11 Nisan 2018, 12:19 - 
Allah Bizim ile Beraber Ya Biz Allah ile Beraber miyiz?

Allah Bizim ile Beraber Ya Biz Allah ile Beraber miyiz?

Ehlullah'a sormuşlar: Neden dualarımız kabul olmuyor ? Demiş : Dil ile yaptığımız dualarda Allah'ım bu musibetlerden beni kurtar der iken amel ile yaptığımız dualar bu bela ve musibet bize yetmedi biraz daha gönder Allah'ım dediğimiz için...

Evet o ehlullah Osman Bedreddin Rahmetullahi aleyh. Bu cevabı vermesinin üzerinden 100 sene geçmesine rağmen değişen pek bir şey olmamış insanlık dünyasın da. Zira musibetler zulümler sıkıntılar daha yoğun bir şekilde müslümanların üzerine alem-i islamiye'de karabulut gibi devam ediyor. Bilmem saymaya gerek var mı isim isim hangi ülkede hangi ilde hangi müslümanlara hangi işkence ve zulümler yapılıyor hangisi katlediliyor hangisi sürgüne gönderiliyor hangisine tecavüz ediliyor hangisi alınıp satılıyor ve envai çeşit zulümlerin her türlüsü devam ediyor. Çin zulmü altında ezilen uygurlar her eve bir çinli erkek uygulaması ile nesilleri bozulmak dinlerinden koparılmak ve asimile edilmek isteniyor. 

Dün Arakan bugün Doğuguta öbür gün Suriye, Mısır, Afganistan, Irak, Filistin, Çeçenistan, Azerbaycan başarabilirlerse büyük bir iştah ile Türkiye ve yer yüzünün hangi karış toprağında hangi metre karesinde nefes alıp veren bir müslüman var ise ona hayatı zindan etmek yaşadığına bin pişman etmek için geceli gündüzlü çalışan işkenceci zalim şeytanın canavarlaşmış çocukları geceli gündüzlü müminlere nasıl kan kusturabilirim daha fazla nasıl onlara acı çektiririz daha fazla nasıl ağlatıp inletirizin derdiyle gayretteler faaliyetteler.

Peki bu canavarlar bu kadar hileleriyle zulümleriyle müslümanların canına ot tıkamak için gayrette iken müslümanlar ne yapıyor onlar bu durumları yaşarken ne yapıyor işleri güçleri nedir?

Amel sahasında duaları yok ellerini kollarını dillerini bağlamışlar sadece seyrediyorlar biraz reytingi olanlarda bunun edebiyatını yapabiliyor. Bize lazım olan ittihad-ı islam için ittifak-ı müminin için gayret göstermiyorlar ve musibet zamanı uzuyor. 

Sözün özü samimiyetsiz içtensiz ihlassız söylem ve duaların her biri önce onu dillendirenlerden şikayetçidir. Böyle bir Dünyada o mazlumların kurtuluşu ölmek oluyor. Suriyeli bir yetim çocuğun dediği gibi ölmek istiyorum annem derdi ki cennette yemek yiyebilir cennete gitmek için ölmemiz lazım. Sadece yemek hayali için bile cenneti isteyen ölümü isteyen bir çocuğun psikolojini anlamak için bile kimse empati kuramaz.

El Hasıl : Rabb'im ümmeti Muhammedin kurtuluşu için her an bizimle ayetleri ile habibi edibi aleyhisselamın sünnetleriyle hadisleriyle her vesile ve nasihatları göndererek bizimle. Amel etmediğimiz ayetlerin çilesini ümmetçe çekiyoruz. Amel etmediğimiz hadislerin çilesini ümmetçe çekiyoruz. Bitecek bu zulümler bitecek bu çileler işte 

Bediüzzamanca formül : Mevcudiyetimizin hamisi olan İslamiyetten elini gevşetme, dört el ile sarıl; yoksa mahvolursun!

Daha da mahvolmamak için Muhammed ümmeti olarak hep birlikte Allah'ın kitabına sımsıkı sarılalım o kitabullah etrafında kenetlenelim o vakit bin yıldır İslama sancaktarlık eden necip bir milletin torunları olarak bu zulümleri durdurabilir yeniden İslam sancaktarı olabiliriz. 

Mevla teala o kurtuluş ve inşirahı tüm mazlumlara ihsan ve ikram eylesin 

vesselam
  YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EZAN VE İSLAM,,,
Y
Mehmet GÖÇMEZ
Mezhep
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
VAKİT SEHER VAKTİ AHD-E VEFA ZAMANI SEVMEK ZAMANI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN LÜTFEN ÖNCE BAŞARILI BİR İL BAŞKANI SEÇİN
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim