19 Temmuz 2018, 18:31 - 

"MİLLİ MÜCADELE DERSİ"

Ayin güneşi, güneşinde ayı kovaladığı serüvende karanlığı aydınlatan yegane ışık bilgidir.

15 Temmuz mücadelesi okullarda "Milli Mücadele Dersi" olarak eğitim sistemine dâhil edilmelidir. Aynı zamanda bu ders içeriğinde Çanakkale’den, Kut'ül Amare ve Kurtuluş Savaşına varıncaya kadar bilgilendirici aydınlatıcı ve öğretici metotların uygulanması lazımdır. Milli mücadele dersinin odak noktası milli ilke ve prensipler, tarihi müktesebatlarımız ve kültürel değerlerimiz eksenli olmalıdır.

 

Aksi takdirde 20 yıl sonra 15 Temmuz bir dernekten ibaret kalıp unutulmaya yüz tutmak gibi tehlikeli sürece gidebilir. Bunun olmaması için konuya hassas ve şuurlu bir şekilde yaklaşmak gerekiyor.

 

Toplum olarak az okuduğumuz, çok izlediğimiz ve işimize geleni dinlediğimiz hakikat olarak karşımızda dururken kimse ne kendisini ne de bir başkasını kandırmaya kalkmasın.

 

Bugün FETÖ ile mücadele eden bir siyasetçi varsa şayet bu yalnızca Recep Tayyip Erdoğan’dır. 15 Temmuzdan önce her şey ortada aleni bir şekilde ilerlerken devrin siyasetçilerinin birçoğu köşesinde kazanan tarafı gözetleyecek gaflet içinde kaybolmuşlardır.

Bu mücadelenin emin bir şekilde ilerlemesi için sayın cumhurbaşkanı karşısında ceket ilikleyip asker selamı veren ama danışmanlık odalarına geçtiğinde arkasından küfreden ikiyüzlü kişiler ile hiç bir yol alamayacağını bilinmesi gerekir.

 

Sayın cumhurbaşkanı bu hususta FETÖ vb. örgütler ile mücadele etmek istiyorsa, mücadele ederken kumpas davaları ile yıpratılanlar ile yol alması lazımdır.

 

Başta ilk mücadeleyi kaleme alıp yazdığı bir kitap ile hayati karartılmak istenen eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Başarılı bir şekilde FETÖ ile mücadele ederken genelkurmay istihbarat başkanlığı görevindeyken FETÖ kumpası ile yıpratılan e. korgeneral İsmail Hakki Pekin, Hava Kuvvetleri Komutanlığında FETÖ avına çıktığı için hedef olan Ahmet Zeki Üçok gibi devletine ve milletine bağlı, kimlik ve liyakat sahibi başarılı devlet adamlarına ihtiyaç vardır.

 

Memleketinde yürütülen FETÖ operasyonlarda aklına danışılan, Kanada’da Birleşmiş Milletler toplantısında FET֒yü eleştiren, hemen ertesi gün bedel ödetmek için FETÖ davası ile ilişkilendirilerek siyasi ve hukuk hayatına sekte vurulan, itirafçı olarak lanse edilen kişinin daha sonra mahkemede ‘bana baskı kurdular bu yüzden yanlış ifade verdim’ diyerek kumpası itiraf eden, davayı açan savcısının işin içinden çıkamayınca emir yukardan geldi diyerek helallik isteyip ardından tayin ile giden, buna rağmen halen devirmek için uğraşılan Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı’ ya ihtiyacı var.

 

Darbe olduğunda beline silahı takip korkusuzca hayat pahasına cumhurbaşkanı yanında yer alan Ahmet Hamdi Camlıya, yanından ayrılmayan Hasan Doğana ihtiyacı var.

 

Darbe saatinde telefonunu kapatan, saklanacak kümes arayan, kim kazanır diye bekleyen siyasetçilerden fayda gelmez. Bu yüzden 15 Temmuz bir ibret tablosu olarak devletin hafızasında muhafaza edilmelidir. Ak koyun ile kara koyun bir birinden ayrılmadan at izi ile it izi kesin olarak teşhis edilemez. Ben siyasetçiyim diyerek poz verenlerin 15 Temmuz günü telefonlarının HTS kayıtlarına bakılırsa su durumu yoksa bulanık mı net görülecektir. Önümüzdeki süreçte devletin yeniden yapılanma hususunda bu hassas konuya ciddi bir şekilde yaklaşılmalıdır.

 

Unutmayın; ‘En büyük düşman bakacağın en son yere saklanır’’

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
SABATAY SEVİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
MAVİNİN İÇİNDE SİYAHI GÖRMEK DÜŞÜN VE BAŞAR KİM BU KAOS TÜCCARLARI? Umreye Gidenlere Tavsiyeler?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim