05 Haziran 2018, 04:36 - 
Kâğıt Paramızda, Niçin T.CUMHURİYET(İ) yazıyor?

Kâğıt Paramızda, Niçin T.CUMHURİYET(İ) yazıyor?

Üstü örtülü ve gizli bırakılmış birçok ciddi konuya da açıklık getiren bu yazıyı, mutlaka çok dikkatli okuyunuz ve paylaşınız. Tüm kâğıt paralarımızda, 1930’dan bu yana, Türkiye Cumhuriyetine ÂİDİYETİ BELİRTEN (İ) harfi niçin yok?

Kâğıt Paramızda, Niçin T.CUMHURİYET(İ) yazıyor?

Üstü örtülü ve gizli bırakılmış birçok ciddi konuya da açıklık getiren bu yazıyı, mutlaka çok dikkatli okuyunuz ve paylaşınız.

·         Tüm kâğıt paralarımızda, 1930’dan bu yana, Türkiye Cumhuriyetine ÂİDİYETİ BELİRTEN (İ) harfi niçin yok? Yani niçin TÜRKİYE CUMHURİYET yazıyor? (Lütfen cebinizden bir kâğıt para çıkarıp bakınız.)

Oysa, Osmanlı paralarımızda âidiyeti bildiren “DEVLETİ ÂLİYEYEYİ OSMANİYE” ifadesi var. Hatta 1930’dan önceki, Osmanlıca baskılı paralarımızda bile, âidiyeti ifade eden TÜRKİYE CUMHURİYETİ şeklinde yazıldığı halde, 1930’larda ne oldu da bu “İ” harfi kaldırıldı? 

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK SENDROMUNDAN KURTULMAK LAZIM “Türkçe E Z A N” ve ‘Normal Ezan’ hakkında. MEVLİD-İ NEBİ GÜL - SEREN - AKIL - ZEKA VE GÜVEN
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim