24 Temmuz 2018, 13:31 - 
AL TAKKE VER KÜLAH SEZONU BİTSİN ARTIK

AL TAKKE VER KÜLAH SEZONU BİTSİN ARTIK

AYNAYA BAKAN KENDİSİNİ GÖRÜR

Devletimiz yeni sistemle birlikte çok kapsamlı değişim evresinde dönüşümü sağlayarak cağın koşul ve şartlarına erişerek güç ve kuvvet sahibi olurken ayni zamanda sistemsel olarak sırtındaki sülükleri de bir bir temizlemektedir. FETÖ ile başlayan ve Adnan Oktar grubu ile devam eden din istismarcısı oluşumlar ile hassas bir şekilde mücadele etmektedir. Simdi daha somut ve daha verimli bir şekilde zaman da kaydetmeden bu operasyonlar hassas bir şekilde ele alınmalıdır.

 

FETÖ ve Adnan Oktar grubuna yönelik sanat camiasından gelen desteklerin de soruşturulması lazımdır. Hiç kimse ne kendisini ne de bir başkasını kandırmasın. Ben bunları böyle bilmiyordum, yanıldım, hayal kırıklığına uğradım, hiç beklemezdim demesin. Çünkü hepinizde bal gibi biliyorsunuz. Aleni bir şekilde görüyor ve dilinizi düğümleyip susuyordunuz. Aklıma kobra yılanı dansı geldi. Birisi kavala üflüyor ritim eşliğinde kobra küpten çıkıp oynayıp dans ediyor. Seyirciler gittikten sonra kavala üfleyen kobrayı güzel bir şekilde besliyor. Tıpkı kobra gibi parayı verip düdüğü çaldıklarında küpten çıkıp oynayanlar bugün kendilerini biz sanatçıyız diye tanımlamasın. Sanat sapıklara boyun eğmeyecek kadar önemli bir mecradır. Siz düdüğü çalarken sadece parayı görüyordunuz. Çünkü başka hedefiniz yoktu.

 

Ağrı’nın Patnos, Edirne’nin kesik köprü, Erzurum’un Tortum, Çorum’un Kargı, Aydının Söke, Adana’nın Kozan, Diyarbakır’ın Bismil, Elazığ’ın Harput ilçesindeki çiftçi, köylü, esnaf dahi zorlu hayat mücadelesi içinde ömür sürerken bu sapkınlıkları görüp en ağır cümleleri dile getirmektedir. Siz boğazdaki yalılarda, lüks villalarda, kale gibi korunan apartman sitelerinde konfor içinde yaşarken bu hadiselere kulak tıkayarak sanat erdemini kirleyemezsiniz. Devletimiz bu hususta çok kapsamlı yaptırımlar icra etmelidir.

 

Mesela Adnan Oktar grubu etkinliklerinde birden fazla katılım sağlayarak boy gösteren sanatçı demeye dilim varmıyor çünkü sanat bunların icra ettiği değil. O halde şarkıcı, türkücü, göbek atan çengici, gazeteci, televizyoncu vb. kim varsa bilgisine başvurmak üzere soruşturmaya ivedilikle dâhil edilmelidir. Aralarından saf olanlar ayıklanıp al takke ver külah hesabı güderek çıkar gözetenler de mutlaka cezalandırılmalıdır.

 

Yarı porno sayılacak seviyede çıplak kadınları ruhsuz bir şekilde oynatan, Yahudi masalı olan mehdilik ile milleti kandıran, ne olduğu belirsiz, şuursuz, sapık ve şizofren olan bir adama nereden geldiği henüz belli olmayan hatırı sayılır serveti için hürmet edenler durup kendi vicdanlarını sorgulasın. Bu sapığın boynuna sarılıp hasret gideren, iltifatlar ile onurlandırmaya çalışanlar sanat camiası dışında tutulmalıdır. Bugün PKK, FETÖ, Adnan Oktar vb. yasadışı örgütlere kim varsa şuurları hassas bir şekilde sorgulanmalıdır.

 

Nitekim bu kişilere baktığımızda dini hususları eleştiren, milli duyguları yanlış izah eden ama devletin de bir program olduğunda koşarak gelen, mesela yurtdışı gezilerine devlet erkânına eşlik eden, asker ziyaretlerine katılanlar arasında yer verilmemelidir. Sanat, sanat için yapılır. Para için yapılan sanat görünümlü tüccarlıktır. Devletimiz konuyu hassas bir şekilde gözetleyip her açıdan ele alarak değerlendirmesi milletimiz adına çok verimli bir adım olacaktır. Yıllardır insanların duygularını, vicdanını sömüren, yeşil reçeteli ilaçlar ile ruhları esir alınan, namusları, şerefleri ve malları gasp edilen vatandaşlarımızın mağdurluklarının hesabı bir bir sorulmalıdır.

 

Bu oluşumların yabancı örgütler, yabancı devletler ve yabancı gizli servisler ile bağları araştırılıp gün yüzüne çıkartılarak kamuoyunu bilgilendirmek adına servis edilmelidir. Din ve vicdan istismarı yapan her kim varsa en ağır ceza ile cezalandırıp devlet sistemi güvence altında tutulmalıdır.

 

Bir önemli hususta Diyanet İşleri Başkanlığının halkla ilişkiler stratejisine önem vererek cağın koşul ve şartlarına yönelik teşkilat yapısını yenilemesi lazımdır. Bu derece önemli bir hamle inanç istismarcılarına asla geçit vermeyecektir.

 

Araştırmacı yazar

Serdar bozdoğanYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim