02 Haziran 2018, 12:50 - 
DEVİR TÜRKİYE DEVRİ VAKİT TÜRKİYE VAKTİDİR

DEVİR TÜRKİYE DEVRİ VAKİT TÜRKİYE VAKTİDİR

Vatan olmadan hayat olmaz.

Vatan olmadan huzur olmaz.

Vatan olmadan refah olmaz.

Vatan olmadan saadet olmaz.

Vatan olmadan özgürlük olmaz.

Vatan olmadan İstiklal olmaz.

Vatan olmadan istikbal olmaz.

Vatan olmadan sevda olmaz.

Vatan olmadan aşk olmaz.

Vatan olmadan kusura bakmayın kim ne yaparsa yapsın hiç bir halt olmaz.

 

Bugün siyasi mecrada kıran kırana geçen bir çekişmenin içinden geçmekteyiz. İdeal doğrultusu ile mücadele etmek yerine rakibi nasıl mağlup ederim, güç sahibine nasıl çamur atıp yıpratırım arayışları hızla artarken çift taraflı espiyonaj provokatörleri de fır dönmektedir. O şunu dedi, bu bunu dedi, o şöyle yaptı,  bu böyle yaptı söylemleri ile Türk siyaseti büyük bir cenderenin içinden çetin bir sınavla geçmektedir.

 

Hırs ve ihtisas zehrine müptela olanların gözleri o kadar dönmüş ki rakip gördüğü muktedir güç sahipleri kaybetsin de sonra ne olursa olsun diyecek kadar pervasızlaşmışçasına tavır sergilenmektedir.

 

Burada şahıslar kaybeder yâda kazanır gibi görünse de asıl kaybedenin vatan olduğunu unutmayın.

 

Dikili bir taş üstüne ben daha iyi taş koyarım demek varken, ben bu zamana kadar yapılan çalışmaları daha kısa sürede ve daha masrafsız daha ileri seviyeye taşıyacağım diyerek vizyon belirlemek varken, birisi çıkar hızlı trenin burada işi nedir der, diğeri çıkar TRT’yi satacağım der. Bir başkası bu köprüye gerek yok der. Bir başkası yeni Havalimanı zaruriydi der. Birisi ölmüş olan merhumu mezarından çıkartıp Marmaray projesini yaptırır. En alçakçası da vatan hainliğinden ve toplumu kaosa sürüklemekten hapse atılan bir şahsa cumhurbaşkanı adayıdır dışarı çıkması gerek diyerek hep bir ağızdan birlik olup ters köşe oynarlar.

 

Şimdi içimden sizin bilgeliğinize,  nezaketinize, efendiliğinize, ezik ruhunuza ve hastalıklı beyinlerinize yazıklar olsun demek istiyorum.

 

Ulusal siyaset içinde bir hengâme almış başını giderken ben biraz uluslararası arenadan konuyu ele almak istiyorum.

 

Bugün İngiltere Kıbrıs Rum kesiminde ki üstlerinde yenilikler inşa etti. Silah ve teknik envanterini son derece mükemmel bir şekilde yeniledi. Fransa, İtalya, Rusya, ABD hatta Çin dahi savaş gemilerini Akdeniz kıyılarına demir attı.  Sorarım size acaba balık tutup zaman geçirmeye mi geldiler.

 

Bulgaristan, Romanya,  Polonya,  Ermenistan, Gürcistan sınırlarında ABD üstlerine son derece muazzam yığınak ve savunma sistemleri yerleştirildi.

 

Üstelik bütün mevzilerin hedef rotası neden Türkiye?

 

Sorarım size NATO üyesiyiz güya bizi kendi ürettiği komünizm korkusundan mı korumak için mi geldiler?

 

Almanya sivil toplum casuslarını sahaya sürüp cirit attırırken, Soros finans gücü ile medyaya yaptırım uygulayıp saçma sapan programlar ile beyinleri yıkarken, bir kaç zibidi ABD sitratejisti  ( Michael Rubin vb. soytarılar) okyanus ötesinden kuduz köpek gibi havlarken, bizim siyasi mecramızdaki dâhiyane şahsiyetler neler yapıyor?

 

İlkokul çocuklarının teneffüs arasında enerji patlamasından kavga ettikleri gibi bir birlerine nara atıyor.  Bir cumhurbaşkanı adayı (kazanma ihtimali olmasa da) oruç dahi tutmayan yabancı misyon temsilciliklerini bir iftarda toplayıp, yedi ortak bir danadan pay bölüşür gibi tavır sergilerken kendisine rakip gördüğü ve küçük düşürdüğü kişinin halen meşru cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin temsilcisi olduğunu unutuyor. Hadsiz ve çapsız bir misyon temsilcisinin sarf ettiği sözlerde bahşiş olarak görülüyor.

 

Son on yıla yönelik FETÖ (NATO) bünyesindeki çekirdek akademisyenlerin (2006 - 2016) ağırlık olarak çalıştığı konulara bakıldığında;

 

1)      NATO kuşatması

2)      NATO kurtarma operasyonu

3)      NATO müdahalesine Birleşmiş Milletlerin tavır ve tutumu

4)      Türkiye - Yunan Adalar sorunu

5)      (ısıtılan) Ermeni sorunu

6)      (olmayan) Kürt sorunu

7)      (en çok korktukları) Kıbrıs sorunu konulu tezlerdir.

 

Buradan iktidar ve muhalefet kanadına sesleniyorum. Kendi uzmanlarınız aracılığı ile mülahaza odaklı sunumlarda bulunarak toplumun sinir reflekslerini yatıştırın.  Hiç bir halttan anlamayan sadece şöhret ve reklam peşinde koşan bazı herbokolog  ( her şeyden anladığını iddia eden ama aslında hiç bir şey bilmeyen) bayan, bay kişiler ve taş-danışmanlar aracılığı ile televizyon programlarında siyasi tartışmalar ile tansiyonların yükseltilmesine bir son verin.

 

Kenetlenerek dostluk ve kardeşlik şuuru içerisinde bir bütün olarak ülkeyi kalkındırmak üzere hareket edip proje merkezli propagandalar yapın. Bil hassa ve özellikle parti sözcülerinin diline biber sürün ki acının ne olduğunu bilip boş boş konuşup ortalık kızıştırmaktan vaz geçip kısa,  öz ve bilgi odaklı, toplumu kenetleyici sunumlar yapsınlar. Ötekileştirmeden, kırmadan, incitmeden, sen ve ben kavgası çıkarmadan biz diyerek yüreklere şu serpen çalışmalar icra etsinler. En önemlisi Soros ekibine dikkat etsinler. Gaza gelmesinler.

 

Hiç kimse unutmasın ki; Satrançta doğru taşa oynamayan ister fil olsun ister at, şah karşısında yıkılmaktan ve maç bittikten sonra satranç torbasına konmaktan kurtulamaz.

 

Duyanlar duymayanlara duyursun. Duymak isteyen buyursun.

 

Güçlü bir devlet ve güçlü bir millet için devir Türkiye devridir, vakit Türkiye vaktidir.

 

Araştırmacı Yazar

Serdar BozdoğanYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
SELAM VERMEK VE YAYMAK
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
MİLLET EĞİLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ Şehadete Bir Gün Kala! Kâinât’ın Efendisi (s.a.v.) Bu Âlemde Cân İdi Hz. Fâtımada (r.anhâ) Cânda Cânân İdi Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim