13 Mart 2018, 14:08 - 
LİDERİN LİDERLİK SIRLARI VE BRÜTÜS AVCILIĞI

LİDERİN LİDERLİK SIRLARI VE BRÜTÜS AVCILIĞI

................

Bütün uyarı ve telkinlere rağmen 15 Martta senatoya gelerek yaptığı konuşmada ‘Gökler sayısız kıvılcımlar ile süslü, hepsinde parlak ve üstelik hepsi de ateşten, ama yalnızca bir tanesi tektir, o da kutup yıldızıdır ’ diyen Jul Sezar bu cesur sözleri yakın dostu Brütüs’e bakarak onun dostluğundan aldığı cesaret ile dile getirdi.

 

Senato üyelerinden aldığı hançer darbeleri ile sarsılıp arkasına döndüğünde yakın dostunun da hançer sapladığını gördüğünde ‘sende mi Brütüs’ diyerek haykırıp dostluğun köreldiği siyasi kulvarda ‘o halde öl Sezar’ diyerek aldığı hançer darbelerinden değil, Brütüs’ün tavır ve tutumuna karşı yere yıkılmıştır.

 

Nitekim bu olaydan sonra tarihte ‘Dostunun senin ile işi bittiğinde gör hakiki düşmanlığı’ sözü bir siyasi nasihat olarak dünya tarihine yazılmıştır.

 

Bugün belki jul Sezar yok. Ama ortalık Brütüs dolu...

 

Çünkü günümüz dünyasında politik işleyiş liyakat üzere değil makamın verdiği cilveye göre yapılmaktadır.

 

Lider kabul ettikleri vizyonerin hayalindeki hedefe karşı sorumluluk sahibiymiş gibi görünüp matem alayını arzulayan, yas yerine halay tutmak isteyen onca omurgasız var ki sormayın gitsin.

 

‘Bir insanın yaptığı kötülükler kendisinden sonra da yaşar. İyilikler ise sahibi ile birlikte gömülür’ diyen Marcus Antonius ölümünde kendisinin de payı olduğu jul Sezar’a karşı hakikatleri dile getirirken jul Sezar’a daha yakın ve samimi olan Brütüs'e bakarak  "Hırs kadar daha sert bir kumaş yoktur" demiştir.

 

Emrindeki askerlere göstermelik iltifat ile hoş görünen ama ardından ‘işe koşturulacak değersiz kişilere değer verip altın taşıyan eşekler gibi bu yüklerin altında terleyip yol alırken yolun sonuna vardıklarında çayırda kulaklarını salıp otlamasına fırsat veririz’ diyerek onları küçük gören Brütüs, birlikte yol yürüdüklerine karşı kibrine esir olurken jul Sezar’dan sonra da tarih boyu bütün siyasi cinayetler aynı kulvarda aynı yol ve yöntemler ile şekil almıştır.

 

Şayet iyi bir lider Jul Sezar ile ayni kaderi yaşamamak için düşmanları ile savaşırken etrafındaki Brütüs'lere karşı temkinli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

Jul Sezar’ın katledildiğinde onu düşmanları değil onun gücü ve kuvvetini kıskanan senatodaki arkadaşları tarafından 33 hançer yarası ile öldürüldüğünü hatırladığımızda hadisenin ne kadar vehim ve bir o kadar da düşündürücü olduğu görülmektedir.

 

Bugün masonluk tarihine baktığımızda en üst mertebe olan 33. Derece Jul Sezar’a saplanan hançerlerin sayısı kadardır. Kaderleri ise Brütüs ile bağdaşmaktadır. En üst mertebe (8) sekizinci hançeri dostuna saplayan Brütüs ile ifade edilirken günümüz çağında yeni Bürütüs’ler olan ve ya olacak kişi hedef kabul edilen lidere karşı gölge kadar yakın ve bir o kadar güven telkin edenler arasında yer aldırılacaktır. Bunun yanı sıra sekizinci hançeri vuran Brütüs günümüzde sekiz yıldızlı şamdan olarak sionizmi temsil etmektedir.

 

Brütüs’ü Jul Sezar’a karşı kışkırtan asıl kişinin çok sevip aşık olduğu karısı olan Genç Cato' nun kızı Porcia' dır. Porcia asırlar sonra 21. Yüzyılda yeni brütüsleri inşa etmek için kurulan bir gizli servis olan  (c.i.a)' ya isim sahipliği de yapmaktadır. Felsefi boyutta konuyu ele alıp sosyolojik ve psikolojik açıdan eleştirerek çıkan sonucu dramatik suikasta çevirenler sürecin işleyişine yön vermek için kitleleri psikolojik olarak kontrol etmek, provokatif eylemleri hassas bir şekilde sosyal politikalar içerisinde gizleyerek uygulamak üzere örgütlenmeye giderek siyasi ve sosyal akışı kendi hedefleri doğrultusunda kanalize etmektedir. 

 

İkinci Dünya savaşından sonra bu işlemi yapmak üzere "Tavistok" adında bünyesinde uzmanları barındıran geniş bütçeli bir teşkilat bilimsel bir enstitü bazında kuruldu ve halen kaos politikalarına ezoterik ve Kabala uygulamaları ile devam etmektedir.

 

Günümüzdeki Bürütüs’leri nasıl tespit edebiliriz...

 

1- Onca servete rağmen siyaset yaptığı vilayette bir mekân kurmayıp loca ve otelde krallar gibi konaklayanlara dikkat edin.

 

2- Astına aslan kesilip üstüne kedi gibi görünen yüksek yöneticilerin seher vakti rüzgâr akışına bakın.

 

3- Muhalifken saf değiştirip güç birliği kurup danışılır gibi göründüğü halde gizli muhalif olup topu yalçın, barutu saman olanlara bakın.

 

4- Verilen emri sorgulamadan yerine getirmeye çalışır gibi görünüp kendisine gizli İkbal hayal edip maddi planlar kuranların gökkuşağı merakına bakın.

 

5- Lideri enformasyon  (istihbarat) raporlarına karşı yanıltan yakın çalışma arkadaşları ve konular ile mükellef olan danışmanların Roma ve Alplerdeki turistik seyahatlerdeki ikili ilişkilerine ve konaklama mekânlarının tarihine bakın.

 

Bu nitelik ve sıfatları taşıyan çok az kişilerin arasında ince bir eleme ve kapsamlı bir değerlendirme ile tespit edebiliriz.

 

Bu değerlendirmeler ışığından yola çıkarak lideri yeni Brütüslerden korumak için neler yapılmalıdır?

 

1- Liderin yalnızca devletin bekasına bağlı olup, ikbal beklemeyen görünmez milli bir ordusu olmalı ( Özel Kuvvetler)

 

2- Liderin bütün siyasi uzantılardan ve özel kaleminin dahi bilmediği gizli enformasyon  (İstihbarat) birimi olmalı.

 

3- Liderin halkla ilişkilerini güçlendirecek gönül bağlarını sıkı tutacak ülke genelini kapsayan milli bir sivil toplum kuruluşu olmalı.

 

4- Liderin bölge, il, ilçelerde siyaset ve bürokrasiden uzak halkın içinden hakka yakın, adil ve toprak ile hemhal olan köylü dostları olmalı. Vatandaşın dertlerinden ve sahanın sinerjisinden her zaman bilgi sahibi olmalı.

 

5- Liderin kendisine yakın kadınları ve onların erkek akrabalarını siyasetten ve karar etkileme alanından uzak tutup kadın hakları ve sivil toplum çalışmalarına sevk ederek çevre etkenleri güvence altına alıp devlet aklı ile yol almalı.

 

6- Lider yetim ve öksüzler ile dost olmalı. Yetim ve öksüzleri kazanıp devlet ekranında memurluğa sevk ederek yetim ile öksüzler kadar kendisini de güvene almalı.

 

7- Liderin son kutsal kitap olan Kur’an-ı Kerim’i hifz edenler ile dost olmalı. ( her zaman kaza ve beladan korunmak için manevi bir zırh ile korunmalı)

 

8- Lider kendisi gibi düşünmeyen bilim adamlarını dahi bilimin devlet hizmetinde aktif bir şekilde kullanılması için hatır göstererek devletin güç ve kazanımı artırmalı.

 

9- liderin tabibinin kimliği gizlenerek basın medya ve siyaset dünyasından uzak tutulmalı.

 

10- liderin aldığı, almak istediği ve alınması gereken bütün kararlar basın, medya, siyaset ve bürokrasinin de üstünde olan ve teşkilat yapılanması gizli tutulan ‘Milli Güvenlik ve Milli İstihbarat Koordinasyon Kurulu’ tarafından en ince ayrıntısına varıncaya kadar tartışılıp müzakere edilerek hassas bir şekilde sonuca varmalı.

 

Bu uygulamalar içerisinde yol alan bir lider halkına hak içerisinde hizmet edip her türlü entrika ve zararlı oluşumlardan korunarak düşman ve gizli düşmanlara karşı her zaman galip gelecektir.

 

Aksi takdirde ‘sü uyur brütüsler uyumaz’. Çünkü brütüsler için "cehennem dahi hiçlikten iyidir" felsefesi tarih boyunca galip gelmektedir.

 

Serdar Bozdoğan

Araştırmacı YazarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Serdar Bozdoğan HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir: 'Allah Var, Problem Yok'
Ferudun Özdemir, “Allah var, problem yok!” adlı kitabında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Allah'a dayanıp, O'na güvenen insanların bir şekilde aydınlığa kavuşacaklarının farkındalığını oluşturuyor zihinlerde…
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
BEDİR ASHABINDAN SALEBE
Y
Nurcan CANKORU
KİMDEN
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Türkçe E Z A N” ve ‘Normal Ezan’ hakkında. MEVLİD-İ NEBİ GÜL - SEREN - AKIL - ZEKA VE GÜVEN YENİ STİL SUİKAST ARACİ- DRONE
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim