04 Ağustos 2018, 17:22 - 
VER PAPAZI AL PAPAZI

VER PAPAZI AL PAPAZI

HİÇ BİR ÜLKE MİLLİ GÜVENLİĞİMİZİ TEHDİT EDEMEZ

21. Yüzyılın sancılı sürecinde yeni yöntem metotları müreffeh yarınları temin ederek köklü stratejileri hayata geçerken bir kısım 20. Yüzyılın kan emicileri kuşattığı devlet kadrolarında Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef almaya özen göstermektedirler.

 

Buna mukabil olarak göründüğü üzere 15 Temmuz ihanetinde aktör olarak yer alan misyoner kimliğindeki rahip görünümlü casus Brunson için ABD devlet yetkililerinin ağzından salyalar akıtırcasına ve bir o kadar da pervasızca rahibi bırakın ya da yaptırım uygularız diye tehdit edecek kadar eşeklik sanatında sınır tanımamaktadır. Diplomasinin yerle bir olduğu, mayhoş başkanın sosyal medyadan ahkam keserek devletin sinir hücrelerini felç ettiği ABD’ de işler hayli karışmış durumda.

 

Asırlardır süregelen Türk devlet geleneğine baktığımızda denge unsuru gözetirken aynı zamanda devletin itibari her zaman ön planda tutulmuştur. Kırmadan ve kırılmadan sorunları akıl öncülüğünde akil elçiler ile çözmeye özen göstermiştir. Bu usulsüz, çağdışı ABD uygulamasına bir ders vermek için acilen kapsamlı bir mütekabiliyet göstermek gerekmektedir.

 

Bugün PKK, PYD, FETÖ gibi terör örgütlerinin kim tarafından inşa edildiğini, kim tarafından finans edildiğini ve kim tarafından yönetildiği herkes tarafından bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç bir yabancı (yalancı) ülkenin uluslararası siyaset sofrasında meze olmayacaktır. Kim ki devletimizi hedef alıp bir hamle yaptıysa misli ile karşılığı sergilenmelidir.

 

PKK’nın kurulumu ve yönetimi aşamasında yer alan, PYD desteğini temin eden ve FETÖ örgütünü destekleyen ve koruyan ABD’li yetkilileri Mit ve Dışişleri aracılığı ile ivedilikle tespit ederek demokrasi karşıtı hamleler ile yüz kızartıcı suç unsurlarına ortak olan bu kişilere yakalama, mal varlıklarını dondurma vb. konularda yaptırım yapılmalıdır.

 

ABD başkan yardımcısının yaptığı tehdit varı açıklamaya dengi olan Türkiye Cumhurbaşkanı yardımcısı tarafından haddini bil diyerek misli ile karşılık vermelidir. Bütün bu surecin dışında Türkiye büyük millet meclisinin bütün unsurları ile tek vücut halinde bu olumsuz hadiseye karşı kenetlenerek emin adımlar ile karşı koyması lazımdır.

 

İktidarı ile muhalefeti ile dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. İç politikada partiler muhalif olabilir lakin dış politikada meclisin tek bir dili ve tek bir yol hatırası olmalıdır. Yıllardır PKK tarafından şehit edilen yurttaşlarımızın, FETÖ tarafından katledilen şehitlerimizin haklarını korumak ve suçlularının haddini bildirmek için yeni bir uygulamaya gidilmelidir. Müttefik görünümlü ülkelerin gizli politikaları ile ülkemizi baskı altına alması asla katlanılamaz bir durumdur. BM’den NATO ya varıncaya kadar yürütülecek diplomasi ve sivil toplum eylemleri ile küçük bir kar tanesinden çığ haline gelen bir diaspora oluşturulmalıdır. Ülkemiz üzerinde hesap kurmak isteyenlerin bir daha düşünmeye sevk edecek bir güce erişmemiz gerekmektedir.

 

Acil bir şekilde yurt dışında Türk büyükelçilikleri ve Türk sivil topluk kuruluşları aracılığı ile lobi çalışmaları hız kazanılmalıdır. Bütün partiler hem toplu hem de ülke genelinde "ABD kaşınma sabrımızı taşırma" sloganı parti bayrağı kullanmayıp sadece Türk bayrakları ile miting ve toplu sivil eylemler ile uluslararası basına Türkiye tek vücuttur mesajı verilmelidir.

 

Devlet ahlakını kaybeden ve kendi emellerine ulaşmak için uzlaşı ve diploması yöntemleri yerine terör örgütleri üzerinden sindirici eylemler ile hedef ülke ve devletleri zayıflatmak istemektedir. Türkiye hiçbir ülkenin prim kazanacağı bir sömürü merkezi değildir. Buna teşebbüs eden bedelini mutlaka ödeyecektir. Bu ilke ışığından aydınlanarak sergilenen bir Türk diş politikası bir sonraki aşamada olumsuzlukları engelleyecektir.

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
MİNA VE HAC’DA ŞEYTAN TAŞLAMA
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kadınlar Çalışmalı mı? Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin AKDENİZ Yapımcı ve Yönetmen Mehmet BOZDAĞ'ın Türkler Geliyor Sinemasın da ÖLÜM.. Çok Derin Ahmet Akgündüz Raporu
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim