13 Ağustos 2018, 11:53 - 
ABD İÇİN PAPAZ BAHANE

ABD İÇİN PAPAZ BAHANE

AKLIN, DUYGULARIN ÖNÜNDE OLACAĞI BİR DÜŞÜNCE DENKLEMİ BAŞARIYI TEMİN EDER.

FETÖ tarafından dış destekle şımartılarak sergilenen 15 Temmuz ihaneti; kısa vadede darbe girişimi, orta vadede isyan teşebbüsü, uzun vadede iç karışıklık alt yapısına yönelik bizzat ABD’nin organize ettiği stratejik bir hamledir.

 

Kısa vadede başarısız olan batıl batı orta vadede hüsrana uğrayacağını gördüğü için farklı hamlelere yönelmeye başlamıştır. Bugün ki yaşadığımız ekonomik kriz batıl batının ABD öncülüğünde sergilediği Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü kırmak için orta vadeli hamlesidir.

 

Bugün yaşadığımız ekonomik kriz ile çıkar elde etmek isteyen ABD Türkiye’nin Ortadoğu’daki başarısını kırmak istemektedir. ABD’ ye rağmen Suriye ve Irak operasyonlarında kazanım elde eden Türkiye ekonomik kriz ile geri adım artırılmak istenmektedir.

 

Bir sonraki aşamada uzun vadeli hedef olarak Yunan adaları ile alakalı hazırlıklar sürmektedir. Yunan adalarından sonra da Kıbrıs konusu üzerine teoriler yürütülmektedir. Bütün bunların da üstünde iklim politikaları hususunda Ortadoğu’ya yönelik yürütülen eylemler hız kazanmaktadır.

 

Bugün batı cephesinden Asya cephesine doğru ilerleyen dünya dengesinde ülkemizin konjonktürel olarak güç kaybetmesi için sergilenen ekonomik ve teo-politik savaş politikaları uygulanmaktadır.

 

Türkiye’nin 21. Yüzyılın en önemli ve en güçlü ülkelerinden olacağını görenler şimdiden önümüze sekte vurmaya başlamışlardır. Yıllardır bölgede rahip kimliği ile casusluk ağı ören bir papaz üzerinden kısa, orta ve uzun vadeli yıpratma politikaları hız kazanmaktadır.

 

Eğer bir yaptırım yapılması gerekse bunu sergileyecek ülke Türkiye’dir. Çünkü besledikleri diğer papaz ile (FETÖ) darbe teşebbüsünde bulunup yüzlerce şehit vermemize sebep olmuşlardır.

 

Bunun için Milli Güvenlik Kurulu öncülüğünde hassas bir şekilde çalışacak kısa, orta ve uzun vadede stratejik planlama üniteleri oluşturarak mücadele yöntemleri buradan hazır hale getirilmelidir.

 

Sayın cemil ertem, yiğit bulut vb. kişilerin gerçekten uzak, sanal ve hayal enstrümanı olan politik önermelerinin hiçbir kıymet görmediği günümüzde bu şahısların görevlerine son verilerek devlet politikalarına devlet aklı ile ve devlet refleksi gelenekleri ekseninde yaklaşarak başarı temin edilen bir sonuca odaklanmamız önem arz etmektedir.

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
İSRAİL’İN AKİBETİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Umreye Gidenlere Tavsiyeler? HAKKIN VE HALKIN EN ÇOK ÖVDÜĞÜ İNSAN Yaşadığınız Çağı Tanıyamazsanız, Tanımlanırsınız Yıl Başı Değil Yılan'ın Başı!
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim