03 Temmuz 2018, 13:47 - 
SÖZ KONUSU YERLİ VE MİLLİLİK İSE..

SÖZ KONUSU YERLİ VE MİLLİLİK İSE..

Şu hakikati zihnimize kazıyalım lütfen. Devir Türkiye devridir. Daha da mühim olanı, Devir devlet aklı ile devletin yönetileceği Türkiye devridir.

Düşünce kavramında büyük yer edinen ve aynı zamanda temel değerlerin nasıl korunması gerektiği hususuna yol gösteren yerli ve milli "bizden olan ve ya bizim olan " anlamına gelmemelidir. Yıllardır batıdan medet bekleyen sistem yöneticilerinde zamanla batılılaşarak aklılarını kiraya verdiği bir dönemde asla üreten olamaz, daima tüketen olurlar.

 

Devletin bekası, ülkenin refahı ve milletin selameti için devlet aklı ile inşa edilen politikaların devlet stratejisi ile uygulamaya geçtiği süreye "milli" bu politikayı sahada koordine eden devlet görevlisine "yerli" denir.

 

Bugünlerde herkesin dilinde olan ama anlam mahiyetinde kavram karmaşası yaşanan bir konu olduğu için aydınlatılması gereklidir.

 

Öte yandan son seçim süreci ile yeni yol ve yöntemlerin kullanılmaya geçileceği günümüzde bu ilke ve prensibin aslından sapmadan sahih bir şekilde uygulandığı süreçte kalkınma politikalarının güçlü bir biçimde verim sunacağı büyük bir hakikattir.

 

Bugün cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde; cumhurbaşkanlığı çalışma kurulları, cumhurbaşkanlığı çalışıma ofisleri, cumhurbaşkanlığı hükümeti bakanları olarak konumlanıp görev yapacaktır.

 

Burada hassas bir şekilde dikkat edilmesi gereken husus 21.yüzyıl Türkiye’sine uyum sağlamayan herkesin dünde (20 yüzyılda) bırakıp bugünün temiz ve şeffaf bir şekilde 21. Yüzyıla yani bugüne intikal edip, kibir ve tasadan sıyrılıp devleti ve milleti kalkındıracak politikalar inşa ederek yarını güvence altına almak için çalışılmalıdır.

 

Akıl ve selim erdemleri ile yani aklıselim hareket etmek lazım.

 

Yeni dünya düzeni akil-insan-teknoloji ve tasarım denkleminde şekil alırken bu hakikate odaklanarak uyum sürecini dünya dengesi ile aynı minvalde yenilemek gerekiyor. Uyum aşamasını yakalayan bir devlet politikası bu süreci güçlendirerek yön veren bir konuma sahip olabilir. Aksi takdirde 20. Yüzyılda olduğu gibi bir lokomotifin ardındaki vagon konumuna düşmemeliyiz.

 

Unutmamalıyız ki hassas bir süreç içerisinden geçiyoruz ve hassas bir döneme yönelik devlet politikaları (devlet aklı ile) oluşturmalıyız.

Gaius Julius Caesar ‘‘En büyük düşman bakacağın en son yere saklanır’’ sözü tarihe derin izler ile yazılmıştır, lütfen dikkat edin.

Yeni sisteme sızmak isteyen dış uzantılı yeni kişiler ile halen mevcut görevinde yerini korumak için çırpınan şahıslar ivedili bir şekilde sistemden temizlenilmelidir. ( 1492' den bu günümüze kadar gelen pagan, mason, evangelist, tavistock, fetö vb. ezoterizm uzantılı (gizli mahfillerdeki suç merkezleri) şeytani unsurlarına dikkat edilmelidir. Bu hassasiyete riayet etmeyenlere de dikkat edilmelidir.


Artık kuru kabadayıların siyaset ve devlet mecrasından arındırılması lazımdır. Bu şahısları siyasetten, devlet kadrosundan ve son olarak ta taşlaştıkları başdanışmanlıktan arındırıp Ulusun Çankırı caddesinde onlara yakışır (öz benliklerini sakladıkları yerde) bir lokal açarak misafir etmek lazım.

 

Devlet kademesinde yeni göreve gelenlerin cv'sine bakarken lütfen ne kadar çok okuduğu ve ne amaç ile okuduğu temel dayanak mülakatı olmalıdır.

Yok öyle üç kuruşa beş köfte.

 

15. Temmuzda sokağa dahi çıkamayan, gidip makam odalarına saklanan (hatta korkudan makam odası kapısını da kapatan) kişilerin daha sonra içi boş tank üstünde poz vermeleri ve ekran karşısında yalan yanlış bilgi vererek o gece ben şunu yaptım ben şunu aradım diyerek paçayı kurtarmaya çalışanların paçası tutuşmalıdır.

 

Hiç bir bilimsel ar-ge içinde yer almayan ama havalimanında bir siyasi temsilciliyi beklerken ve sonrasında düğün konvoyu gibi araç ile peşine takılırken çekilen fotoğrafların sosyal medya da paylaşması artık hiç bir değer taşımamalıdır.

 

Şu hakikati zihnimize kazıyalım lütfen.

 

Devir Türkiye devridir.

 

Daha da mühim olanı, Devir devlet aklı ile devletin yönetileceği Türkiye devridir. 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
SABATAY SEVİ
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
MAVİNİN İÇİNDE SİYAHI GÖRMEK DÜŞÜN VE BAŞAR KİM BU KAOS TÜCCARLARI? Umreye Gidenlere Tavsiyeler?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim