERİ

GÖRÜNMEZ TAARRUZ HAREKETLERİ

DİKKAT!

Beyin insan hayatına yön veren çok önemli bir organdır. İdame ettiğimiz hayatta bizleri ileri seviyeye götüren ve beden koordinasyonunu sağlayan organımız mutlak suretle beyindir.

 

Beyin neyi düşünürse bütün organlar onu vazife olarak görür ve gerçekleştirmek için çaba sarf eder. Bilimsel olarak bu gerçeği görenler kitleleri kontrol altına almak için beyin aracılığı ile psikolojik hamlelere yönelmiştir. Bir müddet sonra ‘‘kitleler psikolojisi’’ alanı ortaya çıkmıştır.

 

Uluslararası çok büyük bazı enstitülerin bu alanlara yönelik uzun zamana yayılan yürüttüğü kapsamlı faaliyetler vardır.

 

Şimdi ise günümüzde durum biraz daha da karışık hal almıştır.

 

Eskiden kitleler üzerine toplum analizi yapılır neyi ve nasıl düşünüyorlar, ne istiyorlar, ne verirsek hedeflere ulaşırız arayışı vardı.

 

Şimdi neyi nasıl neden ve nerde düşündürürsek hedefler kolaylaşır arzusu hız kazanmıştır.

 

Eskiden düşüncelere tesir etme zahmeti ile uğraşılırken şimdi düşüncelere yön verme eylemi ile en zahmetli işleri dahi moda takıntısı hayranlığında beleşe yaptırmaktadırlar.

 

Önce yumuşak güç politikası ile hayat askerî seviyeye çekiliyor ve zorluklar tatlı bir hüzün gibi arabesk kıvamında zihinlere işleniyor. Yazıklar olsun diyor şarkılar ve türküler. İlk isyan bayrağını gülerek oynayarak çekiyoruz. Hemen ardından batsın bu dünya diyerek her şeye başkaldırıyoruz. Bütün bunlar olurken hem efkâr dağıtıyor aynı zamanda keyif aldığımızı sanıyoruz. Bir müddet sonra bakıyoruz ki coğrafyada yazıklar olan biz, batan dünya değil yine medeniyetimiz olduğunu görüyoruz.

 

Görünmez taarruz hareketlerinin ana konusu nedir?

 

Düşünmeyi engellemektir. Düşünme engellendiğinde sorgulama içgüdüsü zorunlu uzlaşı yollarına doğru şekil alır. Zorunlu uzlaşı da zaten arz ettiğim olmuyor en azından menfaatim neler olabilir fikrini zihinde doğurur. Bu doğan fikir fikrin sahibini kiralık bir şekilde kullanılmaya hazır hale getirir. Dışı aynı olsa da içi farklı programlar ile süslenip gizli hedeflere sevk ettirilerek dostlar arasında düşman politikası pişirilip hazır hale getirilir. Yani kale içten feth edilir.

 

Yüce Allah ilk ayetinde kullarına yani insanoğluna oku demektedir. Araştırmayı ve incelemeyi ön planda tutmaktadır. Yine Kuran’da ki en çok ayetler akletmez misiniz, bilmez misiniz ve düşünmez misiniz olmaktadır. Büyük ikram sahibi olan yüce Allah bile kelamında ki stratejik kodlarda düşünün, akledin ve bilin diye emir ve nasihat telkin etmektedir. Yani asla aklinizi kiraya vermeyin demektedir. Kısacası görünmez taarruz hareketlerine maruz kalmayın demektedir.

 

Bu görünmez taarruz hareketlerini inşa edenler de ilhamı yine yüce kurandan almışlardır. Ama rahmani bir bakış açısı ile değil, şeytani ve şehveti hevesler uğruna ön gördükleri hedefler için. Böylelikle önce insanlarda düşünmeyi engellemek gerekiyor. Düşünülemezse akledemez. Akledemezse fikir sahibi olamaz. Fikri olmayanın zihni bulanıktır.

 

Fikir sahibi olmayanın kendi yol ve yöntemi olamaz. Yol ve yöntemi olmazsa kaybolur. Tam da bu nokta da pusula olarak görünmez taarruz hareketleri ile sergilenen bir politika hayata geçer ve kışlar bahara dönüyor sanılırken aslında yazlar da kışa döner. Bugün medyaya baktığımız zaman bu amaç doğrultusunda kullanıldığı hakikati apaçık ortadadır.

 

Böyle gelmiş böyle gider diyenlere böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek diyorum.

 

Beşerin bir hesabı olabilir. Ama kâinatın sahibi olan yüce Allah’ın da bir hesabı vardır.

 

O ki kulları uslanıp akıllanınca hatalarının farkına varıp aklederek düşünüp bilmeye başladıklarında eğri ile doğru, hata ile hakikat arasında ki farkı fark edecek ve batıl batının kurduğu sömürü sistemi çökecektir.

 

İşte o zaman görünmez taarruz hareketleri yıkılmış olup yerine Türkiye Cumhuriyeti Devletinin milli güvenlik politikaları yer alacaktır.

 

Araştırmacı Yazar

Serdar BozdoğanYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
Metin ALKAN
İSLAMİ DÜŞÜNMEK....(TEFEKKÜR)
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Yaşadığınız Çağı Tanıyamazsanız, Tanımlanırsınız ÖZ VATANINDA, ÖZ BAYRAĞININ ALTINDA MÜLTECİ OLMAK! Risale-i Nur Adı Altında Kurulan Derneklere Yöneltilen Sorular ve Sorunlar? MÜJDELER OLSUN DOĞDU BATMAYAN GÜNEŞ!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim