17 Nisan 2018, 12:07 - 
27 EKİM 2018 “EFENDİLER, YARIN MEMLEKETİMİZ İÇİN SEÇİME GİDECEĞİZ”

27 EKİM 2018 “EFENDİLER, YARIN MEMLEKETİMİZ İÇİN SEÇİME GİDECEĞİZ”

........

Ülkemiz yenilikler içerisinde bir yol alırken aynı zamanda birçok alanda kendisini geliştirmesi gerekmektedir. Kalıplaşmış siyasi oluşumlarda bunun en başında gelmektedir.

 

Memleket meseleleri artık okuyan, araştıran, konuları inceleyip mukayese yaparak senteze döken bilim düşüncesine sahip vatansever genç kitle tarafından icra edilmelidir. Ama bunun için bir azim ve gayret çabası gereklidir. En önemlisi ekip stratejisi ve lokalizasyon dengesi çok güçlü olmalıdır. Her şeyin başında sağlık, ortasında birlik, sonunda vatan sağ olsun düşüncesi içerisinde bir mücadele akışı olmalıdır.

 

 Bu mücadelenin temeli yüze gülüp arkadan kuyu kazan soğuk savaş misali 20. Yüzyıl politikacıları değil, düşünen ve akıl yürütebilen 21. Yüzyılın aydın siyaset bilimcileri olmalıdır. Nitekim bizlerin ortak noktası ülkemizi milletimizi ve devletimizi seven insanlar olmamızdır. Dün de aynı noktadaydık bugünde. Derdimiz memleket meselesi diyerek gayret eden gençlerin siyasette ve kamu yönetiminde bilgi ve liyakat odaklı bir şekilde aktif olması lazımdır.

 

Ortadoğu eksenli bir siyasi, diplomatik, askeri ve ekonomik ambargo ile hat safhada sorun yumağı gibi etrafımızı örerek ilerlerken Türkiye'deki denge parametreleri bunu etkisiz hale getirmek için gayret sarf etmektedir. Bu hususta devletimiz emin adımlarla hareket etmeye özen göstermektedir. Yeni değişim rüzgârı ve siyasette taze kan atmosferi ve bilhassa FETÖ temizliği hususunda çok kapsamlı bir adım atmayı vaat ederek girilecek seçim atmosferi bütün dengeleri Türkiye lehine çevirecek düzeyde şekil alacaktır. Bunun için büyük bir adım ve güçlü bir atılım yapılmalıdır. Halka hitap eden bir propaganda hususunda güçlü bir çalışma icra olmalıdır.

 

Seçim atmosferi genel anlamda tek bir alanda bütünleştirilmelidir.

 

1. Muhtarlık seçimi

2. Belediye başkanlığı seçimi

3. Yasama - milletin vekilliği seçimi

4. Cumhurbaşkanlığı ve başkomutanlık seçimi

 

olarak planlanmalıdır.

 

Mahallede başlayan siyasi atmosfer ilçe genelini kapsar. İlçe genelinde ki denge İl’e sirayet eder. İl geneli bölge, bölgeler de ülke genelini kapsar. Muhtarlık, belediye, yasama, cumhurbaşkanlığı hepsi bir bütün olarak tek bir seçim halinde halka sunulmalıdır.

 

2018 yılı sonuna doğru ekonomik sarsıntı hızla artarken ekim ayında erken seçim ile yol almak çok verimli olacaktır. Seçim bütünlüğü ile hem israf önlenecek hem de tek bir hamlede bütün seçim sureci atlatılarak kamuoyuna sükûnet telkin edilecektir. İçerisinden geçtiğimiz yoğun sorunların ve kaos sürecinin yaşandığı Ortadoğu bölgesinde daha etkin ve daha aktif bir şekilde mücadele içerisinde olmamız gerekmektedir.

 

Bunun içinde fazla siyasi çalkantılardan uzak durulmalıdır. Çünkü bu süreçlerin uzaması ya da ardı ardına gelmesi bizi değişen yüz yılın arifesinde asıl hedefimizden uzak tutacak enstrümanları bünyesinde barındıran sorunlar ile karşı karşıya getirecektir.

 Bugün NATO uşağı olan FET֒ de yurt dışında seçim süreçlerine son surat hazırlanırken bu vatan hainlerinin ekmeklerine yağ sürecek strateji hatalarından kaçınılmalıdır.

 

Öte yandan Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında seçim yapılmamalıdır. Bil hassa 15 Temmuz günü seçime hiçbir şekilde malzeme olmamalıdır. Yaz dönemi olması hasebiyle katılım oranında düşüşler olacaktır. Tatilciler tatil bölgelerine, mevsimlik işçiler farklı coğrafyalara çalışmaya gidecektir. Birçok memur da izin sürecinde olacaktır. Seçim ayı Ekim ayı olmalıdır.  Bu ayda bütün kamu personeli görev başında olacaktır. Bütün yaz işçileri güz geldiği için işleri bitmiş ve memleketlerine dönmüş olacaktır. Tatilciler tatillerini bitirmiş, gurbetçi yurttaşlarımızda yurtdışına dönmüş olacaktır.

 

Nitekim ülkemizin Cumhuriyet Bayramı da Ekim ayında olduğundan coşku ve muhabbetin birlik ve beraberliğin artması adına seçim süreci 28 Ekim pazar günü yapılmalıdır.

 

Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir. Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne'den Kars'a, İzmir'den Hakkâri’ye, Sinop'tan Hatay'a, Türk Devleti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur.

 

Cumhuriyetimizin 95. yılını kutlayacağımız bu günde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içerisinde yeni muhtarlar, yeni belediye başkanları, yeni yasama temsilcisi olan, halkın emanetçisi milletvekilleri ve yine reisi cumhur ile ülkemiz, milletimiz ve devletimiz güçlü adımlar ile ilerleme sarf ederek başarılar elde edeceklerdir.

 

28 Ekim 1923…

 

Efendiler!

 

‘‘Yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz’’ diyerek çıkılan kutlu yolda aynı hassasiyet içerisinde yeni bir ideal için;

 

Efendiler!

 

28 Ekim 2018, bugün memleketimizin selameti ve devletimizin bakası için seçime gidiyoruz”

 

Bugün, Türkiye muhtarını, belediye başkanlarını, milletvekillerini ve dahi Cumhurbaşkanını ve başkomutanını seçiyor coşkusuyla aydınlanmak üzere…

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ORUCUN BAYRAMI
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fetullahçı Terör Örgütü Nur Cemaatinin İçine Sızmış mıdır? ELVEDA ŞEHRİ RAMAZAN ELVEDA Metin Külünk'ten Açıklama : FETÖ Bir Risale-i Nur Hareketi Değildir! Tüm Gerçekliğiyle Bediüzzaman Said Nursi Kimdir ?
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim