06 Haziran 2018, 07:59 - 
MİLLET İTTİFAKININ GİZLİ ÖZNESİ KİM

MİLLET İTTİFAKININ GİZLİ ÖZNESİ KİM

Millet ittifakını oluşturan partiler ve Kılıçdaroğlu biliyorlar ki, eğer HDP barajı aşamaz ise, millet ittifakının mecliste hiçbir ağırlığı olamayacak. HDP’nin barajı aşamaması halinde Cumhur ittifakı, nitelikli çoğunluğun bile üzerinde bir milletvekili sayısı (360-400) ile TBMM’de temsil edilebilir.

Millet ittifakının olmazsa olmazları hep HDP’yi işaret ediyor. Bu ittifakın en önemli iki derdinden biri HDP’nin illa meclise girmesi, diğeri ise Selahattin Demirtaş’ın hapisten çıkarılması.

CHP lideri, kendi partisinden daha çok, HDP’nin meclise girmesi gerektiğini her fırsatta ifade ediyor ve kendi seçmenini oraya oy vermeye yönlendiriyor. Millet ittifakını oluşturan partiler ve Kılıçdaroğlu biliyorlar ki, eğer HDP barajı aşamaz ise, millet ittifakının mecliste hiçbir ağırlığı olamayacak. HDP’nin barajı aşamaması halinde Cumhur ittifakı, nitelikli çoğunluğun bile üzerinde bir milletvekili sayısı (360-400) ile TBMM’de temsil edilebilir.

PEKİ, AMA SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A İSNAT EDİLEN SUÇ/LAR NE?

Hemen belirtelim ki Demirtaş, saz çaldığı için veya türkü söylediği için hapse atılmış değil. Hakkında 31 adet fezleke var ve tam 142 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Demirtaş'a isnat edilen suçlardan en önemlisi, KCK yöneticisi olmak ve Yasin BÖRÜ diye sembolleşen 45 masum insanın yaşamını yitirdiği, 769 kişinin yaralandığı 6-8 Ekim 2014'te, Kobani'de yaşananlar bahane edilerek insanları devlete karşı ayaklanmaları için sokağa çağırmak.

Demirtaş’ın terör örgütü PKK ile ne kadar içli dışlı olduğu milletimizce bilinmesine rağmen Demirtaş’a özgürlük, Millet ittifakın olmazsa olmazlarının en başında yer alıyor. Tüm bunlar bize gösteriyor ki, Millet ittifakının gizli öznesi HDP’dir. Seçmeni ürkütmemek için ittifakın içine HDP ismini eklemeyip gizli özne olmasını tercih ettiler. İttifakın tam ortasında aslında var ama millete yokmuş gibi sunuluyor. Tıpkı cümledeki gizli özne gibi. Gizli özne de ilk bakışta cümlede bizzat gözükmez ama yükleme sorulan soru onu pat diye ortaya çıkarır.

HDP’nin, ittifakın gizli öznesi olduğu durumunu, “hızlı tren göçü hızlandırır” diyerek “bilgeliğini” ispatlayan SP Başkanı Karamollaoğlu bir TV programında sorulan soru üzerine itiraf etmek durumunda kaldı.

Karamollaoğlu dedi ki; “HDP’nin ittifak içinde yer almasını istedik ama sahadan gelen anket sonuçları, bunu desteklemeyince HDP’yi ittifaka dâhil etmedik.” Bu açıklama üstüne başka bir şey demeye gerek yok sanırım. Tıpkı Abdullah Gül’ün “mutabakat sağlanamadığı için” aday olmayacağını açıklaması gibi. Yani istiyorlar ama evdeki hesap, çarşıya uymuyor.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin  “İsmail Metin Paşa’nın apoletlerini sökeceğim” çıkışının dahi HDP ile ilgisi olduğunu düşünenlerdenim.

Çünkü bu tartışmayı ilk olarak “Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de işgalcidir. Afrin’den çıkarılan unsurların (PKK/PYD/YPG) 24 Haziran sonrasında evine geri dönecek” diyen HDP eş başkanı Sezai Temelli başlattı. 

HDP’nin attığı ihanet pasına, onlarla eş duyguyla hareket eden Muharrem İnce anında karşılık verdi. HDP’nin attığı o ihanet pasını alan İnce,  HDP’li seçmene şirin gözükmek için, PKK’lı teröristleri Afrin’den çıkaran İsmail Metin Temel Paşayı hedef aldı ve onun apoletlerini sökeceğim dedi.

El-bab, Afrin ve son olarak da kandili kuşatan TSK’nın kahraman komutanlarından İsmail Temel paşa, bölge halkıyla barışık sevilen ve güvenilen başarılı bir asker. Tıpkı Özal döneminde uçağı düşürülerek şehit edilen Eşref Bitlis paşa ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan gibi.

İsmail Metin Temel paşa, PKK ve FET֒nün hedefinde olan bir paşadır. Gerek İnce’nin seçim beyannamesinde ve gerekse CHP’nin 240 sayfalık seçim beyannamesinde FETÖ ve PKK ile mücadeleye dair tek bir cümle olmaması manidardır.

Paşayla ilgili olarak ne diyor İnce? Bu paşa uzak bir yerden kalkıp AK Parti’nin iftarına katılmış ve AK Parti başkanını alkışlamış. Durum, İnce'nin dediği gibi olsa haklı diyeceğim ama işin aslı hiçte öyle değil. Peki, işin aslı ne?

1-İftar Ak Partinin değil, Malatya esnaf sanatkârlarının düzenlediği bir iftar programı ve bu komutanın, şehir protokolünde ikinci Ordu komutanı olarak yeri var.

2-Üstelik paşa, Muharrem İncenin dediği gibi bir yerlerden kalkıp oraya gelmiş değil. İkinci Ordunun merkezinin olduğu şehir zaten Malatya.

3-Recep Tayyip Erdoğan, sadece parti başkanı değil, aynı zamanda görevi devam eden fiili Cumhurbaşkanı. Yani başkomutan.

Şunu da belirtip yazımızı noktalayalım. Erdoğan öncesi Türkiye’de değil bir korgenerale laf etmek, bir başçavuşa dahi kazara bir siyasi laf etse sonu malumdu. Bugün bir siyasinin, ikinci ordu komutanı olan bir paşaya bu tarz şeyler söyleyebilmesi bile, "diktatör" diye itham edilen Erdoğan yönetimindeki Türkiye’nin geldiği demokratik seviyeyi gösteriyor.

Selam, sevgi ve dua ile…YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Halil KALKAN HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
RAMAZAN ORUCUNU NİYET EDİP, BAŞLANILAN ORUCU BOZMAK
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
GÖRMEK LAZIM GEREKÇELİ KARAR GEREKÇELİ KARAR VAKİT SEHER VAKTİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim