12 Ağustos 2018, 06:24 - 
“Biyoenerji ve Kozmik Bilim Işığında ŞİFA” hakkında

“Biyoenerji ve Kozmik Bilim Işığında ŞİFA” hakkında

İnsan vücudu bir bütündür ve I. Fiziki beden, II. Biyoenerjik beden, III. Mânevî beden (yani astral beden veya RUH) olarak, 3 ayrı bedenden meydana getirildiğinden, ŞİFA için hiç birisi ihmal edilmemelidir.

“Biyoenerji ve Kozmik Bilim Işığında ŞİFA” hakkında

En son çıkan ‘Biyoenerji ve Kozmik Bilim ışığında ŞİF’ kitabı hakkında, diğer kitaplarımda olmayan farklı ve şaşırtıcı tepkilerle karşılaştım. Bu farklı tepkileri, hem bilgilendirme adına, hem de teşekkür arzu ve maksadıyla, siz dostlarımla paylaşmak istiyorum.

Malumunuz olduğu üzere, bundan önce çıkan “Derdim bana DERMAN imiş” adlı kitabım, saman kâğıt olduğu halde, bir buçuk sene içinde tam 6. baskıyı yapmıştı. İlk çıkan “Fikir Bahçesinden BİR DEMET” adlı kitabım ise renkli, bolca ansiklopedik resimli ve ofset lüx kâğıt olmasına rağmen, maalesef 10 senede 2. Baskıya bile geçememişti.

Bu çelişkili durumdan anlaşılıyor ki, okuyucu kitlesi son yıllarda daha da bilinçlendi.

Bilinçli okuyucu; renkli, yaldızlı ve bolca resimli olmasına bakmıyor. Kitabın muhteviyatına, içeriğine, akıcılığına, etkilemesine, önemli ve ihtiyaç duyulan önemli bilgilerle dolu olmasına bakıyor. Eğer bu önemli faktörler var ise kâğıdı samanmış, ikinci kaliteymiş veya renksizmiş, resimsizmiş, pek fark etmiyor.

Bu iki tecrübeden de anladım ki, şu son çıkan “Biyoenerji ve Kozmik Bilim ışığında ŞİF” adlı kitap, fırtınalar koparacak gibi gözüküyor. Çünkü hem daha birkaç ay geçmesine rağmen gördüğü rağbet, hem de özellikle akademisyen ve bilim çevreleri tarafından bizzat bendenizi arayarak, övgüler, takdirler ve tebrikler, diğer kitaplarımda pek görülmemişti.

Aslında okuyucular, ilk kitaba rağbet göstermemekte de, son çıkan kitabıma farklı rağbet göstermekte de çok haklıdır. Çünkü ilk kitap acemiliğe gelmişti. Bir önceki 6 baskı yapan kitap kalfalığa denk geldi. Bu yeni kitap ise hem üzerinde, on seneden fazla yapılan bilimsel çalışmaların titizlikle özetlenmesiyle, hem de her konu uzmanları tarafından ciddi bir şekilde TETKİK ve TASHİH edilmesiyle hem çok değerlendi, hem de farklı ve orijinal bir boyut kazandı.

Yani on senelik hazırlık sonrası çıkan bu kitap dijital taslak şeklindeyken, hem tıp otoriteleri, hem ilâhiyat profesörleri, hem fizik ve sosyoloji otoriteleri tarafından didik didik tarandı ve çeşitli düzeltmeler ve eklemeler yapıldı. Kusurlar, okuyucuya gitmeden önlenmeye çalışıldı. Bu nedenledir ki, bu övgüler ve takdirler o çok emeği geçen bu uzman dostlarıma aittir…

Bir başka açıdan bakıldığında ise piyasada bulunan 30’dan fazla ŞİF kitaplarının tamamı, sadece Dînî içerikli olmasına rağmen, bu kitap artı olarak, hem TIP ilminden, hem biyoenerji ilminden, hem de Kozmik bilimden istifade edilerek hazırlanmıştır.

Özellikle Nevada Üniversitesinden Prof. Dr. Yunus Çengel hocamın, uzun yıllar önce bana gönderdiği “MADDE ve MÂN” başlıklı makalesi, insanın mahiyetini çok iyi tanımlıyordu. Bu makaleyi bu kitabın ikinci bölümünde arz ettim. Çünkü insanın vücudu hem madde, hem de mânâ olarak tam anlaşılamaz ise ŞİFANIN nereden ve nasıl geleceği veya geldiği, tam anlaşılamıyordu.

Öyle yâ, aslında insanın vücudu üç ayrı bedenden meydana geldiği halde, TIP ÂLEMİ sadece fiziki beden ile ilgileniyor ve diğer iki beden ihmal ediliyordu. İnsanın biyoenerji bedeniyle ilgilenenler ise diğer iki bedeni ihmal ediyordu. Mâneviyatla ilgilenen Dîni çevreler ise sadece manevi bedeni üzerinde yoğunlaştıkları için, diğer iki beden ihmal ediliyordu.

Oysa insan vücudu bir bütündür ve I. Fiziki beden, II. Biyoenerjik beden, III. Mânevî beden (yani astral beden veya RUH) olarak, 3 ayrı bedenden meydana getirildiği için, hiç birisi ihmal edilmemelidir.

·        İşte bu kitapta, hiçbir bedenimiz ihmal edilmemiştir.

Elbette ŞİF olayını anlayabilmek için, böyle olması gerekiyordu. Aksi halde TIP, “biz elimizden geleni yaptık, gerisi Allah’a cc kalmış” demek zorunda kalıyor. İşte o Allah’a kalmış kısmını da Din ve İlâhiyat bilimi, Kur’ân ve Esmâ-ül Hüsnâ ile tamamlıyor...

·        Ayrıca bu kitap, Vahdâniyet, Tevhid ve TEFEKKÜR içerikli olduğu için, bir saat özümseyerek okumakla, okuyucusuna bir sene nafile ibadet sevabı kazandırma fırsatı da sunuyor. Bu müjde Peygamberî bir vaattir... (Bkz.: Suyutî, Camiu’s-Sağir, II/127; Aclûnî, I/310)

İşte bir nebze de olsa açıklamaya çalıştığımız bu nedenlerle, bu kitap çok hizmet edeceğe benziyor. Bunu idrak eden SELİS yayınları, bu önemli bilgilerin, herkesin istifadesine sunulması için, çok avantajlı bir kampanya başlatmıştır.

Belediyeler, eğitimciler, vakıflar, dernekler, partiler, işadamları, kobi ve esnaf, hayırseverler, çeşitli kurum ve kuruluşlar için, ÖN KAPAK içine “Renkli resimli REKLÂM veya MESAJ” ları, diledikleri şekilde yazılarak, toplu hizmet adına yarı fiyatına adreslerine gönderilecektir.

İŞTE SELİS YAYINLARININ ÖZEL KAMPANYASI:

Bu kitap 203 sayfa olup, üzeri fiyatı: 15 TL olduğu halde, özel etkinliklerde Sadaka-i Câriye ve İNFAK (1x700) Sevabı Kazanmanız için, (30 Adetlik)bir paket siparişler, adeti 9,5 TL’den. 100 Adet üzeri sip. 9 TL’den. 300 Adet üzeri, 8,5 TL’den,

500 Adet üzeri 8 TL.’dan adresinize teslim edilecek.

1000 Adetin üzeri siparişler 7,5 TL; Ön kapak içine Belediye, firma, okul, marka vs. REKLÂMINIZ renkli olarak basılarak, 8 TL’den adresinize teslim edilecektir…

Sipariş için; Mehmet TUNCEL 0532 774 4005 & Sekreterlik (0212) 513 63 89

İLGİLİ LİNK……………….: https://dostbeykoz.com/biyoenerji-ve-kozmik-bilimin-isiginda-sifa 

PERAKENDE SATIŞLAR:

A-    İnternetten, A.Raif Öztürk Kitaplar yazarak temin edilebilir.

B-    Beykoz Kavacık, ATAŞ KIRTASİYE. Otağtepe Cd. No: 60 – Tel: 0216 465 74 10YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER A.Raif ÖZTÜRK HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
BEDİR ASHABINDAN SALEBE
Y
Nurcan CANKORU
KİMDEN
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK SENDROMUNDAN KURTULMAK LAZIM “Türkçe E Z A N” ve ‘Normal Ezan’ hakkında. MEVLİD-İ NEBİ GÜL - SEREN - AKIL - ZEKA VE GÜVEN
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim