07 Temmuz 2018, 12:50 - 
‘‘En büyük düşman bakacağın en son yere saklanır’’ Gaius Julius Caesar

‘‘En büyük düşman bakacağın en son yere saklanır’’ Gaius Julius Caesar

YALANCININ MUMU KIRILINCA ALÇI SARMIŞLAR

Bu aralar bazı yazarlar kulaklarına üflenen kişileri ne hikmetse muhteşem kurtarıcı simasında aranan adam kimliği ile reklam yapıyor. Bu kişilerin şuurlu ve milli bir düşünce kavramından uzak olduğuna gönülden inanıyorum. Nitekim bu dâhiyane zati muhteremin kocası da her devrin adamı olmaya çalışan bir kişiliğe sahipti.

 

Geçmiş zaman olur ki fetönün köpeklerinden Zekeriya Öz için heykeli dikilecek adam dedi. sonra Bank Asyadan gidip kredi çekti. Secim dönemi de kahrolsun fetö diyerek hükumetin arkasındayız çığlıkları ile naralar attı. Sonrada özel bir t.v. den güzel bir program kaptı. Hem siyaset, hem sanat, hem magazin, burnunu sokmadığı birde spor programı kalmıştı ki ona da dâhil oldu.

 

En sonunda sarhoşken şuursuzluğu ve hadsizliği bardağı taşırdı ve kalemi kırılınca sineye çekildi.(Saffet Sancaklı’dan Allah razı olsun)

 

Şimdi aynı kafada olan karısı da memlekette başka adam yok gibi çıkıp Daron Acemoğlu adlı akademisyeni methiyeler ile yüceltip Türk ekonomi sisteminin başına geçecek kişidir diye cazgırlığını yapıyor. Hanımefendi hanımefendi elinin hamuru ile devlet mevzularına su katma diyerek henüz bir iktidar yetkilisi de çıkmıyor maalesef.

 

Daron Acemoğlu kendi alanında iyi bir akademisyen. İktisadi anlamda dünyanın şartlarını da biliyor olabilir lakin unutulmamalı ki savunduğu metotlar her zaman İMF politikalarını destekler niteliktedir. Şimdi yıllardır IMF’den kurtulduk diyen bir parti İMF politikalarını savunan bir adamı ekonomi sisteminin başına getirirse bunu millete nasıl izah edilecek.

 

Yıllardır İMF ye hayır diyen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bu kararlı ve milli politikaları güçlendiren gayretleri ile takdir ederken bir hususa dikkat çekmek istiyorum. O da çevresel faktörler, bazı danışman tayfası ve medya ayağı ile baskı altına alınarak hata yaptırmaya çalışıyorlar bu hususa dikkat etmesi lazım.

 

Buradan karlı çıkan iki mekanizma var. 1.  FETÖ 2. İMF'dir. İkisi de aynı zararlı faktörün maşasıdır.

 

Sayin cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu medya şarlatanlarına kulak asmamasını ümit ediyorum. Aksi takdirde kendi ilkelerini çiğneme gibi bir hataya düşecek. Bunun hem ülkemize hem devletimize hem de milletimize olumsuz etkileri olur.

 

Yarın bir platform yâda seçim arifesinde fetö uzantıları ve koalisyonu hani İMF’ye karşıydın IMF’i savunan adamı getirip görev verdin dediklerinde seçmen ile cumhurbaşkanı arasına duvar örülmek istenmektedir.

 

İşi strateji olan bir bilirkişi anı değil her zaman geleceği gözetir. Ben gelecekte bu olumsuz hediyesi görüyor ve uyarıyorum. Bilgeliğine, yılların verdiği deneyim ve siyasi tecrübeye dayanarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu hataya düşmeyeceğini ümit ediyorum.

 

Birde istirhamım olacak reisi cumhurdan bir zahmet. Şu ikiyüzlü gazetecileri ve aklı uçkurlarında, zihni batıda olan danışmanları ve çevresel faktörleri bir an önce etrafından uzaklaştırsın. Sülük gibi omzuna yapışıp adını kullanmalarına ve devlet politikalarını sulandırmalarına her kim olursa olsun müsaade etme artık lütfen.

MİT’e vereceğin bir talimatla güneş batmadan bu şahısların kirli perdeleri gün yüzüne çıkacaktır. Kimin reklamını neden ve kim için yaptıkları aleni bir şekilde sunulacaktır. Sonuç önce sizleri, sonra kadim devletimizi hem de aziz milletimizi mutlu ve mesut edecektir.

 

Lütfen algı operasyonlarına gelmeyin.

 

Yerli ve milli değerleri her zaman dile getiren birisinin yerliliği ve millîliği en mükemmel şekilde temsil eden, devlet terbiyesi almış milli mücadelenin tozunu yutmuş, istiklâl ve istikbal şuurunda vatanseverler ile yol alması gerekir.

 

Öte yandan ‘‘Massachusetts Teknoloji Üniversitesi’’ dünyanın en köklü ve bilgili öğretim kurumlarındandır. Fakat bir dedikodu boyutundan daha da sahih bir söylenti olarak bu üniversitedeki akademisyenler ABD gizli servisi (C.İ.A.) için alanlarına yönelik akademik danışmanlık yapmaktadırlar. Söz konusu ismi parlatılan akademisyenin de bu üniversitede görev yaptığı ve ABD’deki kurumlar ile ilişkilerinin iyi olduğunu düşünürsek varın gerisini siz düşünün.

 

Hele de bu akademisyenin aleni olarak yaptığı yoruma bakarsak ( Türkiye için ciddi riskler var. En yüksek enflasyonda ve cari işlemler açığında da en yüksek oranlardan birine sahip bulunuyoruz. Ama dediğim gibi, altta yatan yapısal problemlerden daha çok endişeliyim. Bir IMF programının yardımcı olabileceğini düşünüyorum, ama sadece kısa vadede değil orta vadede)…

 

Kendisini 2. Derviş gibi sunmakta olan şahsa ve onu medya aracılığı ile parlatan gazetecilere şimdi soruyorum 1.si ne kadar hayırlıydı ki ikincisinden medet umulsun.

 

En büyük vesayet ekonomik vesayettir. Ekonomik vesayetin olduğu yerde demokrasi ve insan hakları yara alır. Bunun yaşanmaması için önce FETÖ sonra IMF ve onun uzantılarından uzak bir devlet kadrosu ile yol alınarak milli irade milli kimlikler ile milletin arzuladığı müreffeh yarınlar için çalışmak lazımdır.

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı Yazar

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Ekibi Beni Gizli Toplantıya Çağırdı... Eski İstanbul Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci ile Gizli Görüşmenin Perde Arkası...
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Sevenleri Olarak Uyarıyorum Mehmet Fırıncı Ağabeyi Koruyun Muhafaza Edin Acil! Nur Hayat Şuaranın Kaleminden Seçmeler HZ. ALİ'ye (r.a.k.v) ACEM OYUNU Kemalist Hoca Doç. Dr. Avnullah Enes Ateş'e Reddiye
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim