04 Nisan 2018, 13:07 - 
Ayetlerle Rasulullah(a.s.m.)’ı çöpe atıyorlar!!!

Ayetlerle Rasulullah(a.s.m.)’ı çöpe atıyorlar!!!

Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Ayetlerle Rasulullah(a.s.m.)’ı çöpe atıyorlar!!!


وَمَا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ إِلاَّ لِتُبَيِّنَ لَهُمُ الَّذِي اخْتَلَفُواْ فِيهِ
 وَهُدًى وَرَحْمَةً لِّقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ
(Nahl-64)

(Sana kitabı, ancak ayrılığa düştükleri şeyleri onlara açıklaman için ve iman eden bir topluma doğru yolu gösterici ve rahmet olarak indirdik.)

Selamun aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Sevgili Kardeşlerim!

Genel olarak İslam düşmanlarının faaliyetleri arasındaki en büyük taaruzlardan biride,Rasulullah(a.s.m.)’ın nübüvvetini,ilmini,yetkisini çürütmektir.Tabi bu güneşi üfleyerek söndürmek misali asılsız ve saçmadır.Lakin fikirler kurşun geçirmez.Kılıçla alamadıkları İslam topraklarını fikirle işgal etmeye çalışmışlar.Bu faaliyetlerle de bazı saf kardeşlerimizi kandırabilmiş ve onlara o zehirli fikirlerini nakşettirebilmişlerdir.Peki bunu nasıl başarabildiler?

Aziz Kardeşlerim!

Bir konuyu veyahut fikri veyahut bir zatı çürütebilmek için o fikirden veyahut zattan daha büyük bir delil getirerek o zat çürütülebilir.İşte İslam düşmanlarıda Rasulullah(a.s.m.)’ın yetkisini alabilmek için yaptıkları en büyük çalışma,Rasulullah(a.s.m.)’ı Kur’an-ı Kerim’le çürütmeye çalışmaktır.Bu fikir çok önceleri zaten faaliyetteydi ve hala devam etmekte.Lakin faaliyetlerinde öne sürdükleri delili de bütünüyle okumamışlar.Yani Kur’an’ın tek bir ayetinden yola çıkmışlar ve herkesin aklına şu vesveseyi verebilmişler:’Rasulullah(a.s.m.) hüküm verebilir mi ki?’

El-Cevap:Tabi ki de.Yazımın başındaki ayettede belirttiğim üzere Allah bu kitabı Rasulullah(a.s.m.)’a beyan etsin diye göndermiştir.Ve Rasulullah(a.s.m.)’a da hüküm verme yetkisini verdiğini de yine Kur’an-ı Kerim’de belirtmiştir.Nitekim ayetlerde ‘Allah ve Rasulunun hükümlerine uyun.’ Diye çok yerde Cenab-ı Hakk emretmiştir.Tabi burada Rasulullah(a.s.m.)-haşa- Allah’tan daha üstün gibi bir safsata söylemiyorum.Hadis inkarcıları böyle anlıyorlar sadece.Binaenaleyh Allah(c.c.) Rasulullah(a.s.m.)’tan üstün,lakin Allah bu yetkiyi Rasulullah(a.s.m.)’a veriyorsa hadis inkarcılarının da bunun üzerine söz söylemeye hakları yok.Rasulullah(a.s.m.) hüküm veremez demek zaten hadisleri inkara giriyor otomatik olarak.Nitekim bazı hadislerde Rasulullah(a.s.m.) hüküm  veriyor.belirttiğimiz üzere bu yetkiyi zaten ALLAH VERMİŞ.

Sıddık Kardeşlerim!

Önceki yazılarımda da belirttiğim üzere bizler Rasulullah(a.s.m.) vesilesiyle Allah’a ulaşabiliriz.Yani Rasulullah(a.s.m.)’a iman olmadan zaten iman olmaz.Nitekim İmanın şahısla icma ettiği tek zat Rasulullah(a.s.m.)’dır.Bizler önce sahabelerin,ardından Rasulullah(a.s.m.)’ın imanı üzerineyiz.Çünkü hiçbirimiz ne Rasulullah’ı nede Allah’ı gördük.Ama onlara sahabelerin,tabiinin,tebe-i tabiinin gibi silsilelerin vesilesiyle iman ettik.Hadis inkarcıları da iman ettiklerini söylüyorlar.Ama Rasulullah’ı da daireden çıkarmak istiyorlar.Bu onların Rasulullah(a.s.m.)’a olan imanlarının zayıflığından kaynaklanıyor.Binaenaleyh kedi de uzanamadığı ciğere murdar,ayı elinin yetişmediği üzüme ekşi dermiş.Yani anlayamadıkları hadisleri inkar etmek gibi.Ayı misali.

Yazıma bir babayla oğlun aralarındaki diyalogla son vermek isterim.

Oğul:’Şeytan bizi aldatır mı baba?’

Baba:’ Evet aldatır ama zorlamaz evladım.’YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eczacı Murat HABERLERİ
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
ÜMMETİN EMİNİ EBU UBEYDE BiN CERRAH
Y
ferit karasu
YÜREĞİM DEKİ ŞEHİR
Y
Nurcan CANKORU
MENZİLE
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
BİR DOST PENCEREMDEN TÜRKİYEDE HANGİ NURCU KOLLARI FETÖYE DESTEK VERİYOR 2022 RAPORU VE BELGELERİ REFERANDUM SEÇİMLERİ ÖNCESİ BOMBADA FETÖNÜN PARMAK İZLERİ!!! (1)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim